Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

LariselAi niste fetite superbe,sincer iti spun ca mi-au dat lacrimile(bucurie) cand am vazut pozele,sunt superbe;sa dea Domnul sa fie mereu fericite cum au fost acum la un anisor(dupa cum se vede din poze).Si Nataly nu e cea mai slim,ci fiemea care are 6.900(+3.670 fata de nastere).

La mine e 4 dimi(nu prea am dormit,nu stiu cat voi mai dormi),in Ro e 6 deci servesc eu www.reallynatural.com/archives/Coffee%20Lover.jpg" target="_blank">cafeaua

un weekend placut


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"We often give our enemies the means of our own destruction"





Eu ziceam de Nataly ca fiind cea mai slabutza pt ca teoretic ceilaltzi pufi/pufe mai au timp sa recupereze ... Asha cafea vreau si live .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

LariselAi niste fetite superbe,sincer iti spun ca mi-au dat lacrimile(bucurie) cand am vazut pozele,sunt superbe;sa dea Domnul sa fie mereu fericite cum au fost acum la un anisor(dupa cum se vede din poze).Si Nataly nu e cea mai slim,ci fiemea care are 6.900(+3.670 fata de nastere).

La mine e 4 dimi(nu prea am dormit,nu stiu cat voi mai dormi),in Ro e 6 deci servesc eu www.reallynatural.com/archives/Coffee%20Lover.jpg" target="_blank">cafeaua

un weekend placut


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"We often give our enemies the means of our own destruction"





Eu ziceam de Nataly ca fiind cea mai slabutza pt ca teoretic ceilaltzi pufi/pufe mai au timp sa recupereze ... Asha cafea vreau si live .


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





Exact din acelasi motiv astept si eu bilantul de la un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neatza!
Ruxita pe mine si acum ma doare bazinul de mor. Cu altele nu am avut pb, epiziotomia s-a vindecat f. usor, nici nu mai stiu care e (ca am 2, in X una peste alta)

... la mine s-a cicatrizat cica foarte urat... mi-a prescris un antibiotic, supozitoare diclofenac si neopreol unguent la locul faptei ... dar pentru refacere completa operatie plastica!

... si atunci cum e mai bine sa nasti natural sau cezariana?

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)




Cred ca depinde de organismul fiecareia. Nu stiu cum m-as fi recuperat dupa ceza, poate la fel de usor, dar unele neplaceri le-am evitat nascand natural. Strict in cazul meu, as face cezariana doar daca ar fi absolut necesara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Neatza!
Ruxita pe mine si acum ma doare bazinul de mor. Cu altele nu am avut pb, epiziotomia s-a vindecat f. usor, nici nu mai stiu care e (ca am 2, in X una peste alta)

... la mine s-a cicatrizat cica foarte urat... mi-a prescris un antibiotic, supozitoare diclofenac si neopreol unguent la locul faptei ... dar pentru refacere completa operatie plastica!

... si atunci cum e mai bine sa nasti natural sau cezariana?

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)




Cred ca depinde de organismul fiecareia. Nu stiu cum m-as fi recuperat dupa ceza, poate la fel de usor, dar unele neplaceri le-am evitat nascand natural. Strict in cazul meu, as face cezariana doar daca ar fi absolut necesara.


Absolut de acord. Cu tot ce ai spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

xela, ai pm. Multumesc mult! M-am adaugat si pe mailul comun, sa pot sa fiu gasita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Am incarcat poze din ultima luna si poze de la motz si ash fi vrut sa incarc si un filmuletz tot de la motz dar fishierul e tip .MOV si nu reushesc.


Petrecerea a fost foarte reushita, mai ales ca fetele s-au simtzit destul de ok (cunoshteau pe toata lumea)...au si dansat chiar.

Au ales de pe tava dintre: carte, pieptan, cd, cheie de mashina, cheie de mecanica, calculator, parfum, seringa, polonic, foarfeca, pensula, o piesa de lego, bani. Natalia a pus mana pe polonic, pensula si calculator, iar Alena pe seringa, cheia de la mashina si parfum.


Au primit si cadouri si bani, printre care si un cal de plush balansoar pe care l-am tuns dupa ce mi-am facut o mie de draci la cat par am cules azi de peste tot.

Per total... sunt multzumita de cum a ieshit. Dar inca nu-mi revin ca am fete mari...de 1 an. N-ash putea spune "parca a fost ieri", dar "parca au trecut asha...vreo 3 luni" mai degraba. WoW! Nu-mi revin!








uitanda-ma la pozele voastra mi-a venit si mie dorinta de a face motz... in ce consta motzul? vin rude, nashi, ii iau copilului din par (unghii?) si ritualul cu tava... si mai ce? imi place ca ati tapitzat toata camera cu acele puzzle-uri, foarte ingenioasa ideea!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)







Nu shtiu exact in ce consta ritualul de motz (eu asta il consider). Nu cred ca e ceva din punct de vedere religios... Ca si datini si obiceiuri iarashi nu prea shtiu pt ca de regula au legatura cu religia... Si eu personal nu prea le cunosc (fiind de reiligie creshtin ortodoxa de rit vechi in lb slavona )... Deci cel putzin in cazul meu am luat si eu ce mi-a palcut din ce am auzit la altzii. Cum este un eveniment-prag major si unic in viata lor, vroiam oricum sa marchez momentul printr-o petrecere (mica cu buget mic)... Asha ca am chemat bunicile, nashii (la noi nu sunt pereche, dar nasha-sora-mea nu a putut veni ) si catziva vecini (vreo 3 familii). Am taiat cate o shuvitza de par (pt posteritate s-o pun in cartea bb-lushului ca amintire), le-am dat sa-si aleaga de pe tava (obiceiul asta chiar mi se pare amuzant si interesant deshi nu prea cred in superstitziile de genul ca ce lucru ia de pe tava acea meserie o s-o aiba... dar mai shtii?). Plus party-ul de rigoare... nimic prea organizat sau "etichetat" (partzial facut in casa partzial cumparat) ... mi-ar fi palcut sa fie si altzi copii (a fost doar o fetitza de 5 ani), dar asta e... data viitoare!

Covorashul puzzle l-am luat pt tot dormitorul pt ca oricum trebuia sa izolez cu ceva pe jos (aveam doar parchet peste tot fara covoare) si mi s-a parut cea mai ok alegere pt camera lor, mai ales ca am gasit si ieftin (12 ron pachetul de 10). Pe hol, de exemplu, am luat o amarata de mocheta pe care abia ashtept s-o desfiintzez la vara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

Larisel ti-am admirat printesele.
Domnisoare mari si frumoase.
si ce crezi tu ca prevesteste alegerea lor de pe tava?





Pai nu shtiu... faza parca era cu meseriile din viitor. Deci voi avea o bucatareasa si o doctoritza! Voi putea ieshi linishtita la pensie!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

cris - f frumoase pozele, Ema se face mai frumoasa pe zi ce trece. De Ana nici nu mai vorbesc ... e o adevarata domnisoara .
Vreau si eu cana cu Minnie, de unde ai luat-o?




a adus-o moshu....aka bamboo baneasa. ana a vrut o cana maaare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

cris - f frumoase pozele, Ema se face mai frumoasa pe zi ce trece. De Ana nici nu mai vorbesc ... e o adevarata domnisoara .
Vreau si eu cana cu Minnie, de unde ai luat-o?


Am admirat si eu pozele. Ochi frumosi au fetele. Cu cine seamana?
Daca tu ai vazut cana, eu am vazut masa di bucatarie. Poti sa faci o poza expre cu ea? Mi s-a parut cu caracter util si pt mine.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un asteptand pe







cu mami seamana la oki.

masa e de la ikea, cu blat de sticla transparent. au si negru sau colorat, parca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

cuscra,am vazut pozele pom in ghiveci,asa-i? cu juma de ora mai devreme ii ziceam "fameliei" ca mi-ar place sa facem si noi asale-am putut arata si unu' impodobit
ii place emei in scaunelul de baie? e ca si al lui alex,doar ca al lui e verde
puteti filma reclame despre famile,despre "acasa"sunteti extraordinari!

mami de Alex si Radu


tare asta. facem un ban cinstit
nu stiu cum are alex scaunel, dar e nou la noi si taare fain. imi place ca se detasheaza partea din fata, nu trebe s-o pun greu in el,plus ca fac amandoua, ca de cand ma bate ana la cap

Mergi la inceput