Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***283***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

va multumesc tuturor pt urarile adresate lui andrei!
va invit in continuare la sampanie si tort (asta e altul).

andrei e tare bucuros ca azi a nins, de ziua lui.

si ca ziua sa fie frumoasa cu totul, azi s-a nascut fetita unui var de-al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
Dodo, nu ne-ai povestit cum a fost la serbare. Hai, macar o relatare scurta!

Copil super destins(Bogdi) a facut tot ce trebuia dupa puterile lui(dans,cantat in engleza,distrat la max cu clovnul).Cum a venit Mosu' la studiat pana a ajuns la scaun....a spus primul poezia tare si cat a putut el de clar
9deh...inca se cunoaste dislalie polimorfa...din pacate) si-a primit darul si e fff fericit.
Isabellei nu i-a placut Mosu'(sincer nici mie) nu a vrut sa mearga spre el sa-si ia cadoul.Dar cand a juns la ea (cadoul) tare mandra si-l tinea
Dovada AICI




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ina-sunt in ac barca cu tine cu...curatenia. Si nici cu excursionistele nu plec.
Am si o veste buna: Alex a adormit la 7 si Anastasia la 8. Ce fac eu cu atata timp liber in seara asta.

Dodo-ma bucur foarte tare ca ai pus link-ul cu poze de la serbarea lui Bogdan. E extraordinar si eu cred ca-i doar un prim pas...

Imi pare tare rau ca bolnaviorii schimba planurile parintilor, dar important e sa se faca ei repede bine ca excursii mai apar ele curand ca pentru Novus a devenit p joaca mobilizarea trupei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Frumosi copii, frumoase poze, bravo mamico! Ma bucur pentru progresele voastre, le meritati!


Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
Dodo, nu ne-ai povestit cum a fost la serbare. Hai, macar o relatare scurta!

Copil super destins(Bogdi) a facut tot ce trebuia dupa puterile lui(dans,cantat in engleza,distrat la max cu clovnul).Cum a venit Mosu' la studiat pana a ajuns la scaun....a spus primul poezia tare si cat a putut el de clar
9deh...inca se cunoaste dislalie polimorfa...din pacate) si-a primit darul si e fff fericit.
Isabellei nu i-a placut Mosu'(sincer nici mie) nu a vrut sa mearga spre el sa-si ia cadoul.Dar cand a juns la ea (cadoul) tare mandra si-l tinea
Dovada AICI




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!







Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Buna,Noi in seara asta am fost in carrefour dar nu am mai gasit bancul de lucru cars,sa vad de unde il gasesc, ca pe net era super scump.La Multi Ani celor 2 Andrei!Dodo-pui cred ca esti tare mandra de Bogdan.Fetelor sa va distrati la munte.Noi in week-end mergem la soacra sa taiem purcelul si maine am zi de curatenie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna seara!

Noi nu am facut nici un bagaj, il fac maine dimineata cat isi face de lucru tati cu Maia pe afara, vad ca nu sunt deloc stresata, bine la cate bagaje am facut sunt deja maestra si parca vad ca uit ceva . Noi o sa plecam pe la 3 cand isi face mandra mea somnul de pranz, numai bine sa doarma pe drum. Abia astept sa ne vedem maine , dar am vazut ca s-a restrans gasca .
Bianca, Adiris imi pare asa rau ca nu veniti si cred ca voua si mai si , dar mai important e sa se faca puii vostri bine .

M_monigue, La multi ani pt. Andrei

Dodo am vazut pozele de la intalnirea cu mosul , iar eu cred ca Bogdi s-a descurcat excelent .

Revin cu un subiect destul de serios pt. mine, pt. ca mare nevoie de pareri, sfaturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Asa...ieri am fost la revizia anuala la gineco. Totul este ok, urmeaza sa-mi pac papanicolau iar apoi daca este ok si acesta urmeaza 2 proceduri despre care vreau sa va cer parerea.
1. Vreau sa-mi pun sterilet, pt. ca pastilele de cativa ani nu-mi mai merg. Dupa ce am facut tratament pt. chisturi si am scapat de ele, orice anticoncep. asi lua nu-mi mai vine ciclu ceea ce nu e ok,(asa am si ramas gravi , pt ca ma lasasem de pastile si nu mai stiam exact cand si cum urmeaza), asa ca singura varianta e steriletul. Nu stiu daca sa-l pun sau nu, doctorul meu il recomanda, eu sunt putin in dubi.
2. Vreau sa-mi fac vaccinul contra cancerului de col. Atatea cazuri am auzit in ultima perioada, si mai ales la femei tinere, incat m-am cam speriat si am zis ca daca exista ceva care sa preintampine ar trebui facut. La fel doctorul meu este mai mult decat pro vaccinare, iar eu la fel sunt putin in dubii.
Daca stiti ceva din experiente propri sau auzite, m-ar ajuta foarte mult .

Ma duc sa-mi fac o baie si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cu intarziere intru sa urez

LA MULTI ANI ANDREI LUCA
baiat mare de mami Bogdana.

Si pentru astazi

LA MULTI ANI ANDREI
baiat de Monique.


Va las doua poze in ton cu anotimpul.
Prea cuminti nu suntem dar totusi am scris si am desenat scrisoare pentru Mos Craciun.
Multi pupici!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu, de Luana, si de ingeras Alma
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hello.

Io tocmai am terminat placinta cu praz cu care va voi servi la Moeciu, cred ca va merge numai bine cu vinoasele de Blaj. Tot ce sper e sa fie vreme buna, sa nu se blocheze drumurile, am emotii...

Maine dimi purced si eu la facerea bagajelor. Nici hartie de impachetat cadoul nu mai am...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu acum am terminat bagajele, fiu-meu nu doarme inca, sunt tare obosita...un vis, ce mai! Ma consolez insa cu ideea ca intalneala merita efortul. Eu n-am luat nimic de papa pentru voi, ca mi-am uitat, da' poate rezolv maine.



Mergi la inceput