Fluturasi de martie-aprilie 2011 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burticute

bb_yasmi si lauriciu ma bucur tare mult ca v-ati vazut bebeii si sunt bine

cristina_sb si eu zic ca nu ai de ce sa-ti faci griji. dar de ce nu ti-a facut el doppler? el nu face sau de ce te-a trimis in alta parte?

dorinut tu parca ai fost la Eva acum recent? sau cand mai vii ca nu mai stiu

anaxena chiar este o veste minunata, sa fie sanatoasa si ea si bebe

madutza,ailed,mandreeac,alina.n,djlaura,persi, lalely, scrish

toate burticutele.

S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s

_
24 saptamani minunea data de dumnezeu ajuta-ne sa vina pe lume sanatos

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 27 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki ce burtica micutza ai, abia acum am vazut=o.

stefy ce se intampla cu tine, de nu ai mai aparut?

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 27 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Morning

Aici sunt, am dormit si eu pana la 9 jumate , ca aseara la 1 m-am culcat , evident am fost la concert m-am trezit cu o durere de cap, asta o am de ceva zile , nu mai spun cum imi bubuia capul asrara la concert, va dati seama, in super mega imensa sala aia de concerte cum rasuna muzica... bubulina cred ca a dansat si ea in burtica, tare era agitata, am simtit-o mereu cat am stat acolo... cred ca se intreba ce face nebuna de masa si unde a adus-o ? cred ca si-a pus mainile la urechi sa nu auda nebunii aia de cantau pe scena
Nu mai spun de mine ca toti erau in picioare si dansau si cantau , numai eu m-am facut mica si stateam pe scaun , unde sa ma ridic eu sa cant ca eu nu stiam cantecele si versurile si nici spatele nu ma tinea sa ma batzai mi-am rezemat capu intr-o parte intr-o mana si motzaiam, va dati seama ce obosita eram si la volumul ala de muzica eu
Cam atata despre concert, am ajuns acasa fix la 12 am intrat pe usa , dupa ce am schimbat 3 linii de metrou , ca arenele O2 sunt in sud est si eu stau in nord centru

Va multumesc la toate care ati intrebat de mine , azi stau in casa si nu fac nimic, nici mancare nu cred ca fac diseara pentru domnu smith

Felicitari tuturor burticilor care au fost la eco si si-au vazut bebicii mari si sanatosi, sa da Dumnezeu sa le fie bine acolo si sa nastem toate bebelushi sanatosi si frumosi

Nu m-am suparat ca m-ati mustruluit , face bine la ten , poate o mai las si eu mai moale ca doar n-o fi foc nu ?

Maine la 10 dimineata am intalnire cu moasa mea zapauca , la care o sa ii spun eu ceva de dulce maine ca prea si-a bagat coada si mi-a anulat nu stiu cate teste si eco si sa vezi ce mi ti-o oiau eu de ciuf maine si ii spun ca daca se mai intampla ceva la vreun test in viitor ii fac raport si vai de curu ei mai departe cand o sa o ia la intrebari sefii mai mari

Si tot maine la ora 12 am de mers la spital si sa imi iau rezultatele la testele de sange si urina, sper sa nu fie nimic rau, dar presimt eu ca nu e tocmai bine...
Doctorita cand am fost la urgente m-a controlat si cautat si sucit pe toate partile ca deh i s-a parut ei ceva ca nu e in ordine, ca de astia nu mai scapi daca li se pare ca nu esti ok. ma intreba daca am dureri de cap , ca cica ar fi semn de preeclampsie, la fel si tebsiunea dar a spus ca nu , ca aveam 113 cu 71 parca daca imi aduc bine aminte, dar eram putin umflata la maini si picioare, ca a vrut in special sa se uite la picioarele si m-a rugat frumos daca poate sa se uite auzi tu sa ma roage frumos, si dupa ce a vazut ea gleznele m-a intrebat daca poate sa ma ajute sa imi pun cizmele inapoi si nick a spus ca nu ca ma ajuta el si cica multumesc la final eu am ramas cam ca la dentist, sa ma roage frumos si sa imi mai si multumeasca, ehh eu in ro eram invatata sa mi se vorbeasca frumos numai la privat unde ii plateam pentru asta in general aici oricine se poarta frumos cu tine , chiar de incurca borcanele, mai putin moasa mea, nu stiu naiba am avut eu norocu asta sa dau peste duda asta, da mi ti-o pun eu la loc maine dimineata cand am ajuns la urgente , moasa care m-a luat in primire mi-a vorbit asa frumos, s-a prezentat, m-a ajutat sa imi dau haina jos ca era o caldura colo de numa, ele toate stateau in maneca scurta si eu aveam maleta si plover pe mine , plus geaca si fular si apoi m-a dus intr-o camera speciala, i-am dat caietul gravidei si tare frumos s-au purtat, era o moasa mai in varsta si numai in glume o tinea si ma facea sa rad , cica sa nu mai stau ingrijorata ca bebe e bine , ia uite ce ii bate inimioara si m-a intrebat daca stiu ce e si eu zic da, e fetita si ea zice, pai stiam, ca nu ma insel niciodata cand vad forma burticii , si doctorita m-a intrebat mai tarziu dar cand ii asculta inima lui bebe si ea zice pai stiam, numai la baietei e mult diferit ritmul batailor inimii si greuii mai gaseste prin burtica si nu stau locului si nu ii poate asculta , naughty boys

hai ca m-am intins ma duc sa vad ce gasesc prin frigider , mi-e cam foame...am mancat niste biscuiti cu lapte si parca mai vreau ceva

Pup si revin



_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

strumph

mami de de 7 ani si ingeras si 23+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

roxy_s,!!
strumph,ma bucur ca esti bine!

fericita de +22 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza bine ca esti bine, dar oricum meriti bataie. in loc sa stai linistita acasa tu umblii aiurea pe la concerte, ca exact ala iti lipsea tie
tinem pumnii sa iasa analizele bune. de ce zici tu ca nu ies bune?
bine ca te-ai hotarat sa stai azi, foarte bine.

fetelor, tocmai m-au sunat de la bebedesign sa-mi zica, ca au primit comanda dar ca din cauza programului de Sarbatori o sa-mi trimita patutul si salteaua in 3-8 ianuarie
ca cica nu vrea sa promita ca pana in 29 decembrie am patutul si ei sa nu mi-l poata trimite, asa ca mai bine ramane in ianuarie.
ooooo si eu il vroiam cat de repede, abia astept sa-l am
dar este bine si atunci, ce sa mai zic....

S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ailed multumesc tare dragutza ca de obicei

persi, mamica de Raducu , tare frumusica mai esti , ti-am vazut pozicile , ce burtica de baiat si multumesc , se poate si mai bine sa fiu, dar step by step

roxy , azi chiar vreau sa lenevesc, poate mai impletescla paturica Sophiei dar nu stiu , mai vedem... acum mi-am adus un brat de portocale si clementine,zilele astea cat am fost pe drumuri nu prea am mancat fructe si vad ca incep sa ma constip, deci iar fructe la greu, am ce rontzai la ele, vreo 5 clementine si 4 portocale

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Ce fac mamicile?

Strumfy..stai si tu potolita si mananca fructe ,sunt numai bune pt Sophi...Si mai multa odihna..mai putina treaba si papa..Gata,trebuie sa te protejezi si tu!!

Roxy..lasa ca este ok sa ti le aduca in ianuarie...Bine ca te-au sunat sa nu stai sa astepti...

20+
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput