Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari si de la noi.
Suntem la buni la taiat de porc.
Teo e un pic bazaicios si nu stiu de ce.
Eu cred ca o sa cam racesc(dupa vreo 6-7 ani fara raceala).
L-am scos si pe Teo sa vada porcul dupa ce era taiat si spalat.
Va aratam aici dovada.
De recuperat nu am avut timp.
Sunt cu un capitol in urma.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


... azi e cumva ziua Amintirilor din Copilarie??? Cand se taia porcul stateam in casa si ne era frica sa iesim si ne ascundeam undeva de uunde sa nu auzim agonia sfasietoare a porcului... cand isi dadea sarmanu duhu' ieseam sa-l calarim... shoricul bun! mai ales ala de pe burta... si cred ca acum mi-ar place si carnatul din sange (sangerete?)... Of, vreau si io sa tai un porc!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna dragelor

Azi facem cinste ca am ajuns la 11 lunitze mari si frumoase tare, in curand asteptam anisorul.... dar pana atunci mosu hihihhi.., asa ca poftiti la ce va place- de regim , de post, de dulce.. cum doreste sufletelul vostru

La multi ani Ale1212xa, sa fii fericita si iubita mult de baietii tai

LML Andrei si Irina !!!

Noi suntem tot la Botosani si a taaare bine, ma duc every day la patinaj ( m-am ales si cu buza sparta , dar ce conteaza) , am facut si un picutz de kangoo jumps , mai mult e greu, mica e super incantata ca o are pe nepoata-mea si o alinta de numai si frate-miu.., e super bine Botosaniul mi-e tare drag ca e locul in care am copilarit si cand vin aici simt ca mi se reincarca bateriile, e un oras mic dar are niste locuri dragutze si lumea e mai calma aici.
Va pup , va doresc o duminica frumoasa

pui mic

... LML si felicitari pentru buza sparta! (care e o consecinta a unei activitati placute, altfel ar fi fost fara felicitari)...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:


LML anastasia

LMA ale1212xa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

myky, suppper cartile. le-am citit si eu acum vreo 2 ani pe nerasuflate. cel mai mult mi-a placut prima din ele. eu de felul meu citesc cartile din categoria intamplari adevarate si mai imi plac mult memoriile.
chiar saptamana trecuta ne-am uitat si noi la emisiunea aia. pana sa vad acea emisiune mi-a fost greu sa cred ca poti ajunge la 6 luni de gravideala si sa nu-ti dai seama ca esti gravi, d-apoi la 9 luni...dar uite ca se poate.

larisel, nu stiu ce sa-ti zic ce are deosebit. poate faptul ca pot inghiti copiii acea pasta de dinti pentru ca pe celelalte scrie ca tre sa ai grija sa nu inghita copilul pasta. mie mi-a fost recomandat de cei din anturajul meu, pentru ca ei au folosit-o si au fost multumiti, asa ca am mers pe mana lor.

legat de david, sa stiti ca pana la el m-am considerat o persoana slaba, si nu mi-a fost usor la inceput, recunosc, dar la Hamburg am cunoscut o familie cu copilul cu probleme la inima si sindrom Down, iar mamei copilului i s-a declansat la nasterea copilului o boala la plamani, in sensul ca plamanii ei sunt a unei batrane de 80 ani si dr i-au spus ca mai are de trait cam un an. Acea familie aveau o seninatate in ei, eu eram la pamant iar ei ma incurajau pe mine si mi-au spus ca in momentul in care voi accepta problemele lui david, ma voi aduna si voi vedea viata altfel. asa a si fost, a fost nevoie de ceva saptamani dar pe bune ca vezi viata altfel, evident am acum alta scala de valori, alta perspectiva a vietii. m-a ajutat si felul meu de a fi, faptul ca sunt optimista si in orice vad ceva bun, sotul meu care este painea lui Dumnezeu si care are un simt al umorului care te molipseste, ca sa nu spun de David, care ne aduce bucuria in suflet in fiecare clipa. Suntem o familie ca oricare alta, doar ca noi avem ceva de facut la fiecare 3 ore si avem de facut niste injectii si luat niste pastile si mai facem cate o investigatie la inima, din cand in cand. Important este ca nu are nimic neurologic (de asta imi era mie frica) ca restul se rezolva, mai cu o operatie sau cu un tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

myky, suppper cartile. le-am citit si eu acum vreo 2 ani pe nerasuflate. cel mai mult mi-a placut prima din ele. eu de felul meu citesc cartile din categoria intamplari adevarate si mai imi plac mult memoriile.
chiar saptamana trecuta ne-am uitat si noi la emisiunea aia. pana sa vad acea emisiune mi-a fost greu sa cred ca poti ajunge la 6 luni de gravideala si sa nu-ti dai seama ca esti gravi, d-apoi la 9 luni...dar uite ca se poate.

larisel, nu stiu ce sa-ti zic ce are deosebit. poate faptul ca pot inghiti copiii acea pasta de dinti pentru ca pe celelalte scrie ca tre sa ai grija sa nu inghita copilul pasta. mie mi-a fost recomandat de cei din anturajul meu, pentru ca ei au folosit-o si au fost multumiti, asa ca am mers pe mana lor.

legat de david, sa stiti ca pana la el m-am considerat o persoana slaba, si nu mi-a fost usor la inceput, recunosc, dar la Hamburg am cunoscut o familie cu copilul cu probleme la inima si sindrom Down, iar mamei copilului i s-a declansat la nasterea copilului o boala la plamani, in sensul ca plamanii ei sunt a unei batrane de 80 ani si dr i-au spus ca mai are de trait cam un an. Acea familie aveau o seninatate in ei, eu eram la pamant iar ei ma incurajau pe mine si mi-au spus ca in momentul in care voi accepta problemele lui david, ma voi aduna si voi vedea viata altfel. asa a si fost, a fost nevoie de ceva saptamani dar pe bune ca vezi viata altfel, evident am acum alta scala de valori, alta perspectiva a vietii. m-a ajutat si felul meu de a fi, faptul ca sunt optimista si in orice vad ceva bun, sotul meu care este painea lui Dumnezeu si care are un simt al umorului care te molipseste, ca sa nu spun de David, care ne aduce bucuria in suflet in fiecare clipa. Suntem o familie ca oricare alta, doar ca noi avem ceva de facut la fiecare 3 ore si avem de facut niste injectii si luat niste pastile si mai facem cate o investigatie la inima, din cand in cand. Important este ca nu are nimic neurologic (de asta imi era mie frica) ca restul se rezolva, mai cu o operatie sau cu un tratament.

Lali de David luptatorul nostru


...cred cu tarie ca exista un echilbru in toate! si ca dincolo de acea "acceptare" va asteapta multe lucruri bune si frumoase! si ca-l veti "vindeca" mai ales cu iubirea voastra parinteasca si-l veti creste frumos, un ditamai voinicioul!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:



multumim de urari, intru repede sa las ceva de mancare si baut ca vad ca plange masa cu atatea urari
Multumim frumos tuturor, nu prea am timp sa nominalizez, tocmai au plecat musafirii, Dragos a fost in zile mari si mi-a mancat tortu, adica si-a umplut, maini, par, gurita..tot ce a putut
pun si poze cand le-oi recupera ca nu am facut eu ci soru-mea...acum am o tona de chestii de strans asa ca am trimis baietii la plimbare...

oricum va las ceva bunatati

www.divahair.ro/images/speciale/articole/roxana_diva/2010.02.28/sarmale.jpg" target="_blank">papa bun
www.avantaje.ro/images/content/articles/2004/6/545/cocteil2-84250812d6e4fd9fe6f1_250_230_.jpg" target="_blank">bauturica

pup

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa



multumim de urari, intru repede sa las ceva de mancare si baut ca vad ca plange masa cu atatea urari
Multumim frumos tuturor, nu prea am timp sa nominalizez, tocmai au plecat musafirii, Dragos a fost in zile mari si mi-a mancat tortu, adica si-a umplut, maini, par, gurita..tot ce a putut
pun si poze cand le-oi recupera ca nu am facut eu ci soru-mea...acum am o tona de chestii de strans asa ca am trimis baietii la plimbare...

oricum va las ceva bunatati

www.divahair.ro/images/speciale/articole/roxana_diva/2010.02.28/sarmale.jpg" target="_blank">papa bun
www.avantaje.ro/images/content/articles/2004/6/545/cocteil2-84250812d6e4fd9fe6f1_250_230_.jpg" target="_blank">bauturica

pup

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

LMA! foarte bune sarmalele! azi m-am gandit c-as manca niste sarmale...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

initiez o noua rubrica "eu de ce am ras astazi?"
la o replica dintr-un film serial (de pe vplay.ro abonament 10 euro pe 6 luni), mai exact din serialul "The Bing Bang theory" despre niste geeksi si o blonda... replicile:

Geek1: Eu exist pentru tine! (o aluzie la faptul ca-i propunea blondei sa-i faca curat in apartament ca era cam dezordine)

Geek2: A fost o gluma!

Blonda: Nu m-am prins!

Geek2: A fost o gluma pe care n-a spus-o cum trebuie!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

intrebare - ati scos pufii pe gerul de azi la plimbare? Noi am iesit cam 10 mincat sa facem un tur complet a 3 blocuri si sa cumparam paine si lapte si am intrat repede in casa ca incepea sa ne inghete fundurile ...si lui beb ii curgeau de frig lacramutze...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput