Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***282***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La multi ani, Lucia, Luca si Lucian!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Intru si eu rapid. ANAAN, CHATO, ma faceti sa

LUCIA, LA MULTI ANI! La fel si lui LUC si tuturor sarbatoritilor

Noi avem saniuta, dar o luam numai daca ne spuneti la telefon ca e zapada si are rost, ca noi vom fi 4 adulti, 2 copii si bagajele aferente (si cine ne cunoaste stie ca noi avem mereu cel mai voluminos bagaj, acum sper sa ne mai temperam).

Cuscra, dar de ce mergeti la dentist? Cu injineru mergeti?

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Da, cuscra, cu injineru', are niste pete negre pe dinti si de ce insist cu spalatul, de-aia se inmultesc... Ma tem de carii



CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
Noi avem saniuta, dar o luam numai daca ne spuneti la telefon ca e zapada si are rost, ca noi vom fi 4 adulti, 2 copii si bagajele aferente (si cine ne cunoaste stie ca noi avem mereu cel mai voluminos bagaj, acum sper sa ne mai temperam).


Hi-hi! Da, depunem marturie ca Pisik-ii au mereu cel mai voluminos bagaj

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Neataaaaaaa... ce bine am dormit si nu am mai avut vise ciudate..o noapte normala...la fel si domnisoara, nu s-a miscat.
Va invit la o cana mare cu ceai de menta si lamaie, dar cred ca nu va tenteaza asa mult.....dar eu il iubesc...face minuni la greturile mele.

Mai citesc si revin

Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui adirys21
Am fost ieri la cumparaturi si nu am gasit nimic potrivit pt cadoul copiilor de la munte. Acu am stres cu asta.



Am si io un stress cu un cado... nu spui cine, persoana importanta!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute



Uffff ce bine ca n-am ramas ultima...azi sper sa rezolv ca ies in oras fara Teona. Vine mama la noi...yupiiiiiiiiiiii


Fetele aia mica si si aia mare


Printesa mea Teona

Mami fericita de printesa Teona si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Dau si cafea cu lapte, fara zahar, ca vaz ca nu a dat nimeni! Si fug, ca vreau sa ajung cu piticul azi sa-i mai iau niste analize, sa vedem cum mai stam cu fierul ... Apoi poate mai ajung o tura prin magazine, poate ma mai vad cu Moshu ala... si niste materiale pt reparat ce-au daramat astia cand au pus geamurile...



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Acum m-am prinssi eu ca ieri a fost ceva sfant...Lucian? Sau direct Lucia? Pai atunci primesc si eu tort, prajituri, bautura de la gigelica si ceilalti Lucian, Luc etc..."La Multi Ani!" tuturor!
Gigelica, panaritiu? Da' cum de a facut la 2 unghii, eu stiam ca se poate trage dintr-o intepatura, aschie, ceva de genul asta...este si alt tip de panaritiu? Cum putem sa-l evitam?
Iaca un link pentru "buna-dispozitie":
http://www.tvr.ro/articol.php?id=93796&c=133

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata,

gigelica - multi pupici si de la noi(mai intarziati cei drept dar buni si asa, nu?)
pupacim la greu si lucianii nostri dragi

ne alaturam si noi bebelusilor nemancaciosi ca doar nu era sa fim inafara curantului, nuuu?
de tusit, mai tusim (nu am experienta cu tusea asta si nu stiu prea bine cum sa gestionez problema; am fost saptamanal la control si de fiecare data mi s-a spus ca pot sa o duc la gradi ca de tusea asta vom scapa tare greu si ca in esenta nu e nici o problema doar ca a ramas cu necazul asta; mucisorii au disparut nu stiu pentru cat timp)
in concluzie astazi repetam intensiv pentru serbare si maine ne prezentam ca un autentic fulg de nea (ca am umblat de nebuna in wk sa gasesc si pantofiori albi ca sa fie tacamul complet)
nu-mi pot imagina cum vor sta ei cuminti si vor evolua in fata parintilor (poate daca fiecare mamica va sta in spatele puiutului ei, ca altfel prevad o fosneala generala.... sau mai stii ce surprize vom avea)

meniul de astazi:

9-Lapte cu cereale; Tartine cu unt si miere
11-Fructe asortate
12.30-Ciorba de pui; Pui cu mancarica de fasole verde ; Rulada cu pasta de fructe
16-Coltunasi cu branza telemea

aseara am avut succesuri cu o asa-zisa musaca: am facut un pireu mai curgator(cu unt, smantana si lapte), am fiert piept de pui si l-am tocat marunt, l-am amestecat cu ceapa fiarta pe care am pescuit-o cu strecuratoarea; am uns vasul jena cu unt am pus un strat de pireu apoi carnea si iarasi un strat de pireu, deasupra am presarat parmezan; am dat la cuptor pana s-a aurit un pic si gata a mancat in 10 minute
alaltaseara am incercat pui cu smantana si mamaliguta si nu a vrut decat 5 guri numarate (si fara mamaliguta)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

m-am delectat cu gazulina, ana, adelake, sophiphica, rares si luca ghiocei de ghiocei numai buni de pupacit

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sapte luni

Mergi la inceput