Nov-dec2010.Felicitari Syl. Ana_vio, pissi!!(169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim pentru capitolul nou !

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Simona_maris am citit ca tu iei pe bebe afara in warp. Cum il imbraci cand iesiti? Tu cum te imbraci? il pui peste geaca? El are loc in warp cu ceva gros pe el? ca ma gandesc ca nu-l iei dezbracat. Intrebarea e valabila si pt fetele care porta bebeii in warp.

Si inca o intrebare - bebeii vostri nu protesteaza cand ii puneti in warp? Al meu chitaie la inceput si parca imi e asa mila de el, ca dc il turtesc in warp. Sper ca e ok.

Felicitari fetelor care au mai nascut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Fetele, daca va intalniti la Horoscop, sa cereti Tiramisu, este cel mai bun Tiramisu mancat vreodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

FELICITARI ANA_VIO!!!!!!!!!

mami de Robert Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

Felicitari SILVIA!!!! imi pare rau ptr ce s-a intamplat si sper sa te refaci cat mai repede.

Felicitari ANA!!! Nu-mi vine sa cred ca am lipsit un pic si ai nascut .

in alta ordine de idei astazi dam de baut ptr ca implinim o luna.
fetelor mai este putin si vine craciunul, abia astept sa ma pot apuca si eu de decorat.

Va pup si ne vedem mai tarziu.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



La multi ani!!!! Sa creasca mare, sanatos si voios!!!!

Mami fericita de Clara Maria (01/02/2006) si Robert Alexandru (21/10/2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Gata, cu fata in brate am reusit sa termin de citit tot! Doar ca acum s-a trezit si mandrutza :) Inca suntem la faza cu intinsul si scancitul, dar sigur vine plansul!

De ce ma temeam nu am scapat, ce sa ma mai concentrezcui si ce raspund...

Misticgirl si oricine altcineva: Cand il scoateti pe bebe afara, ii puneti fular sau altceva la nas/gura, sa nu inspire direct aerul rece?

O sa revin, ca acum plansul e de foame maaare!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Sunset sfatul meu este sa nu o obisnuiesti cu suzeta pt ca daca ajunge sa ii cada din gurita noaptea ,ai inca un motiv in plus sa faci ture la patut!

Evei a incercat tataso sa ii bage suzeta n gurita si a scuipat-o! nici eu nu am suportat-o cand eram bobo, imi faceam greata de la ea!


ACUM HELP!!!! HAI AJUTATIMA CU UN MEDIC PEDIATRU BUN!!! CHIAR NU CUNOSC MEDICII DIN BUCURESTI! AS PREFERA SA FIE UNDEVA IN NORD SAU CAT DE CAT....ZONELE: 1 MAI,GRIVITEI, BANEASA, VICTORIEI.....BUCURESTII NOI....MILITARI....PLS HELP!!!

Pun poze cu EVA pe cont!

Kitty, de pisicutza Eva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ana vio felicitari! CE BEBE MARE E LARISA! uau si nascut natural..esti un erou.

Eva hai ca nu mai ai mult..

pissi78ro 40 cm e mic rau-e prematur. Un bb normal nascut are 50-58 cm. Ale mele de ex au fost sub 50 si deabia gaseam haine. Acu s-au mai marit. Deci dc e prematur ia de 40 in rest ia normale de peste 50 sau min 50.

beatrice75 am cada normala, dinaia lunga, si incap amandoo si se fataie cu colacii. Acuma nu tre nici piscina naibii sa se invarta pacolo . Nici nu le tiu eu mult ca deh sa nu raceasca. Deci nu vad de ce al tau nu ar avea loc..

Olgu mercic de link de poze.Uau ce a crescuuut! Si are ochi albastri.E un scumpic. Poate ii raman asa. Eu asa sper la Pufice.Ce draguti sunt ei impreuna in iubire..

Si eu am burta-si atarna asa. Mai port centura aia, da ma cam racaie aricii.

sunset dc ii dai suzi nu e pericol sa se dezvete de titi. Uite ale mele manca si bibe si suzi si san..e fuame maxima. Deci vei fi ok.
Cris si ale mele o scuipa dincand in cand, le mai pacal eu pana o schimb pe una si latra alta de fuame sa aibe ce face.Da daca voi puteti sa nu o folositi nu o folositi si gata.. ca duar la un bb e mult mai simplu!

Elfica eu am niste salopete de fisi gruase si acolo le vine marginea peste gurita. In rest nasu ramane afara-deh sa respire.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Anymona, Crisuletzul, Beatrice, merci de info! In weekend ma ocup sa cumpar umidificator si multeeeeee altele! Azi am facut o lista de cumparaturi pt Craciun, se va speria tati diseara
Micutza Diana s-a cam invatat in brate si de doua zile facem antrenamente de obisnuit singurica. O pun saltelutza din aia cu jucarii (offf, ma lasa rau memoria, ori am un lapsus ca nu-mi vine in cap cum o cheama) si incepe cu aaaaaa, uaaaa, dupa care doar maraie si daca vede ca nu o bag in seama mai pisiceste si adoarme. Trebuie sa ai nervii tari sa suporti "scandalul" asta, dar chiar nu se mai putea, abia faceam pipi sau mancam printre urlete. Cica dureaza cam o saptamana acest dezvat (asta daca tine si daca ai nervii tari), dar noi ascultam radioul lui mos Craciun si suportam cu eroism
Bebelusii vostri, hraniti cu LP, mananca aceeasi cantitate la fiecare masa? Diana papa cel mai bine seara dupa baie si apoi prima masa din noapte, dar apoi, la 6-7 si la 9-10, abia papa cate 80-90 ml. Nu va spun cat lapte arunc, fiindca ii prepar 120ml si lasa mult in bibe !
Voi ati scris cateva randuri lui Mos Craciun?
Eu sunt genul de om care cumpara si daruieste cu mult drag un cadou (nu iau niciodata ceva, doar asa ca sa nu merg cu mana goala sau sa daruiesc ceva ce mie nu-mi place), nu exista aniversare sau Iepuras ori Mos Craciun fara cadou, incerc sa fac surprize si de cele mai multe ori mi-a iesit. Insa, anul acesta, parca nu-mi trebuie nimic, nu stiu ce sa iau celorlalti, sunt in pana de idei
Cand o vedea tati diseara lista mea de cumparaturi gen: pilota de puf, tacamuri pt masa de Craciun, fata de masa...., o sa spuna: femeie ai luat-o razna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

buna barlog!!!

revin si eu dupa o noapte alba, in care bebelina mea a plans din cauza colicilor..nu mai stiam ce sa-i fac..se pare ca la mine nu are efect infacol, espumisan ...se strangea mititica de burta de-mi venea mie sa plang....de azi incep sa-i dau debridat..asa mi-a spus pediatra...

vroiam sa va mai intreb daca bebeii vostri varsa?? mai ales atunci cand se agita!? a mea cum se agita cum imi da laptic afara....

FELICITARI ANA VIO!!! MULTA SANATATE TIE SI BEBELUSULUI..PUPICI MULTI!!

Sugubina sunt minunate puficele tale..Avem o odisee cu bebelusi tare frumosi..

va pupam

Mergi la inceput