Floricele de Liliac Mai_Iun_2010! Vin Sarbatorile!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

waw Corina ce pozeee!!!!!!!


fata e o scumpa...si tu la fel


si fustita....jos palaria


dar cum ati facut palaria aia mica sa stea pe capul fetei?

Camelia - fericita mamica de bebelusa Teodora - 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura__ spune:

Unde sunt pozele ? pe contul comun ?
nu le vad


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Ziua buna si de la noi!

Corina... I'm speachless!!! Sunteti superbe amandoua... asa frumos au iesit pozele ca am sters si-o lacrima din coltul ochilor Sa va fie de bine sedinta! Frumoasa amintire. Acum m-am convins pe deplin. Voi face si eu cu siguranta.

Laura, delicios arata biscuitii... Of, nu stiu ce am in ultimele zile. Zici ca-s gravida iar.... am pofte peste pofte si as manca tot ce vad si prind... sper totusi sa nu fie asta motivul...

Noi suntem ok... am, vut o noapte agitata cu o ora de pauza de la somn intre 3 si 4. M-am documentat si eu mai mult asupra metodei Ferber, dar nu ma prea tine inima sa o pun in aplicare. Am incercat de vre-o 2 ori sa o las pe Maia sa planga pana adoarme, insa nu am rezistat prea mult, plus ca si asa, dupa aceea a dormit numai in suspine. Oare nu e mai important ca un copil sa simte caldura si protectia materna atunci cand are nevoie de alinare. Prin metoda asta nu se simte abandonat? Nu ramane o pata, undeva in subconstientul lui? Uf... Daca ati mai discutat subiectul cat am lipsit, scuze de repetitie. Si daca ati vb despre asta, spuneti-mi si mie sa ma apuc de sapat in spate.

Va pup. Ma duc sa vad ce mai apuc sa fac prin casa. Adica ce ma lasa Maia sa fac. O zi minunata va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

laura, sunt pe webshots, in contul flori_de_lilac_2010

Camelia - fericita mamica de bebelusa Teodora - 15.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui ck_29

waw Corina ce pozeee!!!!!!!


fata e o scumpa...si tu la fel


si fustita....jos palaria


dar cum ati facut palaria aia mica sa stea pe capul fetei?

Camelia - fericita mamica de bebelusa Teodora - 15.06.2010


Multumim

Palaria are o clamita dedesubt, i-am prins-o de par

Apropo, putem imprumuta accesoriile, pt fetele interesate



Corina, mami de Maria (14.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo
si noi tot pe picioare leganata adormim si la cele 9500 kg nu mai fac fatza


ALE fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Are mama o fetita frumusica foc, are mama o fetita cat un ghemotoc!!

pot zice ca esti o norocoasa a mea adoarme numai dansand cu ea in brate pe muzica salsa si muzica sa fie data mai tare...vecinii cred ca vomita de atata salsa...singurul lucru bun in asta e ca exersez pasii de salsa si la sala sunt printre avansati



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Superbe pozele
Azi mi-au venit si mie calendarele


Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Corina, superba printesica ta, pozele sunt minunate .

Mira, raspund eu la intrebarea ta ref. la metoda Ferber - ba da, copiii se simt abandonati. si intr-o prima faza plang...apoi vazand ca nu-i chip sa obtina ceva cu plansul, renunta. deci in timp se dau pe brazda, mama lor de copiii teroristi si profitori!!!




Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofie-iubi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

Corina, superba printesica ta, pozele sunt minunate .

Mira, raspund eu la intrebarea ta ref. la metoda Ferber - ba da, copiii se simt abandonati. si intr-o prima faza plang...apoi vazand ca nu-i chip sa obtina ceva cu plansul, renunta. deci in timp se dau pe brazda, mama lor de copiii teroristi si profitori!!!




Traiesc in Orasul Alandala


hehe, mi-a placut asta.
noi am incercat, e crunt intr-adevar. am incercat 3 zile. eu si sotul meu numaram secundele cat plangea Sofie de mama focului. am rezistat primele 5 min, apoi cele 10 min, dar la sfertul de ora ni se rupea inima. pana la urma am lasat-o in patut dimineata sau in timpul zilei cand era mai relaxata, imediat dupa san si a inceput sa se joace si adormea pana la urma. nu a prins ura pe patut asa. si a inceput sa adoarma si seara, nu de fiecare data.mai adoarme si la san, dar daca nu, o pun in patut, se foieste da din picioare, dar adoarme pana la urma.
Conditia este sa ne culcam si noi si sa fie liniste. radeam cu sotul meu ca am inceput sa ne culcam cu gainile :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Azi dimineata ne-am trezit si noi cu zapada.

corinasmile, theophillina multumim pt !
Ati scris amandoua in acelas timp.
theophillina multumim pt vizionare!
Ai PM cu datele. Cum iti gasesti timp si scrii la fiecare in parte si m ales urez sarbatoritilor.
Poti sa-i ii dai avocado in combinatie cu alt fruct.
lenabum am inteles!
Justina scoate limba, sper sa nu fie cazul de taiat ata.
Intr-adevar, si mie imi curge mult in primele 2 zile , insa n-am trompele legate.
Maine impodobiti bradul? banuiesc ca artificial.
Noi, in seara de ajun..pastram traditia. Glumesc, e m bine pt Ioana ca sigur va manca toate bomboanele..stim de anul trecut.
Anul asta nu le m punem sa ajunga.. cat m sus.
cris_a09
Uite www.babybfree.ro/bfree_material.html" target="_blank"> cateva cuvinte de bisphenol.
Laura ce frumoasa casuta ati facut. Si biscuitii arat bine, cred si la gust.
ioana1234 relaxare placuta!
mommy_to_be mie nu mi se pare o metoda sa lasi copilul sa planga pana adoarme..mai ales cand incepe si sa suspine.

Acum sa va zic de Justina, ca de la secretiile din gat + harait mi-a varsat ieri de 2 ori.
Azi i-am facut aerosol..sper sa-i treaca.

LA MULTE LUNITE SI ANSIORI, sarbatoritilor de azi: Matei Sebastian, Surya Rachel, Maya Sofiasi Beatrice Emilia!






ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput