Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Craciun Fericit!

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Craciun fericit! si plin de lumina, intelegere si bucurie!

Marius mi-a adus aminte aseara ce inseamna bucuria, asta daca cumva uitasem. A fost atat de vesele cand a vazut bradul cu luminite, atata a topait langa el, a pipait globurile si ce mai era. Si acum dupa somnul de pranz la fel se bucura de brad. Cred ca seamana cu mine. Cadourile i-au placut, mai ales faza cand le-a despachetat pe toate, a inceput cu ale mele si a rupt toate hartiile de la cadouri cap coada. Cel mai tare i-a placut ursuletul Winnie povestitor, mai grav pentru noi e ca aseara il punea sa cante doar pe o singura melodie, aceeasi mereu

A fost cam derutat de copiii care au venit cu colinda, dar la sfarsit le dadea bomboane si inchidea repede usa in urma lor. Din pacate pe aici vin tare putini cu colinda.

http://picasaweb.google.com/rn.paula/Craciun2010#

ledi am vazut si pozele cu David...tare frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Un Craciun fericit va dorim si noi, cu multe bucurii, impliniri si momente minunate petrecute cu cei dragi! Pace si liniste in suflet, caldura in casa si in inimi, si multa multa sanatate si fericire tuturor!

Noi suntem in Italia, impreuna cu familia. Asta dupa o zi petrecuta mai mult prin Edinburgh Airport, avionul avand o intarziere de 5 ore si ceva.... Mister a fost mai mult decat intelegator si cuminte, dar ieri a fost o zi lunga si obositoare. Dar intr-un final am ajuns, si vom petrece urmatoarele cateva zile in Como, impreuna cu socrii, cumnata si familia ei. Multe cadouri, papa bun, cei dragi langa noi... si poate reusim sa ne si odihnim nitel

Crisspy, sarcina frumoasa si un bebe sanatos la anul!




Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

buna seara si craciun fericit



david gabriel (10.11.2010)
+ andreea raisa (16.02.2009)


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/

"http://lbdf.lilypie.com/yTDRp2.png"

http://lb2f.lilypie.com/Wmftp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Buna seara si Craciun fericit, dragii nostri mari si mici!

La noi a fost primul brad din viata Elizei, ne faceam probleme inca de acum 1 luna k va fi mare iures cand va da ochi cu el, k o sa traga de el, ne-am imaginat tot felul de filme horror in care personajele principale erau Eliza pe post de veveritza in varful unui brad zburator (zbor spre podea, fireste). Si surpriza! a fost mai mult decat bine!

Bineinteles, ea fiind fata lu' mami, imi seamana in multe privinte, asa k ma asteptam sa simta faptul k abia asteptam aseara sa se culce k sa ne apucam de montat & ornat bradul. Si eu ii simteam pe ai mei cand aveau un plan la care nu trebuia sa particip, aveau un anumit fel de a se comporta pe care il intuiam exact. Asa k, la cca jumatate de ora dupa ce o dusesem in pat, ne-am trezit cu ea in sufragerie (eu m-am si speriat k nu auzisem usa de la dormitor). Bradul era deja pus in suport, insa neornat. A dat cu ochii de brad, a cascat ochii de uimire, a dus mana la guritza de surpriza, apoi m-a luat de mana, a facut stanga-nprejur si drept in pat s-a dus si s-a culcat linistita.

Dimineata cand a venit in sufragerie si a inceput sa ia la rand ornamentele, insa foarte delicat. Nici o tentativa de a-l escalada! Si un mic episod nostim: a rasturnat cosul de jucarii si a venit la brad cu mingiutele de plus, k doar se asortau cu globurile si ar fi mers si ele puse in brad. Sunt topita dupa ea!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

NU am apucat sa spun la multi ani licuricilor nostri, asa k, cu intarziere: LA MULTI ANI pentru DAVID ALEXANDRU de Angellique, IOANA ALEXANDRA de Olgavart, DARIA JULIA de Cris30, EVA MARIA de Danotino, NARCISA de Justme25, DARIA NANDINI de Selene Bunny, DAVID CHRISTIAN de Leditia, ANA-MARIA de BillyBilly.

Am mai intrebat pe parcurs: ce mai stiti de primul nostru licurici, DARIA-MARIA de Dalma?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Craciun Fericit tuturor!sa fim cu totii mamici tatici si pitici sanatosi!

La multi ani sarbatoritilor pe care desi nu am scris nu i-am uitat!

Selene te rog frumos, viata e prea complexa ca sa uitam ca suntem sanatosi si sa fim doar..calmi.Nu mai cere multe de la tine si va fi mai bine.Sotul tau trebuie sa te inteleaga ca e o perioada mai grea cu copilul mic.Ce intimitate crezi ca avem noi cu tzaspe garzi pe luna si cu plodul la noi in pat?Da suntem sanatosi si doar asta conteaza!

Ledi un gand special pt David de la mine si felciitari fetelor care au avut energia si ..nu numai sa va ajute.Ma inclinc.

Asteptam gasca de pe 29 si pn atunci maine pe Ciufikul sper sanatos.

Delia multumesc!

Bebelusi nastere usoara si o Irina sanatoasa!io ma duc la Brasov dupa rev sper!! la o pensiune.turistinfo m-am uitat mereu si am ales de acolo.Am emotii dar mai ales am...pofta.As vrea si eu o fetita nou nouta

Crisspy ti am zis si live: sa fie bine, intr-un ceas bun.

Ira anu trecut nu ati avut brad?a fost cu nebunia cu sotul sau de ce?

Dark have fun in Italia!pupici pt sarbatoritu nostru dintre ani!

Daiopri un hug mare pt tine.

Pyc vreau si eu pe PM eventual un sfat.As lua-o si io la picior insa nu ma decid.Da-mi si mie un sfat sau un sut in fund sa ma decid naibii.Pupici lui Paul

Aalina tie ce sa-ti mai zic?Ca urasc ca esti la naiba in praznic? Te iubesc mult mai fata, esti de miliarde

Iulia tie iti admir rau fata si cum Cami tot fata face cred ca un pic de concurenta nu strica , nu?

Lissa pupici Anei!

Mie imi e dor de baietelul bucalat al Annei!de cand cu atata privat nu mai vad eu tzitzilocul acela dulce!vreau si eu poze cu baiatul bucalat


Paula si lui Andrei i-a plct de mosu!si nici el nici ...supriza, vedeti voi fulmuletul, nu au plans.

Porumbita multumesc pt...multumesc.Le pastrez poate o da Dumnezeu sa le mancam live impreuna.

Eseea multumesc si eu pt tot.Damian sa fie bine atat conteaza.

Naty bine ca mi ai dat sms!eu iti pierdusem nr! pup fetele tale super super frumoase!

Cris 30 ai fata mare!La multi ani retroactiv!

Nu as vrea sa omit da sigur am fct.Uite acum mi-am amintit de Arriel si de Thea sa le pup si pe ele.

Maine am iar garda, ca si pe 30 asa ca va urez sa fiti fericite si sanatoase si sa va fie bine anul urmator.

Ceva special pt Alinuk.Poate e timpul sa ma opresc.


Pupici fetelor

www.pediatricblog.info/" target="_blank"> mamica pediatru
Primul an cu Andrei
Poze Andrei
mami cea mai fericita de Andreita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Si cadoul pt voi dar si pt Crisspy:

http://www.youtube.com/watch?v=oe_hwp8DCsc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

wow ce furmos v-ati distrat voi acolo.
Andrei cu cat creste cu atat se face mai frumos,de Razvi nu mai zic nimic pentru ca stiti cat imi e de drag.



Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna seara mamici, tatici si licurici..

Craciun Fericit Tuturor!!! LA MULTI ANI ! sarbatoritilor

Nu am apucat sa intru mai devreme ca am fost prinsa cu licuriciul si buburuza.. Stefan isi ia in serios rolul de frate mai mare.. el vrea sa doarma langa buburuza. vrea sa-i dea sa manance, sta langa mine cand ii schimb pampersul, si mai nou vrea sa-l duc in brate ca pe ea si sa-l bat pe spate cand bea lapte... Noroc ca sunt ajutata de mama, soacra( cum poate) si Radu cand e acasa..

A si referitor la Nazdravanel-a reusit mama sa-l invete sa faca la olita- deja cere il mai lasa luna ianuarie cu pampersul ziua, iar din februarie vrea sa incerce sa-l scoata si noaptea...oricum dupa cum zice mama importat e ca cere, acum om vedea ce va fi..

Buburuza papa si doarme, ne sacaie putin burtica.. mami are laptic( dar este administrat tot cu biberonul- ma mulg si-i dau- de lipsa de sfarcuri.. incerc sa o pun la san dar nu are de ce sa prinda, se enerveaza plange... asa ca cel mai bine e cu , deja mananca intre 90-120 ml/masa), am inceput sa iesim cate putin si afara..


Crisspy felicitari! sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!


Irina super filmuletul.. am vazut o masa cu multe bunatati... la noi nu ar fi stat nimic pe acea masa... nu degeaba ni se spune Nazdravanel!!

Patricia nastere usoara ! sa ne dai un semn cand poti!



Mergi la inceput