Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Multumesc mult fetelor

Nici nu i-am zis lui Adi si nu stiu daca sa ii zic pana nu fac alt test...

Oricum ma asteapta 2 chestii grele: una sa renunt la fumat (depaseam 1 pachet pe zi) si sa-i spun cumnatei...saracutza si a doua inseminare a esuat.

Nu ma mai lasa Razvi sa scriu...revin mai pe seara



Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

crisspy,sunt sigura ca cumnata se va bucura. o prietena buna de a mea are probleme si tot timpul mi-a fost groaza sa ii zic,pe Ana o iubeste de numa' iara cum la a doua sarcina nici macar nu i-am zis eu,oricum a primit veste f bine,eu eram cea cu nodul in gat cand am aflat ca stie.


E foarte important sa te relaxezi Selene. Si la mine sunt zile in care n-am nimic de mancare pt noi,dar Anei ii fac zilnic. Crede-ma ca imi e si rusine de CRisti care vine acasa de la munca si nu gaseste nimic gata ,dar a inteles cum e cand l-am lasat cu Ana acasa singur. INcerc sa imi organizez si eu cum pot mai bine timpul,sa nu ma enervez(cu toate ca sunt f impulsiva) si sa le iau fiecare pe rand si incet. Te invidiez ca o ai pe buni langa voi,macar iei si tu i pauza cand nu mai poti

Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Pt cei fara facebook,primiti colindatori???



Mama de Ana si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Lisa, e delicioasa Anusca O primim cu colidul de cate ori vrea!


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Lissa m-am indragostit iremediabil de Ana cum colinda. Incredibil cat de diferiti pot fi copiii de aceeasi varsta...Tare e dulce Multumim de colind. Va asteptam sa va dam acum marul.

Bebelusi nastere usoara!

Selene si Marius ne mai aduce in culmea disperari uneori dar in final trebuie sa ne calmam cu totii ca altfel oricum nu ne intelegem. La el pedeapsa e sa stea cuminte pe pat, nemiscat...lucru foarte greu de altfel.


I-am impachetat si eu cadoul de la noi si pe cel primit de la prietena mea foarte buna (careia ii zice tusa, deoarece ea nu are alti frati), ca ea l-a trimis prin posta. Ar trebui sa mai ajunga maine si cel de la nasa de la Constanta, dar sa vedem daca si cei de la posta vor sa il aduca.

In rest, sunt cam obosita, mai ceva pregatiri, maine dupa amiaza facem si noi bradul.L-as face cat doarme ca sa ma lase sa le pun toate si sa ii las si lui cate ceva de pus.

Daca nu mai ajung maine Sa aveti un Craciun fericit,plin de bucurii care sa va insenineze zilele! Sa fiti alaturi de cei dragi in aceste clipe pline de magie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Crisspy sarcina usoara si bebe sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Buna seara si de la noi!

Va uram Craciun Fericit in caz k nu mai pot intra pe forum maine seara! Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii, sa va iubiti si sa va meritati unii pe altii. Nici o iubire nu vine fara efort, indif k e vorba de cea din cuplu sau de cea pentru copiii nostri cei dragi si atat de nazdravani. E de munca in orice dragoste. E ceva efort in orice relatie interumana in care ne implicam.

Eu am terminat prajitureala pt Craciun (ma rog, urmeaza cea pt Revelion, sa traiesc pana atunci, vorba ceea...). La modul tacit, am impartit bucatareala cu mama lui Marian, ea sarmaile si porcarelile cele nasol de facut (carnati, caltabos, etc), eu - dulciurile. Asa k m-am efortat de 3 nopti incoace mai tare k oricand: am 5 feluri de fursecuri plus 2 feluri de baigli. Mai prestam io si un tortuletz dar las' k mai e si Revelionul. Una peste alta am cam acumulat oboseala, peste zi nu indraznesc sa ma apuc de prajiturit k Eliza e si ea pe program mai scurt de somn (1,5 h) si ce sa faci mai intai in timpul asta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Carmen, felicitari si din partea noastra, iti dorim sa te bucuri de bebe sanatos si papacios!

Patricia, agitatele sunt gata de start! tinem pumnii!

Crisspy, felicitari! stii ceva? spune-i sotului in noaptea de Revelion, la 12, cand se ciocneste sampania, conteaza pe efect & atmosfera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Cat p'aci sa inchid; iaka ce-am gasit pe un blog:

Prajitura de ciocolata cu bilute de brinza si cocos


Pentru bilutele de brinza si cocos:
250 g brinza
50 g cocos
50 g zahar
2 galbenusuri
3 linguri fara virf de amidon

Pentru blatul de ciocolata:
4 oua
60 g zahar
50 ciocolata topita
2 linguri faina
2 linguri amidon
3 linguri cacao (toate fara virf)
un praf de sare
praf de copt pe virful unul cutit
vanilie

Pentru glazura:
120 ml lapte
50 g zahar
25 g unt
100 g ciocolata


Pentru bilute se amesteca toate componentele, apoi se modeleaza cu miinile umezite bilute de marimea unei nuci. Se aseaza intr-o tava tapetata cu hirtie de copt si unsa cu unt. Tava mea a avut 26 cm in diametru.

Se prepara aluatul:
Se bat ouale cu zaharul, se adauga ciocolata topita si vanilia, apoi ingredientele uscate (in reteta originala albusurile se bat separat si se incorporeaza la sfirsit). Se toarna aluatul obtinut peste bilutele de brinza din forma. Se coace la foc mediu (180 C) circa 25-30 de minute.

Pentru glazura:
Se pun intr-un ibric laptele, zaharul si untul, si se fierb pe foc mic citeva minute, pina se ingroasa putin. Apoi se adauga ciocolata, se amesteca rapid pina se topeste, si se toarna glazura pe prajitura calduta.
Se taie rece.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neata!

Bebelusi, ce putin mai ai! Sa dea DD sa mearga totul ca uns si sa ai parte de o fetita sanatoasa, frumoasa si isteata ca Vladut! O sa ai un Sf de An ff frumos!

Naty, frumosi sunteti toti, iar fetele tale superbe!

Eseea, ma bucur de vestile bune. La multe progrese in continuare!

Lissa, m-a topit Anusca! Asa colindatori as primi mereu! Cate stie fata asta a ta, ma uimeste mereu.

La multi ani tuturor sarbatoritilor din perioada asta! Sa va bucurati de tot ce e mai bun in viata!

Crisspy, tocmai pe tine te las la urma! M-as bucura sa fie pozitiv si urmatorul test si sa aveti un 2011 plin de bucurie, sa va intregiti familia!

Ira, ce bunatati faci tu acolo! Si restul care prajituriti....va invidiez ca aveti timp si va pricepeti...

Selene, nu te mai invinovati...e greu cu copiii mai neascultatori, si eu ridic tonul la Ioana sau Filip cand nu ma asculta deloc....ma simt groaznic, dar ce sa faci? Nu poti nici sa-i lasi asa, de capul lor...Eu sunt si nervoasa de la sarcina...sper sa ma linistesc dupa ce nasc...nu sunt isterica de felul meu, dar imi ies mai des din pepeni acum..

Fetelor, in caz ca nu mai intram, va urez Craciun Fericit si tot ce va doriti de sarbatori, s le traiti MAXIM!

Mami de Ioana, Filip si 28 S


Mergi la inceput