Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata!!!!

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE ASTAZI!!!!!

Bambo din care Carrefour ai luat safe feeder-ul?Ca eu mi-am trimis sotul la Era,mai ales ca e langa firma lui.Sper sa gaseasca.
Pupici

Adriana offff.Din pacate se mai ajung si la situatii de genul acesta,dar cum ai spus si tu decat nervi si stres mai bine fara.Pupici

Mai fetelor eu si sotul suntem pe punctul de a intra intr-o gripa puternica.Amandoi avem dureri groaznice de cap,de gat,ameteala,dureri de oase,moleseala si stari de somn.Mai nou si temperatura.

Nu va zic ca sambata noapte m-am trezit din ora in ora,mi se usca gatul si nu puteam inghiti.
SI cum nu aveam in casa decat Bioflu am luat Nurofen Baby.

Oare e bine ce am facut?



Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Ieri am dormit cu Paul toata ziua.Am descoperit un secret:daca suntem obositi si vrem sa doarma si el il bagam intre noi,titi in gura si in 2 minute a si adormit.
S-a facut un somnoros.Oare e bine sa doarma asa mult si ziua?Am noroc ca noaptea doarme bine

Acasa la ai mei mi-a papat ficateii noaptea.NU dormea bine deloc noaptea, trezea incontinuu,maraieli,foieli si altele.Banuiesc ca motivele au fost aerul prea uscat sau patul.Si din cauza acestui lucru am venit mai rapid la Iasi caci nu mai rezistam,desi as fi vrut sa mai stau cateva zile.S-au intristat bunicii dar nu au avut ce face.

Sunt foarte mandri de nepotul lor,mai ales ca e primul si era asteptat de ani buni,peste tot se lauda cu el,ca e cel mai frumos,istet,energic .Ca orice bunici.

Tatal meu il lua dupa el oriunde avea treaba prin curte,il punea langa dansul si incepea sa vb cu el,ii canta,ii arata tot ce face,ce mai...un bunic indragostit rau de tot.Deja ii pregateste vestitul "scrânciob"(leagan) in curte pentru cand va fi mai mare.,iar cat de curand vor sa-i cumpere trotineta si bicicleta




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Adriana, sa dea Dumnezeu sa iei decizia potrivita pt tine si RB-BB.

Btz, rau n-are ce face, dar nu stiu daca va tratati asa... Insanatisire grabnica si sa-l ocoleasca pe Paul!

Roxana, subscriu la ce a scris Crisulica, poate o fi doar o eroare de cantariri.

Denisa, pana la urma cum e cu kg-ele lui Mateo? A mai plecat raceala de la voi?

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

adriana, offf mai mama
cel a apucat pe al tau om? acu cand aveti un pui frumos
poate ar fi bine sa mergeti sa discutati cu un consilier.....
e greu sa ramai singura cu un pui asa de mic, iti spun din experienta
divortul e o ultima solutie,rebe are nevoie de voi amandoi.

pupi si sper sa se rezolve necazul vostru


+34 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 14z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Bumble,am luat Nurofenul deoarece altceva nu aveam in casa,era 3 noaptea,iar in farmaciste nu am incredere foarte mare.Prefer sa astept sa-mi sun medicul pt a-mi recomanda ceva potrivit si alaptarii.
Aseara mi-a facut sotul masaj cu o crema si frectie,m-am imbracat gros,am transpirat si deja e mult mult mai bine.
Cred ca o sa merg pe metodele traditionale din casa,desi inainte nu aveam incredere in ele,cu o sapt inainte de nunta am fost racita groaznic si cum nu aveam voie de nimic fiind primul trimestru de doar asa am reusit sa scap de raceala.




Bytz si Ovi, parinti fericiti de PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Btz- eu zic ca ai facut bine. Am avut si eu un episod a trecut cu oscillo, homeogene 9 si cryozalia - sotul meu a zis ca sunt prostii si nu vrea - eu in 2 zile eram f bine , el inca mai e bolnavior(dupa 7).

Adriana- e o decizie grea. Mai bine va calmati (separat) cateva zile si apoi discutati e drept ca la ce program ai tu cu munca nu stiu cum si cat te poti ocupa de inca cineva in afara de Rebe. Pup cu mare drag!

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Natalia de Cris2010
Andrei de emushi
Bogdan Andrei de sorina_goga
Ema Andreea de anagia

mami miha13gina,

mirela, pentru Vlad, ne ierti intarzierea...

_
www.ticker.7910.org/as1cHxFVM0V1104MDAwMjU1cHw5N3B8SXNhYmVsYSAtIHByaW11bCBDcmFjaXVu.gif" target="_blank"> primul Craciun al Isabelei

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)


MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCA, LAAAA MUUULTI ANI!!!
MULTE LUNITE TRAIASCA, MULTE LUNITE TRAIASCA, LAAA MUULLLLTEEE LUUUNNII!!!


VLADUT DE MIRELA, LA MULTI ANI SI TIE DRAGULE!!! IMEDIAT VIN DOI RATOI CU CARE SA TE JOCI!!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc
Eu am tras o portie de nervi dimineata. treburile sunt destul de clare din pacate; am sa merg zilele astea la un avocat sa vedem cum stau - e destul de complicat cu impartirea patrimoniului -. Mai bine doar eu si bubu, decat asa, cu multi nervi si plus de stres.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori



off iubita, imi pare asa de rau!! daca crezi ca nu se mai poate face nimic, fa ce crezi tu ca e mai bine pentru tine si fetita ta!!!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

btz, ia un paracetamol. pt gat la mine a mers f bine trahisept. cu miere si lamaie

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

adriana, offf mai mama
cel a apucat pe al tau om? acu cand aveti un pui frumos
poate ar fi bine sa mergeti sa discutati cu un consilier.....
e greu sa ramai singura cu un pui asa de mic, iti spun din experienta
divortul e o ultima solutie,rebe are nevoie de voi amandoi.

pupi si sper sa se rezolve necazul vostru


+34 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 14z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult


i-am propus si asta. Nici nu vrea sa auda. Imi e clar ca nu il intereseaza sa salveze relatia noastra. Repet: cu Rebeca e super, se ocupa de ea, eu un tata bun. Si asta ar fi singurul lucru care m-ar tine pe loc, pentru ca nu vreau sa imi cresc copilul singura, mai ales ca stiu cum e sa traiesti cu un singur parinte. O prietena imi spunea sa imi vad de viata mea, adica sa crestem impreuna copilul, sa avem in continuare buget comun, dar sa imi fac si o viata pe langa. Tare rau imi pare ca s-a ajuns aici, tare rau!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Are mami fata frumoasa cu 2 dintisori

Mergi la inceput