Dovleceii spun bine ai venit 2011! **5**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata si de la noi

Ioana, merci, a verificat sotul de dimineata si intr-adevar intrasera si de la noi. Probabil de aseara. Uraaa!!

Lali, cine te-a suparat mami? Si cum de ai ramas fara sot si copil? Destrabalare!!! :)))))))

Monikus, Ioana, ati scos copiii la zapada? Cum au reactionat? Eu am scos-o aseara pe la 6 cu tati si la inceput, cand am dat-o jos din carucior si am pus-o in picioare, s-a smiorcait pt. cateva secunde. I-a fost frica de zapada, sa calce pe ea!!! Doamne ce pui mici si nevinovati avem!!! Apoi a mers, ne-am jucat, alergat, am facut smecherii, am dansat, a fost super! Adevarul e ca e si frumos Cismigiul seara, acum cu toate casutele, luminitele, patinoarul cu muzica...

A mancat ieri si a mea mancare de mazare cu pui. Si aseara parca a mai mancat cat de cat, cartofi la cuptor in coaja (culmea, ca nu-i placeau cartofii) cu smantana de casa si un iaurtel Humana.
de dimineata a mancat putin mar cu biscuit si unt pe paine. Incepem sa ne revenim. Doamne ajuta!

Ma duc sa o schimb ca a facut caca si puteeeeeeeeeee!
:)))))))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

L-am scos ieri afara si ningea dar nu se asezase zapada si se uita cu niste ochi maaaari si vorbea cu fulgii. azi il scot sigur dupa somnul de pranz. sunt convinsa ca o sa fie incantat de-abia astept

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Priviti un Rares in zapada: AICI.

E minunat in zapada.

Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monikus

Priviti un Rares in zapada: AICI.

E minunat in zapada.

Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)



hahaha cum se uita pisica aceea la el. sunt minunate fotografiile
******************************************************************

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Super tare! Da, pisica e bestiala! Se uita la zapada ca la un OZN! Zici ca e pisica/asistenta personala a lui Rares :)))) Vad ca Rares a si experimentat statul in zapada. A si gustat-o?
:)
Super tare. A mea cand vede pisici merge dupa ele ca bezmetica zicand in continuu "psiii...psiiii" iau la catei, chiar daca doar ii aude, zice "ham". E tare draguta:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mai eu il scot pe Rares afara cate minim 1 ora indiferent de vreme.

Multumim pt aprecieri. Rares a fost incantat de zapada. S-ar fi dus unde era zapada mai mare. Iar pisica e o prietena veche. Ne jucam cu ea in fiecare zi. Avem si niste caini pe aici dar nu s-au nimerit in poze. Nici nu am avut aparatul afara si nu focaliza bine telefonul. Bine ca se vad ok astea.

O sa iesim si diseara la luminite. Abia asteptam.

Danuta ma bucur ca incepeti sa mancati din nou. Bravo Alexandra.

Pupici.

Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hello!
am fost si eu in oras, pana la urma am chemat-o pe soacra-mea la noi, ca sa nu mai mergem noi cu tot calabalacul la ea si s-o scot pe Ebru pe vajul ala afara...nu stiu la voi cum e, dar aici bate un vant de nu-l suport eu in fatza, d-apai un copilas! asa ca nu am riscat s-o scot afara, oricat m-ar incanta sa-i vad reactia la atata zapada!

Danutza, ma bucur ca sunteti pe drumul cel bun cu papica!

Monikus, sa stii ca nici eu nu fac multe feluri de mancare pt Ebru, de multe ori tot la legumele aburite ma intorc cand nu am inspiratie...dar tin minte ca retete de ficatei a Ioannei a avut mare succes data trecuta, decat ficateii simpli, doar fierti, asa ca mi-am pus talentele de bucatareasa la lucru
f misto pozele!

eu tot uit sa iau baterii pt aparat si acumulatorii mi s-au stricat
aveam 3 seturi, chipurile Energizer, mare firma asa ca nu mai am deloc poze recente...dar iau cand mergem in w/e la piata si recuperez

va

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Lali, am uitat, eu servesc un vinulet fiert, daca nu-i prea mare deranjul ce tare esti, ca-n tinerete, singurica singurica

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Selen daca e vaj rau afara pai nici eu nu l-as scoate. Bine, la voi oricum e mai curent ca in Bucuresti. Bine ca ati rezolvat cumva.

Incearca sa faci poze cu telefonul. Eu am ezitat dar uite ce bine au iesit, si nu e nici pe departe un telefon super bengos ca sa zic asa.

Eu una abia astept poze cu Ebru. Imi place sa ma uit la poze de mor.

Cat despre mancare eu am observat ca nu mananca nici mai bine nici mai rau daca ii dau mancare mai de-a noastra asa ca prefer sa il tin inca cat mai pot mai pe fierturi si fara mari condimente, eventual si fara sare.

Noi ne pregatim de masa si apoi inca o tura pe afara.

Va pupam si va dorim un weekend minunat.

Santa is coming to town to meet Rares (16.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

am fost si noi la zapada maaai... dar ce de masini sunt sub chestia aia alba care se lipeste pe manusi si a reusit sa se sapuneasca singur de mai multe ori

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan asteptandu-l pe Mos Craciun Trazbātii

Mergi la inceput