MONTIGNAC (151) stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

buna dimineata

ieri am facut o mancare de fasole uscata cu ciolan ....nu prea seamana a mancare clasica de fasole ..... le-am fiert separat adica ciolanul in doua ape si fasolea in trei ape ... si cu ultima apa langa ciolan ama adaugat ceapa, morcovi, frunze de patrunjel ... la sfarsit le-am unit si gata ... parea ok ... baietii ziceau ca e buna .... astept pranzul sa vad si eu .... sper sa mananc putin pentru ca fasolea ma baloneaza si nu slabesc de ea , da mi-am zis sa-mi fac damblaua si sa-mi satisfac pofta

andanii



Bine, hai, o portie mica-mica de tot, treaca de la noi. dar atat!!!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ninha am inteles , sa traiti

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

'neata fete

acu' v-am citit ,n-am mai intrat de cateva zile din cauza de extra-agitatie -schimbat canapeaua din cam .mare urmata de schimbarea perdelelor ca nu se pupau cu noua achizitie ..si spre disperarea husbantului va trebui sa merg azi sa vad de un covor ca asta ce-l am acu' nu merge cu prospaturile ...nu mi-am propus nica din toate astea da' asa o fost sa fie
am avut serbarea la pitic,duminica merg [si parintii pe langa ] cu grupa la un ''concert'' de colinde ...prima noastra aparitie pe scena
de mancat doar uscaturi zilele astea ca am fost tot pe fuga si mi-e o pofta de o supa/ciorba ,nu conteaza ,lichida si calda sa fie
mi-am facut o idee pt. meniul de craciu.am zis ca neaparat fac o supa de pui cu taietei de casa ,sarmale [ca altfel piticu ma face de rusine pe la altii ],o friptura de porc,salata de boeuf [doar asa de pofta ca n-am mai mancat de hahahhh],ceva snitele si-o praji..si vo doi cozonaci ca nu-i craciun daca nu miroase in ajun a cozonac in casa....deci nimic monti ..dumnezeu sa ma ajute
va merg sa-mi hranesc copilu' ,sa-l duc la bunici apoi sa merg in cautarea covorului fermecat



NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

maya ce darnic o venit mosu la tine inainte de termen..cred ca din cauza ca ai fost cuminte tot anu si ai dat multe kg jos cu chin

io is la mama acasa..prima mancare pe ordinea de zi ICREEEEEE iar mai acum 10 minute gutui coapte cu miere

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Ola ciquititas!

Scuzati absenta insa joi toata ziua am avut zi de smotru temeinic, iar ieri am avut zi de sanius plus smotru la ce mai ramasese. Macar acum arata casa asa acum imi place, cu exceptia covorului pe care ar trebui sa il duc la curatat insa ma cost doo meleoane
iar la spalatorii auto nu mai spala astia pe acest ger

Azi m-am destrabalat!!! E targ iar la noi in National, si vorba lu Moni: "Castanele nu-s monti, nu?!" Dar la naiba, nu mancasem niciodata si eram curioasa...bune bune! SI bonus ca imi era pofta de 100 de ani, sarmale de post, tot de la femeile harice din Maramu venite la targ, ca io nu stiu face sarmale adik nu stiu sa le impaturesc, si sincer si lenea e mare!

Deci las cantareala pentru altadata
Maya te invidiez: mie mi s-a pus pata pe perdelele din casa insa cum criza ne-a lovit rauuuu, am zis ca de banii aia mai bine imi iau io de imbracat. mai am o speranta la mama, poate imi ia ea cadou de mos, om vedea ce gasim prin Tecuci, ca merem la ei de miercuri.

Brindusik, cum e zapada si viscolu la Gl, ca am auzit ca ii urjieee!

Cam atat va puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

catalishka lasa-ma ca am tras ditamai spaima ca nu mai ajung in tara...

n-am iesit azi din casa iar ieri cand am ajuns era nins bine si inca mai ningea marunt.tata spunea ca e frig da lui nu i-o fost (saracu o tot alergat azi pe afara ca azi noaptea ne-au spart garaju ..declaratii, nervi bla bla). oricum nu cred sa conteze vremea cand esti acasa la mama

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello, montigirls!
Cum stam cu pregatirile de Craciun?
Ati luat bradutul? Globuletele? Cadourile?
Eu nu reusesc sa ma apuc de curatenie. Sunt singura cu copilul care doarme numai doua ore pe zi. in rest, sta cocotat la mine in cap. nu stiu ce-o sa ma fac!
Si mai trebuie sa ma pregatesc si de revelion, ca se face la noi acasa. habar n-am ce-o sa gatesc. Ceva idei de platouri de revelion?

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

prezent pentru ordin ninha am bradu, luat globulete azi si luat si p o parte de cadouri


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Si eu am luat tot, mai lipseste bradul.
Totusi, niste idei ptr revelion, pliiiiiz!!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hai, mai, fetelor, asa ocupate sunteti?! chiar asa, niciun semn de viata de ieri si pan-acu? ce facem, suspendam activitatea pana dupa sarbatori? eu n-am curaj sa las fraiele din mana, ca... vorba aia, sarbatorile trec, dar kilogramele raman. asa ca nici gand sa ma arunc in carbohidrati. stiu ca o sa mai am scapari, ca de obicei, dar incerc sa le tin sub control.
Liniste...
Bine, bine, stiu ca aveti treaba...

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput