Pufi iubiti ian-feb 2010 (180) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Ce de "butoaie" mai fetelor, care mai de care .
Asa suntem noi femeile niciodata multumite cu ce avem si intodeauna ar fi bine sa fie altfel/altcumva .


Asa e,eu cel putin ma incadrez in categoria mereu nemultumita(din pacate sotul asta imi reproseaza),toata viata mi-a placut sa planific,am target pt 30 ani,etc... mi se pare ca asa mai mult realizez,imi place sa imi fac planul si sa il respect,cat pot.cat e de gresit?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Dreams come true; without that possibility, nature would not incite us to have them"




Si eu sunt cu planificarea si organizarea dar intodeauna imi fac planuri prea indraznete. Nu stiu daca e bine sau rau, asa suntem noi pur si simplu si gata .
Oricum la faza cu planul pe 30 ani m-ai luat lejer, nici chiar asa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... eu n-am treaba cu butoiul vostru, e vorba de o melancolie, tristete, nu? eu sunt doar anxioasa... daca copilul nu ajunge la ora X ma agit, dau telefoane, ies in strada sa o scrutez in toate partile, zic o rugaciune si "batzai"! daca as iesi la servici cred ca n-as putea sa ma concentrez, n-as da randament deloc, eu care sunt cea mai randamentoasa din toata firma si fac treaba cat toti colegii mei luati la un loc (fara falsa modestie)... nu cred ca as mai putea! Imi iau o bona si lucrez de acasa si-l vad la fiecare 15 min daca nu mai des... cu Ela imi doream un GPS cu care sa-i pot urmari fiecare miscare... tot timpul trebuia sa stiu unde e... ceea ce nu mi se intampla cu niciun barbat de ex. (deci nu sunt sufocanta de felul meu)... dealtfel Ela a avut noroc mare ca s-a nascut asta micu, asa mai poate respira si ea de mine... deja are tendinte centrifuge si nu stie cum sa scape mai repede de mine... incerc evident sa-i dau si libertate si spatiu si tot ce isi doreste ea, cu pretul angoasei "unde e copilu, ce face copilu, de ce nu vine copilu, cand vine copilu, de ce are telefonu inchis, cascata nu si-a incarcat telefonul, nici colega ei nu raspunde, nici diriga, ce fac? ce se intampla?" s.a.m.d. o lunga perioada nu m-am angajat tocmai pentru ca vroiam sa ma ocup de copil si copilul era deja mare in clasa 4-5... deci nu cred ca mi-e dor de servici (decat uneori, dar rar)... evident si fiica-mea cascata, pleaca fara sa-mi spuna unde, intarzie fara sa se deranjeze sa ma instiinteze, sa ma sune sa-mi spuna ca nu e cazul sa ma ingrijorez si cred ca e vorba de inconstienta nu de vreun rautacism pentru ca stie cat ma consum...

am zis...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna dimineat!.
o cofe fierbinte pt fete.
ce liniste pe aici. nimeni la sch 3.
noi aseara am fost la niste prieteni si miam uitat telefoanele. sunt ca fara maini si fara picioare. abia deseara se duce soata dupa ele.

simply nu cred ca e un lucru rau sati faci planuri. din contra.
ma duc sa trezesc piciul mare ca vine mamaie sal duca la gradi.
o sapt usoara va doresc!

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

LML IRIS EMA DE CRIS DOGAREL. ai intrat pe ultima suta de metri gata acusi faci anisorul.
cris d esti ok sper ca azi aveti motiv de sarbatoare.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

myky,multzu de urari si cafea,dam si noi inca una de sarbatoare si ceva prajiturele cu scortzishoara, de sezon. pica mea face anu' peste o luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Neatza...

haideti la cafeluta fierbinte sau ciocolada calda

pfuai ce de butoaie...dati-le incolo ca sunt bune numa pt bautura nu pt voi

am avut o noapte naspa rau de tot. A venit sotul pe la 11 jumate iar apoi matzuca diana s-a trezit la 12 si pana la vreo 3 n-a vrut cu nici un chip sa adoarma.

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

LML Ema

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Neata

LML EMA
de cafea Myky si Cris

recuperez si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

LML....EMAAAAAAAAAAA..sa fii sanatoasa si sa ai parte mereu de aceiasi dragoste si caldura cu care esti in conjurata acu

neatza fetili....SARUMANA DE COFFE..MYKY..


am tot citit...recuperat...etc...

noi n-avem fular, parca, i-am pus in schimb..asa ca babele o bandana din aia la gat....ca sa nu fie cu amigdala in vant...am iesit pe la 4 o ora....afara+mall....

bea, cris...mada asta e butoiu...trece...fiecare avemn momente din astea...cauzele sunt diferite....uneori ..( am uitat ideea k s-a trez jiji si m-am dus la o tura de tzatzaiala pana a adormit)
eu nu prea am timp de butoi pt ca adunate toate per zi..nu am timp...iar de cand m-am apucat de biznis e si mai scurt...oricum trece, trece...dar avem nevoie sa ne plangem de mila ( eu asa imi zic...ca-mi plang de mila si ma simt cel mai nenorocit om in momentele alea...si ca nu merit.. ) daca spun cuiva imi trece....sau daca din intamplare intalnesc pe cineva cu prb adevarate..ma face sa-mi fie rusine....

eu momentan sunt fericita ca am dat gumatzii( gummy bear) ....jiji mare vrea casa...(vise soro)..eu vreau sa schimbam masina...mda vroiam sa rog sa ma anuntati daca o sa auziti pe cineva ca vinde o anumita masina....dar mi s-a parut ca devin ridicola....in fine...eu ma bucur ca strang fiecare leutz....si ca macar cat decat voi reusi pana in martie-aprilie...cand termin leasingul la asta...si apoi..am satisfactia...ca nu stau egeaba acasa..la telenovele( vb vine ca n-am mai vz nici macar un film....respect pt fetele CARE CITESC CARTI)...

apropo de targetul de 30 de ani...hehe...o sa vedeti voi tineretul ca nu e tocmai asa....aveti grija in primul rand de sufletul vostru...de armonia familiei..practic de bunastarea spirituala...e cea mai importanta.....( eu am tras ca fleatza sa am totul la 30 financiar, profesional..si am avut...SI? ... eram goala pe dinautru...avand in vederea ca acum fac cu totul altceva..pot sa zic ca am irozit niste ani...sfat....multumniti-va cu mai putin....nu va faceti tzeluri prea ambitzioase...
...e atat de scurta viatza asta..atat de scurta...pt mine nu exista targhetul de...40 de ani( babaciune)ci exista fiecare zi...am o bucurie imensa ca stau cu jiji...ca e cel mai dulce si scump copil(( cioara) ca ne iubim cu toti si formam o familie asa cum mi-am dorit-o. nu stiu ce-mi rezerva viitorul...asa ca profit de prezent

trimit ca ma tampesc de dimi...mai e si luni

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

off topic
1. ma simt f prost( dar trece repede) cand spuneti ca ati editat pt greseli etc...

eu de obicei am o tona datorita vitezei...dar..MI-E LENEEEEEE....cum mi-e lene sa caut emoticoane sau sa colorez scrisul...etc

am o pasarica si va rog sa ma lamuriti..de ar putea sa o faca sfantul google....
corect este....maica-sa , taica-sau.......dar cand spunem preascurtat masa, tasu.....parca din cate stiu...nu are explicatie gramaticala daca se scrie ma-sa.....ta-su....CUM E CORECT...( sunt de acord ca mamanc litere...de multe ori sunt incoerenta..dar cu greselile gramaticale....nu-mi place sa le fac...de asta intreb acu)

ma duc sa incep shmotrul de zi cu zi

sa aveti o zi superba...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput