Nov-dec2010.Felicitari, Aneud!! Hai, Syl!!!(168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Administreaza cineva bebeilor colief?


Mie mi se pare absurda administrarea:
Colief® īn lapte formul#259;:

Prepara#355;i formula de lapte conform instruc#355;iunilor produc#259;torului.
Ad#259;uga#355;i 4 pic#259;turi de Colief® īn laptele cald, nu fierbinte.
Agita#355;i laptele din cānd īn cānd #351;i dupa; o jumatate de ora; hraniti copilul. Asigura#355;i-v#259; c#259; hrana are temperatura corect#259; de b#259;ut.
Arunca#355;i hrana r#259;mas#259;.

Pai cum naiba sa tin laptele juma de ora, ma refer la laptele praf? Si apoi, eu de unde sa stiu cand va vrea el sa pape?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Olga, !
Corina, eu abia astept colacelul, ca grasunelul meu nu mai incape in cadita lui, se loveste la caput cand se intinde. De 2 zile incepe sa urle cand il spal pe cap... am concluzionat singura ca e din cauza somnului, apa calda il molesteste, dar cand il spal pe cap il scot din molesala aia si-si aduce aminte ca-i e foame si somn... ca dupa ce-l imbrac si-l pun la san, trage nervos cateva minute, apoi doarme dus 6 ore. Legat de scutece, am trecut la nr. 3 de vreo 1 zile, nu-l mai incapea marimea 2. Manca-l-ar mama de durduliu. Noi am luat 1.8 kg intr-o luna, tot asa, doar cu laptic de la mine. Si am crescut 7 centimetri. De atunci, au mai trecut 2 saptamani, sunt sigura ca daca merg iar la masurat si cantarit, avem alte dimensiuni, ca deja am trecut la marimea 62.
Elfica, eu am renuntat la Infacol de-o saptamana. Se cam screme el cand vine momentul sa faca kk... azi dimineata s-a chinuit cateva ore(in somn) pana a reusit sa faca. E total cum geme el in somn, zici ca-i tigrisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Si noi am decorat de Craciun, avem cizmulite cu numelle fiecaruia, le-a umplut deja MosNicolae
Si si noiplecam pe 23 la munte. Ne intoarcem dupa Revelion. Cam am emotii cum o sa fie, dar de abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Administreaza cineva bebeilor colief?


Mie mi se pare absurda administrarea:
Colief® īn lapte formul#259;:

Prepara#355;i formula de lapte conform instruc#355;iunilor produc#259;torului.
Ad#259;uga#355;i 4 pic#259;turi de Colief® īn laptele cald, nu fierbinte.
Agita#355;i laptele din cānd īn cānd #351;i dupa; o jumatate de ora; hraniti copilul. Asigura#355;i-v#259; c#259; hrana are temperatura corect#259; de b#259;ut.
Arunca#355;i hrana r#259;mas#259;.

Pai cum naiba sa tin laptele juma de ora, ma refer la laptele praf? Si apoi, eu de unde sa stiu cand va vrea el sa pape?



Eu zic sa nu te stresezi, da-i copilului sa suga imediat cum ai pus picaturile. Mi-au explicat cei de la BabyExpo ca e f simplu, pui cateva picaturi in laptele preparat, agiti, apoi ii dai sa pape. Nu are ce sa i se intample, Beatrice. Bazeaza-te pe instinctul tau si nu te mai nelinisti pentru orice nu suna cum trebuie. Te pup si sunt sigura ca o sa aiba un efect pozitiv Colief.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Ana atata ambitie ce am ce m-as destrabala cu niste praji de la Starbucks... Dar nu am voie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ana, 6 ore de nani??? Noi ne chinuim de ceva timp sa adormim seara..sta si 3 ore la san, apoi doarme 3 ore, apoi se trezeste cam la o ora si 45, 2 ore. si doarme pe mine, pe mana mea, lipit de mine. asa e si peste zi, de nu stiu ce o sa fac cd vine A.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Fetele am dat in furia laptelui.... Eva e nervoasa ca mana are sanii tari... I-amdat sa suga de dimineata si pe urma m-am muls 60ml si acum m-am muls 100ml! Sanii tot imi subt tari.... Cum ii golesc cum se umple si curg!ma si dor
Ce pot sa fac?

Azinoapte am facut ture prin camera pt ca Eva a avut putin colici si mi se rupea sufletul cand o auzeam a plange
Acum face nani si mamu profita sa faca un dus si sa aute un pwdiatru bun!
Astept recomandari de pediatri care sa fie ok!

Va pup barlog!

Kitty, de pisicutza Eva!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

helloo fetelor!!!

raportez o noapte superrrrrrr!!! am adormit la 11 si m-am trezit la 6 dimineata...peste noapte s-a ocupat tati de papa la ratusca mica, asa ca eu am dormit dusa....am recuperat noaptea de sambata cand ratusca mea a stat treaza de la 1 la 5 dimineata....

Si gaza doarme uneori cate 5-6 ore legate..iar eu incep sa ma crizez ca nu mananca...

va pupic pe toate...si noi tot nr 3 folosim la pampers..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica
Sugubina si cele care le-ati mai dat gauri fetelor voastre: ce imi recomandati dupa aceea? O dau cu un unguent? O pot spala imediat? Banuiesc ca imi va spune si pediatra, dar mai bine sa stiu cum a fost si la voi.

Pupici tuturor si o zi frumoasa!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010


eu i-am dat cu baneocin unguent si nu am avut deloc probleme...si miscat cercei de 2-3 ori pe zi

Fericita mamica de scorpiuta Alexia
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

Ana, 6 ore de nani??? Noi ne chinuim de ceva timp sa adormim seara..sta si 3 ore la san, apoi doarme 3 ore, apoi se trezeste cam la o ora si 45, 2 ore. si doarme pe mine, pe mana mea, lipit de mine. asa e si peste zi, de nu stiu ce o sa fac cd vine A.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE




cam asa se intampla si la noi...din cauza colicilor cred doarme doar pe pieptul meu ma intreb cum o sa o obisnuiesc eu sa doarma in patut ca daca o mut acolo desi e adormita se trezeste imediat

Fericita mamica de scorpiuta Alexia
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput