Pufuleti iubiti de ian-feb 2010 (182) LMA Kiti!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Plec acasa la pui.
O seara frumoasa si o noapte linistita va doresc.

p.s. tocmai ce am venit de la stomatolog, imi e oarecum prietena, pleaca maine cu mama in strainatate (turcia sau austria) sa o opereze. au descoperit acum o sapt ca are tumori toata cavitatea abdominala. doamne, doamne...fara sa o doara, fara sa aiba absolut nimic pana in stadiul 3C....
asta e boala secolului, cred ca de asta o sa murim si noi. trebuie sa avem putere sa ne bucuram de fiecare clipa aici pe pamant.
si sa ii multumim lui Dumnezeu pt sanatate si pt viata.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Tare trist ce povestesti tu acolo. Sa ii ajute DD sa se faca bine.

Acum doua zile a reusit si sotul sa ma puna pe ganduri cu o chestie de boala tot asa fara simptome. E vorba de copilul unor cunostinte (s-a intalnit luni cu ei din intamplare si nu ii mai vazuse de mult timp). Anul trecut cand avea 4 ani a fost racit si cum dr de fam nu era disponibil au chemat medicul de garda. Acesta l-a consultat si a zis ca i se pare ca aude un zgomot la inima si ca ar fi bine sa consulte si un cardiolog. Ei mergeau regulat la pediatru si la med de fam si nimeni nu zisese nimic pana atunci dar au luat totusi rdv la cardiolog Cand l-au controlat si i-au facut o ecografie au descoperit o gaura in inima, din nastere Au fost terminati dar l-au operat si acum, la aproape un an totul e perfect.

Acum noi asteptam sa treaca sarbatorile si ii fac programare lui A la cardiolog ca cine stie... desi nici copilul ala nu avea simptome...



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Haircut Eu lui Yannis am inceput sa ii dau paste la sugestia pediatrului din Grecia care mi-a zis sa ii iau un anume tip de paste sunt unele care arata ca niste boabe de orez mai mari, dar sunt paste, le gasesti la raionul de paste, imi scapa acuma cum le cheama. Yannis oricum mananca totul extrapasat asa ca nici vorba sa pape pastele asa intregi. Pediatrul mi-a zis sa i le pun in mancare ceea ce si fac. Adica carnita uneori ii fac legume cu carne si orez sau legume cu carne si paste. Mananca f bine pastele cu vita si morcov de exemplu. sau in ziua fara carne paste cu morcov si mazare... ceva de genu. De regula nu pun paste cand pun cartofi sau orez, asa mi se pare mie ca s-ar combina.

de Yannis




Interesanta ideea cu pastele alea Nu ma gandisem, am si eu acasa



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea



Citat:



Foarte tare faza
Si eu l-am lasat pe Arthu de doau ori cu mama (vorbeam cu ea pe skype ) cat m-am dus pana la wc. Si cand a inceput sa planga i-a pus fratele meu soneria de la telefon si statea asa cuminte



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman







asta e cea mai tare faza ever...
suuuper inspirat fratele, si aplauze tie ca te-ai gandit la asta!

azi m-ati impresionat toate.
asa, ca sa ma emotionez si sa ma gandesc ca ma bucur mult ca sunteti ale mele si nu ale altora. asa cum e, pastaia mea e norocoasa ca s-a nascut impreuna cu pufuletii...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo


Merci

pastaia si pe mama lui



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ce o fi cu Lorex ca nu prea a mai intrat? Se pregateste de Sarbatori?



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Ce o fi cu Lorex ca nu prea a mai intrat? Se pregateste de Sarbatori?



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman






si eu ma tin de o saptamana sa intreb acelasi lucru! Intra dar f rapid, zice 2 vorbe si fuge nu ne mai iubeste!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Haircut Eu lui Yannis am inceput sa ii dau paste la sugestia pediatrului din Grecia care mi-a zis sa ii iau un anume tip de paste sunt unele care arata ca niste boabe de orez mai mari, dar sunt paste, le gasesti la raionul de paste, imi scapa acuma cum le cheama. Yannis oricum mananca totul extrapasat asa ca nici vorba sa pape pastele asa intregi. Pediatrul mi-a zis sa i le pun in mancare ceea ce si fac. Adica carnita uneori ii fac legume cu carne si orez sau legume cu carne si paste. Mananca f bine pastele cu vita si morcov de exemplu. sau in ziua fara carne paste cu morcov si mazare... ceva de genu. De regula nu pun paste cand pun cartofi sau orez, asa mi se pare mie ca s-ar combina.

de Yannis




Mersi tare mult de raspuns
O sa-i dau Maiei de-astea, sa vad cum se descurca, o sa le caut si pe cele de care zici.Nu ma gandisem sa-i dau legume cu paste....


Miremia, multumim de capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Ce o fi cu Lorex ca nu prea a mai intrat? Se pregateste de Sarbatori?



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman






si eu ma tin de o saptamana sa intreb acelasi lucru! Intra dar f rapid, zice 2 vorbe si fuge nu ne mai iubeste!

de Yannis




da chiar lorexnu ne mai iubesti
beatricestiti ceva de ea?poate nu am fost pe faza si are fata treaba?
oanicum sunteti?puii?
cris.m nu are calc....
fetelorunde sunteti????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si atunci n-am inteles de ce i se spune finger food la o chestie atat de banala ca mancatul cu maina... cand va auzeam pe voi cu finger food dadeam scroll pe repede inainte, hotarata ca noi n-avem nevoie de asa ceva... deci nu-s de acord nici eu cu murdaritul pana la urechi si pusul bolului in cap (ii dau voie sa-si puna farfuriile in cap numai goale si curate), nu cred ca invata mare lucru din "murdarirea este buna", dar nici nu ma isterizez daca cad firimituri pe jos (in acest scop am scos covorul din bucatarie si vreau sa-l inlocuiesc cu un linoleum mai grosut) - sa pot spala totul repede si sa fie si caldut...

Si cand se cheama finger food? cand ii dai bucati mici sau bucati mai mari din care sa muste? I-as da tot ce e zemos, moale si mancabil... paine, ou, peste, fructe moi si zemoase si cam atat, nu?

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Haircut Eu lui Yannis am inceput sa ii dau paste la sugestia pediatrului din Grecia care mi-a zis sa ii iau un anume tip de paste sunt unele care arata ca niste boabe de orez mai mari, dar sunt paste, le gasesti la raionul de paste, imi scapa acuma cum le cheama. Yannis oricum mananca totul extrapasat asa ca nici vorba sa pape pastele asa intregi. Pediatrul mi-a zis sa i le pun in mancare ceea ce si fac. Adica carnita uneori ii fac legume cu carne si orez sau legume cu carne si paste. Mananca f bine pastele cu vita si morcov de exemplu. sau in ziua fara carne paste cu morcov si mazare... ceva de genu. De regula nu pun paste cand pun cartofi sau orez, asa mi se pare mie ca s-ar combina.

de Yannis




OOOOOOOOOOO...DOMNEEEEEEEEE..mi-am adus aminte ca am mancat paste din alea cu carne de vita...si sos de legume, rosii, cred....la niste prieteni in grecia.....ei le zic...ghiveci....doamne ce bun mai era....am luat si eu o data...n-am mai fc..nu mai stiu, pe unde se mai gasesc din alea?

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Plec acasa la pui.
O seara frumoasa si o noapte linistita va doresc.

p.s. tocmai ce am venit de la stomatolog, imi e oarecum prietena, pleaca maine cu mama in strainatate (turcia sau austria) sa o opereze. au descoperit acum o sapt ca are tumori toata cavitatea abdominala. doamne, doamne...fara sa o doara, fara sa aiba absolut nimic pana in stadiul 3C....
asta e boala secolului, cred ca de asta o sa murim si noi. trebuie sa avem putere sa ne bucuram de fiecare clipa aici pe pamant.
si sa ii multumim lui Dumnezeu pt sanatate si pt viata.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


Tare trist ce povestesti tu acolo. Sa ii ajute DD sa se faca bine.

Acum doua zile a reusit si sotul sa ma puna pe ganduri cu o chestie de boala tot asa fara simptome. E vorba de copilul unor cunostinte (s-a intalnit luni cu ei din intamplare si nu ii mai vazuse de mult timp). Anul trecut cand avea 4 ani a fost racit si cum dr de fam nu era disponibil au chemat medicul de garda. Acesta l-a consultat si a zis ca i se pare ca aude un zgomot la inima si ca ar fi bine sa consulte si un cardiolog. Ei mergeau regulat la pediatru si la med de fam si nimeni nu zisese nimic pana atunci dar au luat totusi rdv la cardiolog Cand l-au controlat si i-au facut o ecografie au descoperit o gaura in inima, din nastere Au fost terminati dar l-au operat si acum, la aproape un an totul e perfect.

Acum noi asteptam sa treaca sarbatorile si ii fac programare lui A la cardiolog ca cine stie... desi nici copilul ala nu avea simptome...



Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010







Asteptand cel mai minunat Craciun alaturi de noastra



Arthur, l'amour de papa et maman





ma ingrozesti cu ce povestesti tu acolo,ma pui pe ganduri.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Ingerii zboara pentru ca o iau usor

Astept cu drag si





Mergi la inceput