Pufuleti iubiti ian-feb 2010 (179) LMA ale1212xa!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

l-am verificat si a adormit...l-am gasit pe burta si cu suzeta in gura...bine ca doarme...ma duc si eu sa-mi continu somnul ca la 7 tre sa fiu in picioare sa-i fac insulina si sa-i dau prima masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

si pe noi o sa ne sara mosul. eu as vrea sa-i iau si de craciun si de ziua ei (cand o tinem pe 26-27)..dar sotul zice sa-i luam doar o jcarie. Deocamdata una e luata, saptamana viitoare luam si cealalta...acum am facut-o fara acordul lui ..mi-am dorit ca matza sa aiba jucarii frumoase. Ce sa fac daca mos craciun si ziua ei sunt asa apropiate(nu pot sa o privez de una sau de celalata)

daca las dupa ce zice sotul ca va primi o gramada de jcarii...e clar ca nu va primi exact jucariile pe care le doresc eu(la noi in oras sunt foarte scumpe..inchipuiti-va ca catelul ala vorbitor e 230 de lei..iar in cora la voi 142)

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

si Buna dimineatza


poftiti la cafea/ciocolata calda si niste cornulete cu vanilie...


pana una alta m-am uitat si eu pe geam..avem zapada...in sfarsit...abia astept sa ies cu matza afara

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

xela pt linkurile acelea sunt foarte de folos ca nu stiam ce sa pregatesc pt petrecere...adevarul e ca am si ajutor (mama, matusa, soacra...care se mai pricep)..dar vroiam sa fac si eu ceva cu manutele astea ale mele..ceva simplu..si rpd


Lucia vafele de tort cand se pun pe tort ..in ziua cand se pregateste..sau in ziua cand se mananca?

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

si acum...intrebarea de baza

cand ii spalati pe dinti pe pufi? dupa masa de seara de la 18-19? Si de unde ati cumparat periuta si pasta de dinti?poate ati mai spus...

chiar dupa ce-i dau laptele nu pot ca e deja in lumea viselor.

Mami de Diana - 31.12.2009 -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetiliiiiiiiiiiiii

zm vrut sa dau cafelutza mai tarziu...sa o gasiti fierbinte..dar mi-a luat-o inainte roxy...sarumana....

LMA...alexa12.....sa ai o viatza asa cum ti-o doresti tu...

anastasia LML....sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii...

referitor...la obiectele pe care le alege bb la 1 an...io sunt putin sceptica...( desi ce-a zis evyme....hm..se cam potriveste?)
nu stiu ce sa zic...mi-e greu sa gandesc atat de departe dar cred ca viitorul unui copil conteaza f mult si de exemplul din familie si evident....de materialul clientului...
ma gandesc la david....si apoi la jiji....si pe moment nu-mi doresc decat sa fie sanatos....mi se pare cea mai de pretz....sanatatea

referitor la daruri de craciun...e cam mic...si n-o sa inteleaga...

imi amintesc cu tristete ca, nu stiu din ce motiv( lipsa banilor sau...) n-am avut jucarii cat am fost mica...le-am primit cam dupa 7 ani...cand mi se pareau atat de pretioase incat le-am pastrat, nu m-am mai jucat cu ele.
pe de alta parte vreau ca jiji sa primeasca totul....dar in acelasi timp nu vreau sa cresc un copil care sa faca panarama intr-un magazin ca vrea nu stiu ce. Vreau..cand o pricepe sa inteleaga valoarea banului si ca totul nu se primeste batand din palme ... ma rog...ca fiecare dintre noi...imi doresc sa fie crescut bine...acu om vedea ce ne rezerva viitorul....

sa aveti o duminica placuta

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

PENTRU MAMICI SI BEBICI...

JUCARII PENTRU PITICI...




N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

neata si de la noi...aici e soare si friiiiig...brrr..

eu il spal pe dinti pe david dupa masa de 10 dimineata cand manaca fructul cu branzica si seara inainte de culcare. si la mine mai bea lapte la 10 seara si uneori si noaptea, dar asta e, nu pot sa-l spal in somn, cael mesele astea le ia in somn. eu am cumparat o pasta de dinti de la farmacie care are inclusa si o periuta tip degetar, numa buna pentru copii asa de mici. se cheama nenedent si costa cam 27 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna dimineata!

LA MULTI ANI ALE1212XA! SA FII FERICITA, SANATOASA SI SA AI PARTE NUMAI DE IMPLINIRI IN VIATA!

LML ANASTASIA!

ruxita, acum are 11 luni, mai tarziu iti dai seama ca nu o sa fac diferente, o sai iau si lui jucarii, una alta, ca va fi mai mare si va cere, si nu vreau sa fac diferente, sa nu ramana cu sechele. lu asta micu iam luat balansoar de la fisher price de 340 lei, iam luat scaun de masa de la bertoni, astea nu leam luat la primul baiat si sunt sigura ca erau, deci cred eu ca nu fac diferente si incerc sa le ofer amandurora ce e mai bun.

nikole multa santate la fete! si eu iam avut bolnavi, dar eu am avut norocul daca pot spune asa de anui avea bolnavi in acelasi timp. asa mam ocupat de fiecare in voie. lasa ca se fac ele mari si uiti prin ce ai trecut cand o sa le vezi ca se joaca amandoua.

lalitica soata ce iti mai face? tot cu piciorul in ghips?
_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

LA MULTI ANI ale1212xa!
La multe lunite Anastasia!


xela, simply, myky, multumesc! xela, sanatate multa si voua! Eu sper ca doar anul asta sa fie asa, de la anul sa le fie mai bine.

lali, imi pare rau de noaptea fragmentata, poate reusesti sa te odihnesti cu David peste zi.

Ruxita, imi pare rau ca a trebuit sa cresti "in umbra" surorii tale, dar erau alte vremuri atunci si alte mentalitati. Sunt sigura ca nimeni de aici nu-si va frustra "nr 2". Sau 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

nikole nr 3???????????????~!!!!!!!! never....
desi eu as fi nebuna sa mai incerc odata poate iese o fata ca miam dorit mult o fata.

xela si tu ai puii bolnviori? multa sanatate. nu sunt vindecati 90%? oricum tusea trece mai greu. bn ca inceput c sa manance.

_
Mihaela mami mandra de baieti cucuieti

Mergi la inceput