Pufi iubiti ian-feb 2010 (180) LMA Luca Alexandru!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



am intrat si eu o fuga sa urez LA MULTI ANI!!!!!!!!!Ale1212xa sa fii sanatoasa si fericita, implinita si iubita !!!

si ...bineinteles... LML Anastasia!!!


edit k nush cum am reusit sa amestec toate emoticoanele de iesise o varza totala

www.youtube.com/user/ClassiChristmaSongs#p/u/12/IHEtPXcuBVE" target="_blank">It's Beginning To Look A Lot Like Christmas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

seara buna!
la multi ani ale1212xa!
lml petra anastasia

eu sunt pentru nu fularului peste gurita....ca e bine sau rau nu stiu....mie sufletul imi zice sa nu

fetele cam pe unde sunteti.....slaba activitate.....la sanie??si noi am fost afara.....vreo 1 si ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

eu-s pe aici, ma mai uit prin bazar...

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

si eu tot p-aci..citesc capiolul 90 din Odiseea Sarcinii...in care am nascut eu...eh se apropie termenul

Imediat ne pregatim de baita..tati inca nu a ajuns...eu sunt franta de oboseala

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ielau

ALE1212XA sa fii feri si sanatoasa, sa te bucuri si sa imparti astea cu cine merita

am citit, dar....si eu sunt cam ca Bea, cu in semi-butoi, ca sa nu zic luntre. Stiu ca o sa-mi treaca, dar asha ma enerveaza cand ma apuca, aparent fara motiv serios. Copii cuminti, sanatosi, etc...doar ca...am momente cand ma trezesc gandind ca "mai bine ma obligau prin lege sa ma intorc la munca", mai bine m-as apuca si eu de invatat, macar pentru asta sa imi aloc timp all by myself, mai bine...... Stiu ca v-am mai zis din astea, deh, m-a apucat iar, iar va zic

btw, SIMPLICITY, cum te-ai simtit cand au plecat sora et co in oras?
eu am momente cand ma simt trapped, mai ales daca as vrea si eu acel ceva/acea plecare.

I need a life

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

ANASTASIA
imparat de RATUSCA

si noi afara, pe la pranz, cand e mai ok gerul, cam juma de ora. cica nu e ok sa ii scoatem mult timp dupa ce vine gerul brusc dupa caldura, ca e adaptarea grea la diferenta de temperatura. adica asa cum a fost zilele astea, ar trebui treptat, 20-30 minute la inceput de iarna, apoi...cat ne tine.

m-am si ingrasat in luna asta de cand imi tin endorfinele pe linia de plutire cu tone de martipan si orice dulce imi pica in mana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

simply, MP, ale1212xa, rox y, lalitica, Bea, bubu, crid s. si eu nui pun fularul, dar bea mia dat o idee su suzi.

bea imi pare rau de starea a la butoi, trece ea, acusi vine sarbatorile si ai sa te bucuri de ele alaturi de familie.

cris d si eu ma gandesc ca as fi vrut sa ma intorc la un an la munca, dar in alta parte si in conditiile in care as fi avut pe cineva de inceredere sa las piciul. si eu ma simt cateodata traped dar ma gandesc ca atunci cand o sa incep munca nu o sa ma mai bucur d efiecare gest , de fiecare achizitie pe care o face puiul meu. de ex acum a invatat sa faca nu din cap. dar e un scump. taicasu ii zicea azi culcate si el dadea energic din cap. il mananci.

o noapte linistita va doresc.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel


btw, SIMPLICITY, cum te-ai simtit cand au plecat sora et co in oras?
eu am momente cand ma simt trapped, mai ales daca as vrea si eu acel ceva/acea plecare.

I need a life


Nici cum,eu sunt o fire ciudata,nu prea imi place sa ies(asa cum au iesit ei la bere/biliard),foarte rar.Eu compensez iesirile acestea cu obiecte,ce imi plac mie,ce imi doresc eu(eu fac cam asa-atunci cand e de unde-banii astia sunt pt tine,astia pt mine,fiecare face ce doreste cu ei)
Eu de obicei intru in butoi cand ma gandesc la viitorul meu profesional,mi-e frica ca nu o sa reusesc ce mi-am propus.eu ma simt trapped(in situatia cu Ariana) atunci cand nu am timp nici macar de curatenie,mancare,pt ca Ariana ma solicita numai pe mine,ea a stat numai cu mine,rude aici nu,sotul lucreaza.Eu imi doresc cateodata timp sa imi fac treaba in casa,pt mine personal am timp seara(ca Ariana adoarme intre 8-9.30,rar mai tarziu)cand de obicei invat,citesc,stau pe net,atunci nu pot face mancare/curatenie din cauza colocatarior.




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Dreams come true; without that possibility, nature would not incite us to have them"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ce de "butoaie" mai fetelor, care mai de care .
Asa suntem noi femeile niciodata multumite cu ce avem si intodeauna ar fi bine sa fie altfel/altcumva .

Cris - tie iti trece repede, baga tare o manechiura dimineata si gata

Simpli - ce sa zic ... nu poti sa le ai pe toate, si planurile de viitor trebuie sa fie destul de realiste ca e "grele" cu un copil sau doi in viitorul apropiat. Ideea e sa o iei mai usor si sa faci si tu ce poti si cand poti.

Bea - naspa rau cu aparatul, te inteleg perfect. Si eu am ramas fara cand era A mica si vreo 2 luni m-am ofticat la maxim ca nu am si eu cu ce sa o pozez pe mandra. Poate se rezolva cumva ... nu stiu cum .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Ce de "butoaie" mai fetelor, care mai de care .
Asa suntem noi femeile niciodata multumite cu ce avem si intodeauna ar fi bine sa fie altfel/altcumva .


Asa e,eu cel putin ma incadrez in categoria mereu nemultumita(din pacate sotul asta imi reproseaza),toata viata mi-a placut sa planific,am target pt 30 ani,etc... mi se pare ca asa mai mult realizez,imi place sa imi fac planul si sa il respect,cat pot.cat e de gresit?


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Dreams come true; without that possibility, nature would not incite us to have them"

Mergi la inceput