Fluturasi de martie-aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami si capsunile, dar de unde?


mami de de 7 ani si ingeras si 25+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

cami si capsunile, dar de unde?


mami de de 7 ani si ingeras si 25+cu
69/11




in sapt 21+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu am luat detergent de la Sano ca si asta am auzit ca este bun. oricum eu nu vreau s-o cocolosesc prea tare pe bebelina. primele 3 luni cred ca o sa-i spal hainutele cu el apoi gata, cu detergent normal.sunt atatea care spala cu normal de la inceput.

fetelor, hai ca m-ati bagat de tot in ceata.... adica tubuletul ala il montez la aspiratorul meu cu care aspir?

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

eu am luat detergent de la Sano ca si asta am auzit ca este bun. oricum eu nu vreau s-o cocolosesc prea tare pe bebelina. primele 3 luni cred ca o sa-i spal hainutele cu el apoi gata, cu detergent normal.sunt atatea care spala cu normal de la inceput.

fetelor, hai ca m-ati bagat de tot in ceata.... adica tubuletul ala il montez la aspiratorul meu cu care aspir?

S-a intamplat minunea mult asteptata29+


da, roxy..furtunasul are 2 capete-unul cu o pipeta asa in varf care vine la nasuc la bebe si un capat cu o palnie mai mare care vine in teava de la aspirator..si da, aspiratorul tau cu care aspiri

mami de Vlad 09.04.2009 si s29 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki hai ca asta n-am mai auzit-o eu imi imaginam ca se pune la aspiratorul ala de nasuc. deci clar sunt cu pluta, habar n-am nimic.

alina06 ca bine zici cu portocalele. o sa-mi curat si portocale si niste mandarine. oricum mi-a mai trecut de la halva ca am mai mancat si mancare. cred ca si atata dulce face rau si de aia.

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

asa se pare cami, si la fel si migdalele, ovazul, scortisoara, brocoli, spanac , apa minerala si scortisoara...
simo si eu cred ca au calorii pastele dar si halvaua are sa stii 574 /100 de gr , cam ca ciocolata...
si carbohidrati cat o felie de paine...si grasimi...

mami de de 7 ani si ingeras si 25+cu
69/11


Daaa, stiu, am tot cautat caloriile pe amalaj si nu le-am gasit, dar stiam ca e foarte calorica...

Simona, mami de baieti David, Matei si 29 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor a trecut cumnatul pe la noi si ne-a adus soric ca au taiat azi porcul maine fac si niste fripturica de purcel mai ales ca tata ne-a adus muraturi azi si a iesit o varza murata...... am mancat si asa goala de buna ce este.


S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona eu am mancat la halva azi....dar crezi ca ma agit cu calorii si alte chestii? deloc, mai rau mi-as face.
de aia se pun pe voi , fetelor, ca va tot bateti capul cu ele

mandreeac sa-ti fie de bine orezul. cred ca a iesit super bun mai ales ca l-a facut mama

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor a trecut cumnatul pe la noi si ne-a adus soric ca au taiat azi porcul maine fac si niste fripturica de purcel mai ales ca tata ne-a adus muraturi azi si a iesit o varza murata...... am mancat si asa goala de buna ce este.


S-a intamplat minunea mult asteptata29+


Si mie imi place soriciul!!! Dar sa fie moale. Si la fel de mult imi place friptura de porc proaspat taiat! Facuta pe gratarul de teflon! Yammmm!

A mai nascut o fata de la odiseea ianuarie-februarie

in sapt 21+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ia sa merg si eu sa citesc la cealalta odisee.

S-a intamplat minunea mult asteptata29+

Mergi la inceput