Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Citat:
citat din mesajul lui myky791
si o alta parere de rau pe care o am dar cam 50% e ca nu miam legat trompele. eu eram hotarata dar barbatul meu ma intors ca e ceva definitiv, ca daca nu ma simt ca.. ca... poate pe viitor daca mi sar schimba situatia financiara clar as mai vrea un bebe dar fata. imi doresc si doream enorm de mult o fata. o fi stiind sotul meu ceva de nu ma lasat sami leg trompele... eu stiu...

gata vam zapacit.
o duminica placuta va doresc

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti
Myky,in viata nu stii niciodata ce se intampla,cum se schimba roata,idee e ca daca ti-ai legat trompele ai incheiat un capitol din viata ta si daca mai tarziu tu iti doresti sa mai ai un copil?nu mai poti da timpul inapoi,asa ca sa eviti sa ai un copil in ziua de azi sunt alternative(mai accesibile si nu definitive).Parerea mea


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Dreams come true; without that possibility, nature would not incite us to have them"


uite tineretea,dom'le
cuscra ,myky u both

je legat-taiat tot...i-am spus doctorei ca sa se uite mai bine la anu' nasterii(al meu)...enough is enough

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari si de la noi.
Suntem la buni la taiat de porc.
Teo e un pic bazaicios si nu stiu de ce.
Eu cred ca o sa cam racesc(dupa vreo 6-7 ani fara raceala).
L-am scos si pe Teo sa vada porcul dupa ce era taiat si spalat.
Va aratam aici dovada.
De recuperat nu am avut timp.
Sunt cu un capitol in urma.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

fara legatura cu subiectele! am o factura uriasa la Romtelecom (96 de lei) vorbit doar cu Moldova fix de 29 de lei (rest penalizari, abonament, catre retele mobile 2 lei)... dar ce e cool e ca mi-am facut MyAccout pe site-ul romteleomului si pot sa-mi vad istric plati, sa platesc on-line, durata convorbirilor, etc. bun la casa omului!

astept sugestii de servicii telefonie fixa mai ietfina...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





acest serviciu exista la toate retelele de telefonie..vodafone, orange sigur.

legat de david...dak ink n-a rasp lali...s-a nascut fara pancreas...insemnand k org lui tre sa primeasca insulina...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna!!!! frig afara....parca ar fi iarna ascult profmxmas, mersi de pont...nu mai stiu cine a spus....

eu am un frate mai mare cu 10 ani asa ca nu s-a pus problema sa-mi ramana ceva de la el. cat am fost mica nu a fost problema cu tzoalele&stuff, oricum nici nu prea ma interesa, dar a urmat apoi o perioada nasoala rau financiar care a tinut cativa ani, cam cat a fost frate-miu in facultate si aveam restrictii la multe si ma uitam, spre rusinea mea, cu invidie la colegele de clasa care veneau la 2 zile cu alta pereche de blugi. ai mei imi luau o data pe an blugi si pantofi/adidasi, dar nu eram suparata pe ei, imi dadeam seama de zituatie. traiasca SH-ul! perioada 12-15 ani....nasol....apoi ne-am mai revenit.....eh....a trecut.....

legat de lapte.....cica asta de vaca nu contine suficiente vitamine de care au ei nevoie si au prea multe proteine care le solicita rinichii....dar probabil dupa 1 an......cand ei oricum au o alimentatie diversificata din care isi iau vitaminele si mineralele de care au nevoie.....o fi bun.....


myky, da, ma mai uit si eu cand si cand la i didn't know i was pregnant........si mi e mi-e greu sa cred cum poti sa aungi in 9 luni si sa nu-ti dai seama, dar uite ca nu e imposibil. in cazul meu, daca nu nu mi-ar fi fost rau/greata, ajungeam pana in 7 luni fara sa stiu ca-s ...serios, burtica a inceput sa se contureze de pe la 6 luni, putea f bine sa treaca neobservata, bine, de atunci incolo era evident ca-s insarcinata, iar faptul ca nu-mi venea ciclul...mie oricum imi venea din an in pasti..............

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

neata si de la noi...aici e soare si friiiiig...brrr..

eu il spal pe dinti pe david dupa masa de 10 dimineata cand manaca fructul cu branzica si seara inainte de culcare. si la mine mai bea lapte la 10 seara si uneori si noaptea, dar asta e, nu pot sa-l spal in somn, cael mesele astea le ia in somn. eu am cumparat o pasta de dinti de la farmacie care are inclusa si o periuta tip degetar, numa buna pentru copii asa de mici. se cheama nenedent si costa cam 27 ron

Lali de David luptatorul nostru



Ce costa 27 ron pasta sau periutza? Si eu am vrut sa iau pasta nenedent de la sensiblu si cand am vazut 30 ron vreo 20 ml m-am lasat pagubasha.







27 ron setul de pasta si periuta. eu zic ca merita ca la cata pasta se pune pe periuta ajunge cred ca juma de an

Lali de David luptatorul nostru



Totushi de ce e asha deosebita pasta asta? Una colgate pt copii la o cantitate mai mare costa vreo 7-10 ron. Eu ma orientasem spre nenedent pt ca vazusem reclama intr-o revista dar nu dintr-un motiv argumentat. Tocmai pt ca nu m-am hotarat ce pasta sa iau inca nu folosesc decat apa goala.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Buna dragelor

Azi facem cinste ca am ajuns la 11 lunitze mari si frumoase tare, in curand asteptam anisorul.... dar pana atunci mosu hihihhi.., asa ca poftiti la ce va place- de regim , de post, de dulce.. cum doreste sufletelul vostru

La multi ani Ale1212xa, sa fii fericita si iubita mult de baietii tai

LML Andrei si Irina !!!

Noi suntem tot la Botosani si a taaare bine, ma duc every day la patinaj ( m-am ales si cu buza sparta , dar ce conteaza) , am facut si un picutz de kangoo jumps , mai mult e greu, mica e super incantata ca o are pe nepoata-mea si o alinta de numai si frate-miu.., e super bine Botosaniul mi-e tare drag ca e locul in care am copilarit si cand vin aici simt ca mi se reincarca bateriile, e un oras mic dar are niste locuri dragutze si lumea e mai calma aici.
Va pup , va doresc o duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna dragelor

Azi facem cinste ca am ajuns la 11 lunitze mari si frumoase tare, in curand asteptam anisorul.... dar pana atunci mosu hihihhi.., asa ca poftiti la ce va place- de regim , de post, de dulce.. cum doreste sufletelul vostru

La multi ani Ale1212xa, sa fii fericita si iubita mult de baietii tai

LML Andrei si Irina !!!

Noi suntem tot la Botosani si a taaare bine, ma duc every day la patinaj ( m-am ales si cu buza sparta , dar ce conteaza) , am facut si un picutz de kangoo jumps , mai mult e greu, mica e super incantata ca o are pe nepoata-mea si o alinta de numai si frate-miu.., e super bine Botosaniul mi-e tare drag ca e locul in care am copilarit si cand vin aici simt ca mi se reincarca bateriile, e un oras mic dar are niste locuri dragutze si lumea e mai calma aici.
Va pup , va doresc o duminica frumoasa

pui mic


vreau si eu la BT!!!!!!!!!!la mama acasa.........unde au facut patinoar? in parcul eminescu?..........da, iarna ca-n BT-ul copilariei mele nu e niciunde......

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Gata ... cumparat cadou lui tati, o parte din cadoul lui A, restul e lejer ca merge si pe net.

LA MULTI ANI Ale1212xa!!
Multa sanatate si tot ce iti doresti in viata alaturi de familia ta!

myky - nici eu nu mi-am legat trompele, nici eu nici sotul nu am vrut, doar dr s-a uitat la mine cam ciudat ca cica nu-mi ajung 2 cezariene? Ma rog ... ce am inteles eu este ca cu cat ai mai multe cezariene riscul de ruptura uterina e mai mare, e logic ca e facut franjuri p-acolo si nu mai merge ca prima data. Probabil la 2 cezariene riscul asta e mic. Eu dupa ce am zis ca raman doar la A, si uite ca l-am facut si pe al doilea, pur si simplu ... never say never. Nu stiu ce o sa apara in viata mea si in plus abia fac 30 ani la anu'.

MP - stii si tu cum e in Ro, totul la dublu ca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

buna!!!! frig afara....parca ar fi iarna ascult profmxmas, mersi de pont...nu mai stiu cine a spus....

eu am un frate mai mare cu 10 ani asa ca nu s-a pus problema sa-mi ramana ceva de la el. cat am fost mica nu a fost problema cu tzoalele&stuff, oricum nici nu prea ma interesa, dar a urmat apoi o perioada nasoala rau financiar care a tinut cativa ani, cam cat a fost frate-miu in facultate si aveam restrictii la multe si ma uitam, spre rusinea mea, cu invidie la colegele de clasa care veneau la 2 zile cu alta pereche de blugi. ai mei imi luau o data pe an blugi si pantofi/adidasi, dar nu eram suparata pe ei, imi dadeam seama de zituatie. traiasca SH-ul! perioada 12-15 ani....nasol....apoi ne-am mai revenit.....eh....a trecut.....

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam


... Ela vrea sa se imbrace diferit in fiecare zi... nu poarta o pereche de blugi doua zile la rand nici in ruptul capului (noi purtam uniforme, deci nu se prea punea prob de tzoale diversificate)... ea nu intelege cum altii pot sa se imbrace cu aceeasi perechi de blugi zi de zi... isi schimba si ghiozdanele si fularele si pantofii... totul trebuie sa fie diferit ca nu cumva sa creada colegii ei ca n-are cu ce... iar cand se intampla ca nu avem bani minte ca a fost pedepsita sau scorneste alte baliverne... oare cum i-ar fi fost pe vremea aia???

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

[quote]citat din mesajul lui Ruxita

fara legatura cu subiectele! am o factura uriasa la Romtelecom (96 de lei) vorbit doar cu Moldova fix de 29 de lei (rest penalizari, abonament, catre retele mobile 2 lei)... dar ce e cool e ca mi-am facut MyAccout pe site-ul romteleomului si pot sa-mi vad istric plati, sa platesc on-line, durata convorbirilor, etc. bun la casa omului!

astept sugestii de servicii telefonie fixa mai ietfina...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)




acest serviciu exista la toate retelele de telefonie..vodafone, orange sigur.

legat de david...dak ink n-a rasp lali...s-a nascut fara pancreas...insemnand k org lui tre sa primeasca insulina...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



eh, o fi avand, dar eu abia acum l-am descoperit!

ref la lali, mi-a raspuns... De azi dimineata procesez informatia si inca n-am ajuns la nicio concluzie... l-am vazut si in poze, un scump (nu vreau sa zic "inger"! ca are alte conotatii) si cred ca lali s-a cam saturat de complimentul "vai ce puternica poti fi, respect..." - eu nu vreau sa fiu atat de puternica, nici macar in jumatate cat ea!

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput