Pufi iubiti ian-feb 2010 (180) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

myky,multzu de urari si cafea,dam si noi inca una de sarbatoare si ceva prajiturele cu scortzishoara, de sezon. pica mea face anu' peste o luna
LML ema
multam de tratatie,cuscra
edit sa scot si niste de incurajat/felicitat pt mersul de-a bushilea inainte!

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

myky,multzu de urari si cafea,dam si noi inca una de sarbatoare si ceva prajiturele cu scortzishoara, de sezon. pica mea face anu' peste o luna


LML Ema

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
simpli, e bine sa ai niste obiective, dar din alea generale...sa fiu fericita.....sa fiu o mama buna......din astea......da, poti intra mai in detaliu, dar viata e atat de surprinzatoare, incat planurile iti sunt date peste cap, iar a te agata de niste tinte fixe....nu mai vezi padurea de copaci, cam asa ar veni. adica eu ar fi trebuit sa termin facultatea inca de anu trecut......la 24 de ani...da nu am intrat din prima....asa ca am zis, lasa, o termin la 25......dar uite ca a venit stefan, pe care il "planificasem" dupa facultate. si uite cum o sa termin, probabil, la 26......da doamne!...a, si mai vreau sa-mi iau si carnetu......si sa slabesc vreo 4-5 kile, nu mai mult

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam


gresit! obiectivele trebuie sa fie cat mai SMART (specific, measurable, achievable, realistic si incadrate in timp)... "sa-mi iau carnet de categoria X intr-un termen de Y luni de la evenimentul A" (dar inainte de asta clarifici de ce ai nevoie de acel carnet, cum acel carnet iti imbunatateste viata si ce implica sa-ti iei carnet, timp, bani, etc.) sau "sa slabesc 5 kg astfel incat sa ajung la greutatea X pana de Pasti anul Y sau pana in vacanta de vara cand vom merge la plaja in T..." (iarasi ce presupun sa slabesti - ce mananci, cat costa, abonament la sala sau acasa, cand dimineata 30 de minute timp de cate luni, echipament sportiv - da, gantere, coarda cu cronometru, minge de fitness, pantaloni elastici, sutien care sa sustina sanii plini cu lapte, un video cu cindy crawford sau jane fonda samd) - DA, trebuie gandit in detaliu ce cum cand unde cu ce cu cine de ce si daca nu cat samd...

"sa fiu fericita" nu e un obiectiv, e doar o aspiratie! e prea vag, niciodata nu stii daca l-ai indeplinit si niciodata nu stii de ce ai nevoie pentur a fi fericita si ce trebuie sa faci pentru a fi fericita - uneori crezi ca anumite lucruri te vor face fericita si de fapt nu ai niciun fior nici macar de bucurie cand te vezi cu tot ce ti-ai dorit!


AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Ema afacut pasi de-a busilea. pe inainte, ca inapoi incepuse de 3 zile.

acu' am incercat s-o adorm fara tzatza. prea multe vreau si eu intr-o zintz,ntz, zise ema si eu m-am conformat.sunt cam ...sigura ca nu prea mai e lapte, nu mai curg sanii, nu se mai umplu nici daca trec 3-5 ore fara, dar nici ea nu mai trage decat de cateva ori sa adoarma si...gata. au ramas cam de suzeta, cum zicea LOREX. btw, cat a durat faza asta de kiki la bobitza?


Neatza,

first of all, LML Ema!

doi: la noi tztza de kiki a tinut cam o luna.
dupa ce m-am intors de l amare n-a mai cerut-o deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... ce logoreica sunt de dimineata... s-ar parea ca n-am nicio treaba si eu de fapt am una presanta de care n-am niciun chef si trag de timp cat pot! Gata, v-am pupat si o zi buna!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

intrasem sa salut mai devreme dar imediat ce am deschis pagina aud poc, Dragos a varsat vaza cu flori, nu a patit nimic, se uita cum curge apa, pana si-a dat seama ca apa curge pe el si e rece si e uda Atunci s-a pus pe plans asa ca a trebuit sa il schimb iar Nu stiu cum a ajuns la ea totusi ca acu daca ma uit nu vad cum ar putea sa o atinga..de...cad un copil vrea ceva reuseste

si sa nu uit
LML Ema

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

LML Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

La multi ani Ale1212xa pentru ieri.

Imi pare rau ca urarea mea n-a fost live. Sper ca ai avut o sarbatoare frumoasa.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

La multi ani Ale1212xa pentru ieri.

Imi pare rau ca urarea mea n-a fost live. Sper ca ai avut o sarbatoare frumoasa.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







multumesc frumos

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

La multi ani Ale1212xa pentru ieri.

Imi pare rau ca urarea mea n-a fost live. Sper ca ai avut o sarbatoare frumoasa.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







Subscriu si

LML Ema, minune de 13!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

...dreaming of a white, perfect www.youtube.com/watch?v=1HrAy5xqzOs" target="_blank">Christmas

Mergi la inceput