Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

trec si eu putin pe la schimbul de noapte....david s-a trezit marait, si cum el de felul lui nu se trezeste nopatea decat daca i s-a intamplat ceva, i-am luat glicemia si o avea mica, asa ca i-am dat laptic si acu are chef de joaca...offf, eu as dormiiiii...l-am lasat in patut si daca in 5 minute nu adoarme la loc ma duc la el sa vad daca-l pot pacali cumva.
editez: si da, diabetul apare atunci cand ai glicemia prea mare, adica ai hiperglicemie



... de ce ii masori glicemia? David ar putea avea diabet?

editez... diabetul e atunci cand ai glicemia mare? Pentru ca presupun ca oricine poate avea glicemia mica la un moment dat fara sa insemne vreo boala... ci doar ca ar trebui sa pape? Nu?
AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





david s-a nascut fara pancreas, drept pentru care nu are cine sa secrete insulina in organism, asa ca ii fac insulina in fiecare zi si ii mai dau si niste enzime care sa suplineasca lipsa pancreasului. prin insulina, cantarirea mancarii si masurarea glicemiei se tine diabetul sub control cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

neata si de la noi...aici e soare si friiiiig...brrr..

eu il spal pe dinti pe david dupa masa de 10 dimineata cand manaca fructul cu branzica si seara inainte de culcare. si la mine mai bea lapte la 10 seara si uneori si noaptea, dar asta e, nu pot sa-l spal in somn, cael mesele astea le ia in somn. eu am cumparat o pasta de dinti de la farmacie care are inclusa si o periuta tip degetar, numa buna pentru copii asa de mici. se cheama nenedent si costa cam 27 ron





Ce costa 27 ron pasta sau periutza? Si eu am vrut sa iau pasta nenedent de la sensiblu si cand am vazut 30 ron vreo 20 ml m-am lasat pagubasha.


_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





27 ron setul de pasta si periuta. eu zic ca merita ca la cata pasta se pune pe periuta ajunge cred ca juma de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

trec si eu putin pe la schimbul de noapte....david s-a trezit marait, si cum el de felul lui nu se trezeste nopatea decat daca i s-a intamplat ceva, i-am luat glicemia si o avea mica, asa ca i-am dat laptic si acu are chef de joaca...offf, eu as dormiiiii...l-am lasat in patut si daca in 5 minute nu adoarme la loc ma duc la el sa vad daca-l pot pacali cumva.

Lali de David luptatorul nostru


... de ce ii masori glicemia? David ar putea avea diabet?

editez... diabetul e atunci cand ai glicemia mare? Pentru ca presupun ca oricine poate avea glicemia mica la un moment dat fara sa insemne vreo boala... ci doar ca ar trebui sa pape? Nu?
AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





david s-a nascut fara pancreas, drept pentru care nu are cine sa secrete insulina in organism, asa ca ii fac insulina in fiecare zi si ii mai dau si niste enzime care sa suplineasca lipsa pancreasului. prin insulina, cantarirea mancarii si masurarea glicemiei se tine diabetul sub control cel mai bine.

Lali de David luptatorul nostru

... ca nuca de perete am trantit-o... Sorry... vroiam sa te intreb apoi am uitat, cum se mai simte tati? e bine, si-a revenit din... accident(?) ca ai zis ca avea zob piciorul...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

stai linistita, ca nu-i problem

tati de david face gaura in canapea, ca sa zic asa. Inca este cu fixatorul ala care ii tine suruburile din picior. Piciorul nu este in ghips, pentru ca are niste fiare care ii ies pe lungimea piciorului, de zici ca prin bulgarii cu ele. Pe 23 decembrie are programata radiografia si atunci vom afla daca s-a sudat osul si daca poata sa-l opereze a doua oara sa-i puna tija sau mai trebuie sa stea cu fixatorul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Lalitica Jos palaria,esti o femeie foarte puternica,din ce scrii ma gandesc cata rabdare si putere trebuie sa ai ca sa ai grija acum de 2 persoane,sa nu mai ai timp pentru tine(nici macar sa te odihnesti,daramite pt altceva).Sincer,din ce povestesti,esti de apreciat,pt mine esti un exemplu

Un brat de

Editez pentru ca vreau sa spun ca imi pare rau ca treceti prin astfel de lucruri si ca sper sa fie totul bine pentru voi.Multa sanatate


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"We often give our enemies the means of our own destruction"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

lalitica subscriu la ce a zis simplicity.

acum sa ma laud si eu ca miam facut cadou singura de craciun: miam comandat cartile de corine hofman: "indragostita de un masai", adio africa", "revedere in barsaloi". lea citit careva? eu vi le recomand cu caldura e o poveste adevarata. am citit prima carte imprumutaata de la cineva si imi doream sa o recitesc si voiam sa aflu si continuarea.

fetele care se uita pe travel and living, la emisiunea aceea "i didn't know i was pregnant" va uitati? eu ce am vazut pe acolo am ramas masca. mi se pare greu de crezut ca 9 luni nu poti avea nici un simptom de sarcina, sa nuti creasca burta, si pur si simplu sa te trezesti ca esti in travaliu....

acum in legatura cu cezariana, eu la primul am facut ceza, si la al doliea as fi vrut sa incerc o nastere normala, dar la mine in oras nu am gasit nici un ginecolog dispus sa stea in asteptare pe parcursul nasterii, cu sala pregatita in caz de e nevoie de ceza. mam ofticat mult pe treaba asta.. dar asta e. eu miam revenit repede, mai greu decat la prima, dar acum nu mai am nici o problema, sunt ok, il car pe asta micu in brate nu ma doare nimic, doar am ramas cu parerea de rau ca nu voi sti niciodata cum e sa nasti normal.

BF spuneai ca prin ceza poti face maxim 4 copii?! eu stiam ca i voie doar 2 iar a treia ceza e cu risc mare.

si o alta parere de rau pe care o am dar cam 50% e ca nu miam legat trompele. eu eram hotarata dar barbatul meu ma intors ca e ceva definitiv, ca daca nu ma simt ca.. ca... poate pe viitor daca mi sar schimba situatia financiara clar as mai vrea un bebe dar fata. imi doresc si doream enorm de mult o fata. o fi stiind sotul meu ceva de nu ma lasat sami leg trompele... eu stiu...

gata vam zapacit.
o duminica placuta va doresc

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Salutari si de la noi.
Suntem la buni la taiat de porc.
Teo e un pic bazaicios si nu stiu de ce.
Eu cred ca o sa cam racesc(dupa vreo 6-7 ani fara raceala).
L-am scos si pe Teo sa vada porcul dupa ce era taiat si spalat.
Va aratam aici dovada.
De recuperat nu am avut timp.
Sunt cu un capitol in urma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791
si o alta parere de rau pe care o am dar cam 50% e ca nu miam legat trompele. eu eram hotarata dar barbatul meu ma intors ca e ceva definitiv, ca daca nu ma simt ca.. ca... poate pe viitor daca mi sar schimba situatia financiara clar as mai vrea un bebe dar fata. imi doresc si doream enorm de mult o fata. o fi stiind sotul meu ceva de nu ma lasat sami leg trompele... eu stiu...

gata vam zapacit.
o duminica placuta va doresc

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti
Myky,in viata nu stii niciodata ce se intampla,cum se schimba roata,idee e ca daca ti-ai legat trompele ai incheiat un capitol din viata ta si daca mai tarziu tu iti doresti sa mai ai un copil?nu mai poti da timpul inapoi,asa ca sa eviti sa ai un copil in ziua de azi sunt alternative(mai accesibile si nu definitive).Parerea mea


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Dreams come true; without that possibility, nature would not incite us to have them"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata buna

LML anastasia

LMA ale1212xa

nikole sanatate buburuzelor tale

xela pom micutz in ghiveci am luat si noi ... ieri...nordman...4.99 eu din praktiker...erau si cu 3.50 eu
nu pricep cu preturile astea si pace...ma rog...romania...
pupici si sanatate pt A si C

lalitica

cuscra scaunelu' lui alex e simplu,dar ma descurc bine cu pusu' si scosu'

duminica frumoasa sa aveti!

mami de Alex si Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Salutari si de la noi.
Suntem la buni la taiat de porc.
Teo e un pic bazaicios si nu stiu de ce.
Eu cred ca o sa cam racesc(dupa vreo 6-7 ani fara raceala).
L-am scos si pe Teo sa vada porcul dupa ce era taiat si spalat.
Va aratam aici dovada.
De recuperat nu am avut timp.
Sunt cu un capitol in urma.


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


saracu purcelus...io fi fost mila lui teo de e asa de trist...dar la rodeo i-a placut

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput