Prietene la bine si la greu - 87

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Foarte frumoase filmuletele cu Sabina si Pinky!
Tot asa se distreaza si Rares la baita ! plici-plici cu apa !

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Retraiesc momentele de anul trecut la intensistate maxima. Acum fix un an la 10 jumate ma duceau in sala de operatii. Eram speriata sa nu fie prea tarziu pentru Pinky. Am o stare emotionala ceva de speriat. Mi-as fi dorit sa stau acasa azi cu puiul meu.

Am avut un an frumos cu multe impliri, dar faptul ca nici macar nu busileste ma roade teribil. Deasemenea, cand ii vad coloana cifozata, imi vine sa mor, cand stiu ca a fost vina noastra.
MAI BINE TAC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alinus25
asa suntem si noi, doi dezordonati, macar daca era numai unu, era mai usor.....


nu, nu e, ca unu' face numai de3zordine si unu' numai ordine in urma lui




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:






CEZARA aka PINKY








Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

CEZARA MARIA PINKY

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

sa va zic cum am trecut noaptea: deci adormit la 19:30, la 22:30 tzitzi...apoi somn pana la 4:30 dimineata (tzitzi), trezit iar la 5:30(tzitzi) apoi la 7:30 definitiv. Partea frumoasa ca a dormit 6 ore fara intrerupere...si eu cu el...ceea ce nu se mai intamplase de mult...



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)


Dana, a dormit bine Davidutul, sa dormi 6 ore legat e boierie



Anca, mamica fericita de Sabina Ioana (03 nov 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Raluci cele 3 semne sunt acolo si se vad destul de tare. Astept sa vedem poate se mai estompeaza, ca abia au cazut cokile de curand. Oricum, bine nu arata .

Da, fetelor, chiar asa, daca vreti sa fiti Mos Craciun pentru o mamica ce are tripleti si nu iese din casa din lipsa de carucior, bagati o fisa la dovlecei. Eu trimit azi niste banutzi .

Dana, Ancutza ma bucur ca ati dormit ceva mai binisor. Noi am iesit aseara sa-i aratam copilului beculetele din centru si l-am pus la somn abia la 21, asa ca adormitul a durat 1 ora . Apoi s-a trezit la 23 si direct la 7 dimineata . Bine, ca eu m-am trezit de vreo 2 ori, dar nu m-am ridicat din pat si am dormit si eu ceva mai mult. Ba am mai dormit cu el si de la 7 la 8.30 dimineata . Gata, nu mai zic, ca cine stie ce ma asteapta la noapte .

Dankutza ce dulce e Pinky primind cadouri . Lasa gandurile astea pt alta zi, astazi bucura-te de ziua ei .

vin cu partea aIIa a rezumatului

Angi cum sunteti?






Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Neatza,

Pinky aka Cezara aka Amazoana luptatoare

Cu plecaciuni si intarzieri: Matteo, Andrei, Matei, Laura
Lumi

Revenind un pic la uleiul din ficat de cod, stiti daca si cum se ajusteaza doza de vigantol ? Mi-a spus un nene de la ' viata medicala 'sau ceva de genul ca vitamina D din uleiul asta se absoarbe mult mai bine. In acest caz, se renunta la vigantol?


Sunt in urma cu multe chestii, le-am notat/pierdut/ uitat.

Ma duc sa vad cum optimizez timpul liber de azi.

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dankutza, cum citisem si pe aici pe DC zilele astea ce spunea o mamica, crezi ca peste ani de zile cand o sa ia premii si coronite, si diplome o sa se mai intrebe careva oare la ce varsta a inceput sa mearga 4*4 Pinky? Sanatoasa sa fie, ca restul o sa le faca cand ii vine si ei vremea.
Si eu am pitici ca nu vrea sa mearga neam mandrela mea, dar ma autoeduc. Asta sa fie singura lor problema acum.
Hai te rog, azi ca e ziua ei sa fii vesela si mandra ca ai nascut asa o fetita gingasa si dragalasa. O sa fie ca un boboc de floare si peste ani, o finuta si o scumpete! Cred ca asta conteaza cel mai mult!

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot
Revenind un pic la uleiul din ficat de cod, stiti daca si cum se ajusteaza doza de vigantol ? Mi-a spus un nene de la ' viata medicala 'sau ceva de genul ca vitamina D din uleiul asta se absoarbe mult mai bine. In acest caz, se renunta la vigantol?




Logic, asa ar fi.

Mergi la inceput