Nov-dec2010,Bv Vasari!Hai ukume, lorin,Cris!!(166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

M-am programat la Euroclinic. La Filantropia nu pot merge ca trebuie sa-l tin si pe bebe cu mine si-i aglomeratie si sa-l tin si pe sotz (du-ne, ia-ne cu masina)sa intarzie la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

Fetelor cum dau in paranoia destul de rau!
Intrebare : cat de des trebuie sa loveasca bobo la 40 saptamani? Recunosc ca nu mai este atat activa cat era intre 23-34 saptamani..... Probabil nu mai are atata loc in burtica.....nu?

Kitty 40+
MAMI si TATI(in special) in
pentru ca au o cu numele de
Eva Maria!!!

AMR...???...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Multumesc fetelor de suport. Ma simt asa neputincioasa, abia astept sa nasc sa ma pun pe picioare sa fac cate ceva ca m-am capiat in casa si pe canapeaua asta. Toata lumea din jurul meu face cate ceva eu...stau.
Aaaa, ba da, bag la masina haine

Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Fetelor pana la urma cum a fost, v-au lasat cu unghiile facute la operatie? Eu am uitaat sa intreb.



Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl spune:

Am mai vazut pe aici discutandu-se de laptele Infatrini pt bebei care nu luau in greutate. A dat rezultate la cineva?

Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

eu le-am avut facute unghiile, mov inchis, ca de, am aflat cu o ora-doua inainte ca nasc prin cezariana in ziua respectiva. nu au fost probleme. mi-au pus un senzor pe degetul mare de la mana... nu stiu dc pt ca aveam unghiile la picioare mov, sau asa e standard...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Citat:
citat din mesajul lui syl

Am mai vazut pe aici discutandu-se de laptele Infatrini pt bebei care nu luau in greutate. A dat rezultate la cineva?

Syl, mami de Ati si acum in 37 Thomas Bogdan


AMR 6 zile


noi am papat cam 2 saptamani infatrini. am luat f bine in greutate cat am luat (500grame intr-o saptamana), am depasit pragul de 3kg, si ne-am oprit. luam la 3 mese infatrini, 30% din cat ii dadeam, restul lapte de-al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Desi la inceput aveam super mult lapte, de vreo saptamana ma confrunt cu insuficienta de lapte , din ce in ce mai grava. Sunt foarte stresata din cauza asta, bebe urla de foame, am incercat ceaiuri si nebunii, nu stiu ce sa fac ca sa creasca productia. Ma gandesc ca stresul nu ajuta, dar zau daca am ce face. Ieri am stat 6 ore sa ma mulg. Daca fac asa, nu am timp sa ii fac masaj, nu am timp sa ii fac gimnastica, nu am timp sa il scot afara. O iau razna

Nu imi permit sa il las sa scada in greutate, nu stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

am un sufletel nou, de la 11:25 :)
A fost tare greu si sunt obosita rau. De prisos sa spun ca nu-mi place aici, a tb sa sun sa aflu cum e bb.

Lorin, cum esti si unde?

_
dna Ceainic, cu Maria - 3 nov 2007 si bb2 s40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Danaint, din experienta mea de mai multe luni de muls cand era Sofia mica, iti pot spune ca nu am reusit sa cresc productia cu pompa. Din contra, de-a lungul timpului a scazut incetisor iar apetitul Sofiei a crescut. Bine, recunosc ca nu am insistat f mult mai ales inspre final (de la mai multe sesiuni de muls pe zi ajusesem la 2 -dimineata&seara).

Ce te pot sfatui eu, daca inca se mai poate, e sa-l lasi pe bebe sa traga singur din san. El este cel care poate stimula cel mai bine cresterea cantitatii de lapte. Eu din pacate n-am reusit sa o intorc pe Sofia la san insa poate voi reusiti.



Mergi la inceput