Prietene la bine si la greu - 86

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
am uitat sa multumesc de comment-uri, nu am mai anuntat pozele noi ca mi-e jena, dar vad ca le-ati gasit.
auzi papuse, sa pui mana/gura/degetu' sa zici cand pui, pai daca nu cu pozele odraslelor ne laudam atunci cu ce? hai ca te iert ca m-ai vorbit de bine , chiar asa mai ai cartofi? trimit cu Mosu ?Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag_mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09) in asteptarea lui cu trandafirul in gura
Mai zi "papuse", ca stii cat imi place.Multumesc de intrebare, mai am 2 cartofi si gata, trecem la aia normali. Ancutzic 'Nteles. Nu-i cumpar inca. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

M-a lovit tastarnita ca e putina munca azi. Chiara a zis pentru prima data ceva gen "mamma mia". Ma observa tare atent cand ziceam "mamma mia" si azi i-a iesit ceva de genul asta. M-am topit. Si mai are o figura care ne termina. Cand o strig pe mama se uita tare ciudat, asa ca i-am explicat ceva de genul eu mama ta, buni tau mama mea. Acum cand strig "mama" face ochii mare si zice "nene", banuim ca nene e o combinatie a cuvantului "bunica" din italiana si maghiara. Cred ca de acum o s-o strig pe mama "nene". Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

M-a lovit tastarnita ca e putina munca azi.

Chiara a zis pentru prima data ceva gen "mamma mia". Ma observa tare atent cand ziceam "mamma mia" si azi i-a iesit ceva de genul asta. M-am topit.

Si mai are o figura care ne termina. Cand o strig pe mama se uita tare ciudat, asa ca i-am explicat ceva de genul eu mama ta, buni tau mama mea. Acum cand strig "mama" face ochii mare si zice "nene", banuim ca nene e o combinatie a cuvantului "bunica" din italiana si maghiara. Cred ca de acum o s-o strig pe mama "nene".

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




Am si eu o curiozitate, cred ca ai mai spus, cum vorbeste tati cu Chiara, adica in ce limba, dar buni?
Aceeasi situatie este si la Lumi, ma rog asemanatoare.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_baniAm si eu o curiozitate, cred ca ai mai spus, cum vorbeste tati cu Chiara, adica in ce limba, dar buni?Aceeasi situatie este si la Lumi, ma rog asemanatoare.
Tati vorbeste cu Chiara in italiana, buni in maghiara. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

am uitat sa multumesc de comment-uri, nu am mai anuntat pozele noi ca mi-e jena, dar vad ca le-ati gasit.



auzi papuse, sa pui mana/gura/degetu' sa zici cand pui, pai daca nu cu pozele odraslelor ne laudam atunci cu ce?

Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag
_
mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

in asteptarea lui cu trandafirul in gura



Atunci hai sa mai ma laud si eu cu cateva poze in zapada



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

[center][blue]
[
maine facem si noi priorixul. e primul vaccin gratis




salutari....
sunt in recuperari...am ajuns aici la postarea Avei..
Noi am platit si priorixurile.. 90 ron/buc.. de fapt am platit tot, si, cand ajung in bucuresti ma uit si pe foaia de externare + factura postnastere ca eu am impresia ca le-am platit si pe cele din maternitate..la ce nota de plata am avut, cred ca nici nu am bagat de seama



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Am si eu o curiozitate, cred ca ai mai spus, cum vorbeste tati cu Chiara, adica in ce limba, dar buni?
Aceeasi situatie este si la Lumi, ma rog asemanatoare.



Tati vorbeste cu Chiara in italiana, buni in maghiara.

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




Si tu ?
Te-am intrebat ptr.ca Vlad asa mirat se stramba cand tati il intreaba ceva in maghiara sau ii canta, parca vrea sa-l intrebe" hei nene cu mine vorbesti?"
Chiara raspunde in ambele limbi?

Dana
foarte frumos la voi si mi-a placut tare mult saniuta lui David. Este luata de pe net sau din magazin de la voi.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

[center][blue]
[
maine facem si noi priorixul. e primul vaccin gratis




salutari....
sunt in recuperari...am ajuns aici la postarea Avei..
Noi am platit si priorixurile.. 90 ron/buc.. de fapt am platit tot, si, cand ajung in bucuresti ma uit si pe foaia de externare + factura postnastere ca eu am impresia ca le-am platit si pe cele din maternitate..la ce nota de plata am avut, cred ca nici nu am bagat de seama



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii





Nici noi nu am platit priorixul, l-am primit gratis de la cabinet, pediatra lui Vlad fiind si dr. lui de familie si stiu ca se distribuie gratuit pri medicii de familie. Dar mi se pare scump 90/buc. parca am vazut cu 50 lei
La farm. Dona in jur de 60 lei, la Farm. Tei 50 lei.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:



ma primiti nerecuperata de 2 zile?

maine sper sa ajung la protest, daca Alex e mai bine, il las la soacra.

Raluci, Monis, Coque, voi veniti?

Sa traiasca tatal Capishoanei dragi!

Lili, ati ajuns acasa? cum fu in excursion?

Monis, multu de rezumat, la noi inca nu a dat roade ce spune aia acolo

ah, si Many, nici Alex nu mai mananca fructe, nici macar banana

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion



ah, si Many, nici Alex nu mai mananca fructe, nici macar banana

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


Imi pare rau ca si Alex este mofturici. Nu vreau sa ma bucur prematur dar si pranzul a fost un succes, sa vedem mai tarziu.
Pupam bolnaviorul si pe mami lui

Cred ca-s bolnava, de tastarnita

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput