Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:


LA MULTI ANI SI DE LA NOI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE DE NICOLETA SAU NICOLAE

Si eu maine o sa imi depun dosarul pt. indemnizatie sper sa nu fim noi mai fetelor asa de ghinioniste sa trebuiasca sa ne lasam puiuti la crese de la numai 1 anisor

Ma-m laudam eu sapt. trecuta ca fetita mea e cuminte si ca doarme noaptea si cred ca ma auzit fata asta ca de 2 zile se trezeste noaptea tot la 2 ore sa pape iar dimineata la 6 pana la 7,8 avem orele de povesti si de ras catre mami offf asta e o sa le reglam noi pe toate

Si la noi a venit Mosu, aseara pe la 9 la fete pt. ca ieri ne-a nebunit Ale cand vine odata mosu ca ea simte ca imbatraneste prea tare pana vine el

Noi am fost la cumparaturi credeti ca am gresit ca am luato si pe Carina intre atatia oameni,nu mia zis doct. sa nu o scot in societate sper ca nu am gresit prea tare

CAMI mami de ALEXIA 27.01.2006 si CARINA 10.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:

Scuze dar nu stiu ce are calc. asta al meu ca merge tare incet

cred ca a abaut si el de nicolae

CAMI mami de ALEXIA 27.01.2006 si CARINA 10.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sf. Nicolae! La multi ani si sarbatoritilor zilei, Alex, Maria, Miruna, Adrian si BB de Alecsa!
Sper ca v-a gasit mosul cu ghetutele lustruite si ca le-a umplut cu tot ce v-ati dorit si ceva in plus!

Eu sunt oficial amarata cu povestea cu indemnizatia, pana acum nu m-am stresat dar am stat nitel, am facut niste calcule si au iesit prost... Inca sper sa se aplice legea de la 1 ianuarie. Dar asta conteaza mai putin acum...

VANNY, EVELINE, ce spaime ati tras! Slava Domnului ca e totul ok acum!

EVELINE, sa-ti traiasca micii sarbatoriti, cred ca ati petrecut minunat ieri!

Tudor e fornait rau de ieri, in ultimele zile a fost putin mai mucios dar azi noapte aproape ca sforaia bietul pui. L-am aspirat si aseara si putin azi dimineata ca nu putea manca. Joi ar trebui sa mergem la vaccin dar nu stiu ce sa fac, poate ar fi mai bine sa amanam pana ii trece nasul.




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Eu am zis ca ma bucur de vestea data, insa acum realizez ca nu toata lumea a apucat a depune dosarul....of..... Oricum e o mare tampenie, parca nu-mi vine a crede ca o sa se aplice numai pentru o parte din mame. Deja au anuntat ca durata nu se modifica doar cuantumul trebuie sa-l mai stabileasca.


mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

buna ziua dragi mamici. Eu sunt tare suparata ca bebe a fost foarte moale ieri, aseara nu prea a avut pofta de mancare, azinoapte a fost marait plangea in somn si dimineata avea febra 38.2 . Am fost cu el la dr si mi-a spus ca are rosu in gat si inceput de viroza. Mi-a dat panadol de 3 ori pe zi si n caz ca nu-i scade febra sa-i pun jumatate de supozitor cu paracetamol. Sunt asa trista ca azinoapte nu mi-am dat seama sa vad daca are febra. Copilul meu suferea si pe mine ma lua somnu. De acum o sa-l veghez zi si noapte, ma simt asa vinovata

Cristina, mami de bebita David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

legat de indemnizatie ma indoiesc sa stie cineva ceva sigur din moment ce nici guvernantii nu stiu inca ce varianta sa aleaga

eu pot doar sa ma rog sa nu s aplice retroactiv ci doar de la 1 ian si atunci noi sa nu fim afectate(asta nu inseamna ca nu imi pare tare rau pt mamicile ce nasc dupa 1ian dar na...asta e)





Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebecris26

buna ziua dragi mamici. Eu sunt tare suparata ca bebe a fost foarte moale ieri, aseara nu prea a avut pofta de mancare, azinoapte a fost marait plangea in somn si dimineata avea febra 38.2 . Am fost cu el la dr si mi-a spus ca are rosu in gat si inceput de viroza. Mi-a dat panadol de 3 ori pe zi si n caz ca nu-i scade febra sa-i pun jumatate de supozitor cu paracetamol. Sunt asa trista ca azinoapte nu mi-am dat seama sa vad daca are febra. Copilul meu suferea si pe mine ma lua somnu. De acum o sa-l veghez zi si noapte, ma simt asa vinovata

Cristina, mami de bebita David





Insanatosire grabnica David! Nu te simti vinovata, se intampla cu astia mici, si Intotdeauna noaptea, ca un facut. Eu de asta n-am renuntat mult timp sa dorm cu cea mica in pat...ziua bine, merci, joaca, tot ce vrei, noaptea ma atingeam de ea si ardea.
Pupi multi, va trece sa nu te sperii daca va face febra si mai mare. Mie dr mi-a zis ca rosu asta in gat pacatos, nu e atat de periculos cum pare din cauza febrei ce sperie parintii.

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

nici eu nu cred ca cele care isi depun dosarul de maine nu mai primesc 85% sau cat mai e legea veche.mi se pare absurd.
cristina, nu te mai invinovati, la ei se intampla totul atat de rpd.fii linistita, ai sa vezi ca va trece si asta.
dona, nici nu cred ca iti va face vaccinul daca e fornait.vezi ce zice dr la telefon.
eu saptamana asta tre sa ajung cu el la dr sa vedem daca e balos si marait de la dinti.nu au iesit dar banuiesc eu ca asta urmeaza si aici sa fie problema.bine ca noaptea macar doarme bine.
cami, ce scumpa a fost ale.auzi la ea, imbatraneste.
lora, mai da si tu macar cate un mic semn sa stim ca sunteti bine.pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy81 spune:

de 3 zile imi tot spune Ale ca simte ca nu are aer si o vad tot timpul cum trage aer mult in piept ca sa respire,mi-e asa de frica sa nu aiba astm bronsic,stiti ceva despre aceasta boala cum se manifesta ea? am sunat-o pe doct. si joi suntem programati la ea sa o consulte nu imi place sa o vad asa cum e
Astept ceva raspuns de la voi daca ne puteti ajuta

CAMI mami de ALEXIA 27.01.2006 si CARINA 10.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns h_3llena spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

nici eu nu cred ca cele care isi depun dosarul de maine nu mai primesc 85% sau cat mai e legea veche.mi se pare absurd.
cristina, nu te mai invinovati, la ei se intampla totul atat de rpd.fii linistita, ai sa vezi ca va trece si asta.
dona, nici nu cred ca iti va face vaccinul daca e fornait.vezi ce zice dr la telefon.
eu saptamana asta tre sa ajung cu el la dr sa vedem daca e balos si marait de la dinti.nu au iesit dar banuiesc eu ca asta urmeaza si aici sa fie problema.bine ca noaptea macar doarme bine.
cami, ce scumpa a fost ale.auzi la ea, imbatraneste.
lora, mai da si tu macar cate un mic semn sa stim ca sunteti bine.pup fetele.

adriana&razvan-mihai 01.11.04&calin-ioan 07.08.10
varsta lui razvan


Buna! Se discuta azi problema indemnizatiei. Avem mari sanse sa nu se aplice celor care sunt deja in CIC, sau care vor fi in CIC la data intrarii in vigoare a viitoarei legi.

Ideea e ca nu e important cand depui dosarul. Mie mi s-a suspendat contractul de munca incepand cu data de 25.11.2010, am termen legal 60 de zile sa depun dosarul, iar data de la care intru in CIC este 25.11 indiferent cand depun dosarul. Deci nu va faceti griji! Daca nu se aplica retroactiv noua nu o sa ni se aplice.

Nu putem decat sa ne rugam pentru viitoarele mamici caci se pare ca au un viitor sumbru in tara asta!


Mergi la inceput