Prietene -88 LMA Miruna!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Ava, multumesc frumos, ma pusesem pe plans..si asa abia avem bani pt asta mica, cum naiba sa il mai fac pe al doilea?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Fetele care sunt pe salarizare o intrebare, daca intre CIC 1 si CIC2 apare intercalat o luna lucrata si prenatal, prenatalul, ne avand 6 luni lucrate, se calculeaza la sal minim pe economie sau cum? Multumesc


Many, se ia in calcul indemnizatia de crestere OUG 158/2005, art 10, alin2, lit c

edit: adica luna lucrata + ultimele 5 din inemnizatie


Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Fetele care sunt pe salarizare o intrebare, daca intre CIC 1 si CIC2 apare intercalat o luna lucrata si prenatal, prenatalul, ne avand 6 luni lucrate, se calculeaza la sal minim pe economie sau cum? Multumesc


Many, se ia in calcul indemnizatia de crestere OUG 158/2005, art 10, alin2, lit c

edit: adica luna lucrata + ultimele 5 din inemnizatie


Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


Multumesc ca m-ai luminat

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b


spune-i ca te preluam noi de la intrarea in Bucale si el sa-si vada de ale lui, vedem daca te dam inapoi, daca VA dam inapoi .....hai Ancutz hai la Bucuresti

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura



cat esti de scumpa , multumim, dar nu stiu daca ii chip sa-l induplec...eu sunt insistenta, ma milogesc la el, poate poate isi schimba parerea, ca doar la inceput a zis ca ne ia, ca nu ziceam eu pe forum daca nu aveam o siguranta, si s-a sucit intre timp, nu stiu de ce ... daca reusesc sa-l conving va anunt



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lyly, dar daca in loc de prenatal apare medical, la fel se calculeaza? Intind coarda?

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

live din Predeal

Revin dupa ce dobor duracellul

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

MAine sunt reduceri de 20% la toate produsele in DM din complexul agroalimentar Crangasi. Magazinul DM este la etajul 1 din complex.
Vineri si sambata vor fi reduceri de 20% in toate magazinele DM. Cel putin asa mi-a spus vanzatoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

MAine sunt reduceri de 20% la toate produsele in DM din complexul agroalimentar Crangasi. Magazinul DM este la etajul 1 din complex.
Vineri si sambata vor fi reduceri de 20% in toate magazinele DM. Cel putin asa mi-a spus vanzatoarea.

adica vinerea si sambata viitoare? ca n-as vrea sa fac o excursie pana in crangasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

A cincea zi de cadouri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

'Nseara!

Scuzoaie pt absenta (Raluci), azi am fost numai pe drumuri.

De dimi am fost sa-mi scoata nenea Razvan o masea de minte. Mi-a facut o anestezie locala..m-am muls dupa. AM luat un paracetamol, sunt ok.
Apoi am fost la Medlife la ORL sa il vada pe Matei, sa fiu sigura ca nu e decat o raceala si ca nu haraie din piept. E ok, sunt doar niste m, trebuie sa curat dimi si seara (toaletat cu batista bebe+spray Nasic+Colargol).
Apoi intr-un final am intrat si eu la un control dermato, ca acum cevaaa timp va intrebam unde sa ajung la un consult. Ei bine, am intrat repede aici, ca sigur dupa ce incep munca nu mai ajung nicaieri, si mi-a confirmat o dermatita seboreica, primit tratament, cu alunitele sunt ok, micile aparitii cica se vor retrage de la sine, e din cauza ca am zgarmanit eu.
Apoi am avut cateva drumuri de facut cu mama, venit acasa, plecat la prietenele mele la o mica cinsteala de ziua lui Matei. Papat pui us cu usturoi+condimente si cu ciupercute la cuptor si salata verde siiii prajiiiiiii

2 cuvinte inaite de a ma retrage glorios:

Lili, ptiuuuu ce de aventuri...cred ca ma cam intorceam un car de nervi

Angi, horror ce povestesti tu..ma bucur insa ca mititica e mai bine acum

Many, imi place de Vlad..buna tactica de a papa a adoptat..poate ca incerca sa va spuna ca ii era dor de Lila?!

Stephy, m-au luat si pe mine mancarimile citind prin ce treceti voi..muuulta sanatate si sper sa ai dreptate sa nu va chinuie rau bubele

Lyly, mamica obosita, poate doarme si ALexutu mai bine la noapte acum ca i-au iesit dintisorii..stii cum e, speranta moare ultima...

Dankutza, merci de pont, chiar vroiam sa ajung maine la Dm, ca tocmai l-au deschis aici langa mineeeee

Raluci, ma bucur mult ca Bubu a inceput sa pape

Andre, cred ca mai toate intelegem partea cu nervii...esti o mamica super!

Am uitat sa va spun ca Matei a adormit pe la ora 21 la intoarcerea acasa, in taxi...nu se mai trezea neam, asa ca tind sa cred ca incepe sa pice cand se apropie ora de culcare. E adevarat ca a dormit doar 2 reprize*30 min azi.

Ancutza, hai la Bucaleee!

Smara, burtoselei, sper ca Timi sa accepte usurel si LP, sa nu te chinuie prea mult!

Multumesc pt info-ul privind LP Humana! Eu intrebasem..asadar..nici nu stiu ce LP sa iau, pt ca e clar ca intr-o luna va tr sa-l introduc usor-usor pe langa san. Deci..de care sa iau? De care folositi? Vreau ceva fara arome anyway

Hai ca incerc sa ma bag si eu in patut



poponitzu' meu Matei-Andrei

noi te iubim, si impodobim
Te-asteptam la cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Mergi la inceput