MONTIGNAC (151) stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Ninha poti sa pui linkul la tortul care te excita pe tine? poate l-oi mesteri si io daca nu are cine stie ce ingrediente negasibile

Moama ce bine suna si mancarea ceia cu cimperci

Deci nu vreti asa cu kile la schimb, atunci la munca cu voi !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cristina,uite reteta tortului pufos http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12831/Retete-Montignac-Tort-pufos-si-cremos/.

Ninha, incearca-l ca nu e greu de facut, dar e greu de mancat . E gustos dar cu o textura ciudata.

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

facut si eu tortul cu pricina insa am pus brinza scursa de vaci(am eu problema cu philadelphia ca are prostii in igrediente)...insa am facut o greseala..am pus coaja de la lamaie in crema...seful meu de atunci o spus ca e prea acra crema insa sotia lui o apreciat prajitura...
cand eram acasa faceam cate o reteta noua si o experimentam pe cei la munca

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Apropo de Filadelfia, daca aveti un PLUS in zona, gasiti acolo o crema de branza de 300 de gr la 5 lei parca. Oricum e mai ieftina decat Filadelfia si mai mare

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Catalishka uite tortul: http://floridecires7.blogspot.com/2010/02/tort-cu-zmeura-si-ciocolata.html
Eu am zis ca-l fac, n-am zis ca-i monti cam periculos, nuci cu curmale...

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele ...
offff ..... ieri am mancat la lucru aici o felie de toba, o felie de caltabos si ceva pateu de porc .... am luat imediat doua redigest ... si n-am mai putut sa bag niminc in gura ... mi-a fost rau de rau .... azi piept de pui si-atat .... da si ieri aveam pieptul de pui la mine, dar a adus un coleg pomana porcului si toti infulecau aici de nu m-am putut abtine ...normal nu ??? nuuuu e anormal sa nu pot sa imi tin gura inchisa

in rest .... saptamana grea si la scoala la copil ... ieri teza la mate, azi teza la romana .... mai are saptamana viitoare doua teste si vacanta

ce faceti de sarbatori ????? plecati pe undeva ????

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Andanii, bafta la teze!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Citat:
citat din mesajul lui ninha

Andanii, bafta la teze!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.


ieri la mate a stiut si acuma m-a sunat sa-mi spuna ca a stiut si azi la teza, doamne ajuta ... sper sa fie si notele pe masura

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Andanii, bafta la teze !!

Si sanatate tie !!

Aici copiii au fost testati si para-testati la inceputul lui noiembrie.
Prima etapa(trimestru) s-a terminat undeva spre 20 noiembrie.

Nu a fost vacanta, decat cateva zile pedagogice (de cerc).

Si acum invata notiuni noi, dar nu au teste sau recapitulari.

O zi buna,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata

ieri am facut o mancare de fasole uscata cu ciolan ....nu prea seamana a mancare clasica de fasole ..... le-am fiert separat adica ciolanul in doua ape si fasolea in trei ape ... si cu ultima apa langa ciolan ama adaugat ceapa, morcovi, frunze de patrunjel ... la sfarsit le-am unit si gata ... parea ok ... baietii ziceau ca e buna .... astept pranzul sa vad si eu .... sper sa mananc putin pentru ca fasolea ma baloneaza si nu slabesc de ea , da mi-am zis sa-mi fac damblaua si sa-mi satisfac pofta

andanii

Mergi la inceput