Prietene la bine si la greu - 90

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

asa, buna seara

first: Licurici eu vreau matza si te rog sa nu fii atat de atinsa de ce a zis fata aia. asta e, se astepta la altceva, vina ei ca nu a verificat inainte. Ca sa fii linistita, scrie la fiecare produs cate un parametru, cm etc. Asta e cu clientii, nu pot fi toti multumiti, mai ales la inceput de business .

Raluci multumim de noutati despre Lavinia . Sa-i urezi bafta de la noi! Bubu ce mai face?

Ralu si eu am dilema LP / LV dar inclin f f tare spre vaca si eventual capra. Cand citesc o eticheta de LP ma ia cu mari fiori.

Ramonika ma bag si eu la o canepa, dar nu gatita . Poate de la party a fost cretulina agitata, cred ca in seara asta se va linisti.

Crissa ce bine ca e sanatos puiutul de ziua lui

Ancutza multa sanatate Sabinutei! Ai mare grija sa nu raceasca mai tare, ca in rest daca ramane doar la ce are acuma, va trece repede cu siguranta

Andre f tare tu cu zapada . Vazut poze cu voi frumoasele . Despre somn, vezi la sfarsitul postarii

Many mie ideea cu gradinita mi se pare f misto, si eu vreau sa incerc sa-l duc la primavara, nu chiar din aceleasi motive ca tine , dar tot pe acolo... ca sa se invete cu copiii, ca sa se ocupe de el cineva care are mai multa rabdare decat mine, si - f important - mai multa imaginatie si pregatire, ca sa... multe

Padi f faine pozele! si nu se vede deloc greutatea in ele . Nu prea stiu ce sa te sfatuiesc, dar iti doresc multa rabdare


Cam atat pt moment... revin pe seara. Despre noi am scris aici, nu ma mai repet.


pup all




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

monis - jos cascheta, scrii super tare, iar Santi se vede ca este foarte fericit felicitari mamico (fie si tati felicitari

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

fetele cu carduri vedeti ca cica a intrat indemnizatia

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Ancutzule - frumoasa semnatura, deci pitica cum e? ai scris si nu am vazut eu?

Shtephy - ce fac bubele, dar voi?

nu stiu daca v-am mai zis dar nepotamiu cand a avut o boala cu bube care il mancau a intrebat-o pe mama lui "mami dar de ce ma mananca, au gura bubele?"



Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Stop pagina mea

meniu:

dimineata stelute de branza cu paine, a lins mai mult branza si cateva bucatele de cascaval
pranz ciorba de legume cu curcan zeama de varza si ceapa cruda la rontzait
seara lapte cu ceva

sunt lipsita de insiratie total la mancare, asa ca multumesc din suflet celor care mai posteaza meniuri insculiv de oameni mari

azi la pranz renus a dormit de la 14.30 pana la 17.15 io deloc, m-am uitat la un film, plus ca a mai dormit si dimineata afara in carutz

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna seara fetele
Spun si eu LA MULTI ANI fulgusorilor aniversati in ultimele zile
La multi ani Laura!
La multi ani Matei!
La multi ani Cezara!
La multi ani Miruna!
La multi ani Ema!
La multi ani Maria!

Mai mult nu pot.
N-am citit nimic.Nici nu mai stiu din ce capitol

Despre concediul nostru pot spune ca nu ne-a priit decat ca am luat o gura de aer curat, ne-am bucurat ochii cu atata zapada si ne-am mai relaxat ca era foarte pustiu si liniste
In schimb fimea ne-a capiat, am facut greseala sa plecam fara patut la noi, si cum afara statea in sling mai mereu, de dormit in camera dormea intre noi, ei bine s-a smecherit fimea, doarme iepureste, cum se simte singura in patut cum se pune pe urlat
Nu mai spun cat ne chinuim pana adormim (ca si-a dat programul peste cap), aseara am stat 2ore pe intuneric ca sa adoarma printesa.
Astazi a fost un pic mai relaxata, deci speram sa ne revenim

Un lucru vroiam sa va zic, legat de saniute
Am vrut sa cumparam saniuta de pe la Sinaia, niste preturi200ron ce-a mai ieftina, nu mai zic ca nu erau speciale pt bebei ca cele de pe "nichiduta", ci erau de fier cu scandurele si aveau sarma aceea indoita pe post de spatar

Cuscro am vazut ca vrei sa te filmezi pt mine, da poate te filmezi cu Bubu imbracat in fas, ca asa in hainute de casa pot si eu sa o asez bine, da cu fasul pe ea se prelinge
Prelinsa, neprelinsa pot spune ca a dormit fimea non-stop in el la zapada ( dupa un circ de vreo 30 min, de se uita lumea la noi)



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Raluci scrisesem de starea Sabinei , dar intre timp s-a mai schimbat nitel, cred ca si-a facut efectul Tantumul ala ca nu mai pare ca o doare gatutul, plus ca a mancat putin mai bine azi

partea nasoala e ca am 3 nopti nedormite la activ si sper sa ne oprim aici

Monis sa stapaniti sanatosi saniuta , cu drag citesc blogul tau


Draga Mos Craciun , as vrea, sa ne treci pe lista ta
Si sa vii pe inserat , sa ne pui daruri sub brad


Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Broscuta, am vazut pozici de la petrecerea Iuliei, placut fetita, mamica si tortul.

Simino, chiar eram pe punctul de a te declara pierduta-n ceata..las sa va fie de bine iesirea si Maya sa revina la sentimente mai bune

Strumfy, nu ne mai zici nimic? Ce face Andra?

Meniu: dimi- cascaval+painica crocanta DM cu perlute de branza
pranz- supa de galuste
intre mese: mandarina, fulgi de porumb boi si rondea de orez
seara: urmeaza un iaurtel..sper sa mai vrea

Noi oamenii mari...racituri, n-am chef de gatit. Am zis.

poponitzu' meu Matei-Andrei

noi te iubim, si impodobim
Te-asteptam la cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Licurici Spun si eu repede ca ne asumam raspunderea pentru ce cumparam pe net. Dimensiunile sunt clare, pentru ca tii pisica in maini, plus ca daca nu ii era clar, putea sa te intrebe inainte. Nu mai pune la suflet, nu ai absolut nicio vina si ai foarte mult talent. Ralu Saru mana de observatie. Merge nesperat de bine (pana acum) cu buni. Am senzatia clara ca cineva a vorbit cu "capul" ei si nu stiu cui sa multumesc. Sper sa nu fie temporara povestea. Raluci Subscriu la ce spui despre fetele care mai posteaza meniuri, multumim fetelor pentru efort. Incerc sa scriu si eu desi nu am niciun fel de inspiratie, dar mi s-a ars aparatul de gatit, asa ca trebuie iar sa gatesc zilnic si habar nu am ce. Azi i-am dat lapte, apoi pere cu babane, apoi un borcan pentru ca eram la cumparaturi si acum cereale Hipp cu supa de legume, le-a refuzat asa ca am pus si in astea un borcan cu dovleac si le-a mancat. Am senzatia ca ii dau ca la 7 luni. Maine habar n-am. fetelor cu lp Va rog sa nu sariti intrebarea cat lapte le dati la cei mici pe zi, multumesc Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Stiti filmele alea in care criminalul este urmarit peste tot de imaginea victimei? V-am zis ca am pierdut la Barcelona ursuletul panda de somn al Lilei, ei bine astazi a luat cutiuta aia cu 9 carticlele si peste tot deschidea sa-mi arate ursuletul, ba l-a gasit si pe capacul cutiei, a pus degetelul pe el si m-a privit cu repros. Deci, are cineva ursulet panda de la Ikea? Ofer recompensa substantiala
Ana
Robert
La multi ani, la multe jucarii si bucurii
Am zis!
Simina sper sa va reglati programul
Monis frumoase tare pozele cu Santi sofer de sanie (a mea tot n-a venit) Arata-ne si noua costumatia ta de asa multa zapada si frig Ma bucur ca v-ati reglat cu somnul, si eu m-am odihnit da' Lila nu, doar ca aseara a stat taica-sau 3 ore pe linga patutul ei in timp ce eu dormeam de rupeam patul pe partea lui. Ce bine a fost!
padi ce mare si frumoasa a crescut Laura, ma bucur ca ne-ai mai aratat poze cu ea
raluci multumim mesagerului. Intrebare: de care zeama de varza pui tu la ciorba?
licurici nu mai pune la inima, eventual scrie dimensiunile linga fiecare poza. Am primit avizul de la posta dar n-am ajuns sa ridic globuletele
Andre eu nu stiu sa-ti raspund referitor la LP in particular, dar asa, intuitiv, 2 portii de lapte pe zi par ok - adica ma gindesc ca de la tzitza maninca mai mult de 2 portii
Meniul zilei: dimineata lapte cu musli, prinz supa de pui cu galuste (doar galustele le-a vrut, zeama si carnea cih) si bucatele de dovlecei si conopida gratinati la cuptor cu unt si brinza de vaci, seara orez cu lapte nu prea i-a placut.
Pe mine ma doare gitul de parca am inghitit un ghem de lina, ma duc la baie si apoi nani nani sh-sh-sh 2 ore

Mergi la inceput