Pufi iubiti ian-feb 2010 (180) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

decenuela - "delicios" mesajul tau asa de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

mda...of a durat mai mult sa intreb decat sa...gogalesc....

e corect MA-SA...TAC-SU

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neatza!
Dece acum am vazut si voiam sa raspund ca e corect cu cratima, ma-sa, etc(prescurtare de la mama sa...)
Dar te-ai miscat mai repede.
Noi fara febra in sfarsit...si fara bube...deci a fost o viroza mica, mititica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neatza!
Dece acum am vazut si voiam sa raspund ca e corect cu cratima, ma-sa, etc(prescurtare de la mama sa...)
Dar te-ai miscat mai repede.
Noi fara febra in sfarsit...si fara bube...deci a fost o viroza mica, mititica.


Chiar vroiam sa intreb ce mai face. Cand aveti serbarea? O sa mergeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Buna neata!

Daca e 13 e LML Ema! ... eu credeam ca e 12, apoi am vazut LML Ema, si mi-am dat seama ca e 13! Palpitant... inca un pic si pufii schimba prefixul... abia astept!

Voi ce activitati interesante aveti peste zi? In afara de cele principale - papa-kka-plimbarika... presupun ca in rest e joaca dar unde, cum, cand? La noi nu exista niciun cadru organizat si as cam vrea... activitati clare ca la gradi - citim o cartulie, apoi ascutam o muzicuta, apoi invatam culorile, apoi facem un pic de miscare... e doar un du-te vino si o vanzoleala de poate trece mai repede timpul si bagam somniul de la 12... poate poate trece timpul mai repede si bagam baita si apoi inca un pic si bagam somnul mare...

Cum spuneam sunt capoasa dar fiu-meu e mai capos decat mine! Am tendinta de a-l infofoli (ca nu care cumva sa raceasca) si inainte sa-mi dau seama ii dau vreo 2-3 randuri de straie, iar cand iesim afara abia se mai poate misca de cum il infofolesc eu, am incercat fular la gura (nu stiam ca nu e indicat), dar mi-am gasit cui sa-i pun fular la gura! Nu-l suporta nici pe langa gura, nu tocmai pe gura... ultima data mi-am pus fularul lui mie la gat ca ma luase cu frig! Oul mai destept decat gaina? Se poate... si la mancare, ma chinui eu sa-l hranesc, dar am pe cine? NU mi-a pus limba pe cereala, desi l-am chinuit macar 2 lingurite, n-am izbutit... l-am lasat flamand, mi-a cerut tzatza, i-am dat si a bagat somn! (de la 7.30 trezit la 10 somn)... si daca acum la 10 luni imi baga marafeturi, oare cum il stapanesc la 3-5 ani cand nu prea ai cu cine te intelege? Iau campii!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Ema afacut pasi de-a busilea. pe inainte, ca inapoi incepuse de 3 zile.

acu' am incercat s-o adorm fara tzatza. prea multe vreau si eu intr-o zintz,ntz, zise ema si eu m-am conformat.sunt cam ...sigura ca nu prea mai e lapte, nu mai curg sanii, nu se mai umplu nici daca trec 3-5 ore fara, dar nici ea nu mai trage decat de cateva ori sa adoarma si...gata. au ramas cam de suzeta, cum zicea LOREX. btw, cat a durat faza asta de kiki la bobitza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si ca vorbirati de planuri... e bine sa ai planuri! cat mai indraznete! asta inseamna sa stii ce vrei de la viata, incotro mergi, samd... si e nashpa rau sa nu ai nici macar o vaga idee (vorbesc din propria experienta).

De ex. daca mi-as fi dorit o casa, o puteam avea! Dar nu mi-am dorit-o! NU vroiam ca o casa sa ma tina legata de un oras, cartier, anturaj... desi simtul ratiunii ar fi trebuit sa-mi spuna ca la o adica o casa poate fi vanduta, valorizata, cumparat altceva in alta parte! eu NU! vand 2 camere intr-un camin de familisti la un pret mizerabil si absolut derizoriu (nu va zic ca mi-e rusine), ii dau banii fostului sotz (ca mi-i cere si vreau sa ma spal de el), el pleaca ilegal in Germania, este prins si face bulau 2 luni, banii ioc... eu ratez o alta oportunitate de "apartament" la capitala - o vecina de-a mea se da de ceasul mortii sa vanda 2 camere care puteau extinse si bblabla, le vinde cu 2800 euro (scazand mult pretul), eu NU, ca nu vreau sa ma tina legata, prefer "cerul liber" , dupa care vin MARILE SCUMPIRI! si prostie si lipsa de spirit practiv si aeriana si lipsa de perspectiva si lipsa de maturitate si lipsa de PLANURI (habar nu aveam ce fac in continuare)... si daca aveam in cap clar - VREAU O CASA - as fi avut-o cu siguranta... o vreau acum, cand e mult mai scump si mai greu... ce mult mi-a luat!

E bine sa ai macar o schita de plan, care poate fi revizuit in functie de evolutia personala...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neatza!
Dece acum am vazut si voiam sa raspund ca e corect cu cratima, ma-sa, etc(prescurtare de la mama sa...)
Dar te-ai miscat mai repede.
Noi fara febra in sfarsit...si fara bube...deci a fost o viroza mica, mititica.


Chiar vroiam sa intreb ce mai face. Cand aveti serbarea? O sa mergeti?


Mergem la serbare pe 16. A invatat poezioara, ma alearga prin casa sa mi-o spuna, mai bina zis ma mituieste, cum vrea ceva cum mai recita cate o poezie...Daca la Mos Craciun poezie=cadou, poate merge si la mami, de ce sa nu incerce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Ema afacut pasi de-a busilea. pe inainte, ca inapoi incepuse de 3 zile.

acu' am incercat s-o adorm fara tzatza. prea multe vreau si eu intr-o zintz,ntz, zise ema si eu m-am conformat.sunt cam ...sigura ca nu prea mai e lapte, nu mai curg sanii, nu se mai umplu nici daca trec 3-5 ore fara, dar nici ea nu mai trage decat de cateva ori sa adoarma si...gata. au ramas cam de suzeta, cum zicea LOREX. btw, cat a durat faza asta de kiki la bobitza?


pufuleata ta abia acum a inceput sa mearga de-a busilea? Eu m-am saturat de-a busilea lui beb ca tre sa stau dupa fundul lui non-stop si-mi era dor de perioada in care statea in fund pe covorash si se uita talamb la jucarii!
Si eu am impresia ca fabricuta de lapte intra pe subproductie... ceea ce nu ma ingrijoreaza (sper) si o consider o evolutie normala a lucrurilor, asta inseamna ca intzarcatul va di natural, fara mari suferinte din partea amandurora... ne vom reorinta spre alte feluri de mancaruri... oricum beb e atat de mancacios uneori ca nici nu mai stiu ce sa-i mai dau - asta dupa ce mananca felul gatit (o portie), apoi vad ca ar mai manca si ii dau sana (alta portie), apoi vad ca ar mai manca si-i incalzesc alta portie de sana ... si dupa ce vad ca ar mai roade ceva ii dau o bucata de paine! si la sfarsit ii mai pun si-o tzatza in gura ca ma exaspereaza cu fomismul lui... alteori ma chinui sa-i dau si 2 lingurite de mancare, dar numai cand nu e el flamand si nu are chef de ce-i dau... daca nu va mai fi tzatzica va fi mancarica si ata ete!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

LML EMA!! inca un pic si a trecut anu!....

decenuela, mesajele tale nu ar mai avea farmec daca ar fi corectate/editate/ajustate. stilul tau e atat de...oral....adica parca te si "vad" vorbind, ca ion creanga.....serios....da, liniuta aia din ma-sa se pune atunci cand dispar niste litere care ar trebui sa fie in mod normal acolo

simpli, e bine sa ai niste obiective, dar din alea generale...sa fiu fericita.....sa fiu o mama buna......din astea......da, poti intra mai in detaliu, dar viata e atat de surprinzatoare, incat planurile iti sunt date peste cap, iar a te agata de niste tinte fixe....nu mai vezi padurea de copaci, cam asa ar veni. adica eu ar fi trebuit sa termin facultatea inca de anu trecut......la 24 de ani...da nu am intrat din prima....asa ca am zis, lasa, o termin la 25......dar uite ca a venit stefan, pe care il "planificasem" dupa facultate. si uite cum o sa termin, probabil, la 26......da doamne!...a, si mai vreau sa-mi iau si carnetu......si sa slabesc vreo 4-5 kile, nu mai mult

cris.d, si eu simt lapte mai putin....dar oare cand stim ca e prea putin?......oricum al meu peste zi mai suge doar de somn, vreo 5 minute, mai recupereaza seara/noaptea, dar am momente cand ma trezesc cu ei aproape goi....moi...nu stiu cum sa zic...nasol oricum, ca imi placea imaginea siliconata de sani plini de lapte. i-am si zis sotului ca n-o sa ma vada asa mult timp, ca-s asa de la lapte

o, ruxita, ce zici tu acolo, de grija pe care o ai pt copil........eu am fost un copil/adolescent cuminte, nu le-am facut probleme la ai mei. am mai plecat si eu pe ici pe colo si nu spuneam unde sau cat stau. dar ai mei nu pareau prea agitati de asta.....doar se mai scapa mama uneori ca vai, ce ingrijorata a fost, ca sa nu mai fac asta, ca s-o sun....pai ti-am spus unde ma duc, da, dar nu credeam ca stai atat.......si cand ma mai gandesc ca la tzara umblam pe toate coclaurile alea pustii, singura de multe ori, am avut noroc sa nu dau de-o jivina ceva (undeva la munte....mai sunt si vipere pe acolo). n-as avea curajul sa-l las pe stefan singur la tzara....ma rog, nu singur, ca am veri/verisoare....dar mi-ar fi frica sa-l stiu pe copilu meu umbland pe acolo fara ca eu sa stiu unde e si ce face.....probabil in timp sa-mi dau seama ca nu pot nici asa, ca e si el un omulet care trebuie sa descopere viata/lumea, dar...vorba aia, numa mama sa nu fii.....

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Mergi la inceput