LMA Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *275*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

a, am uitat sa precizez, principalul motiv pentru care i-akm cumparat DVDul e sa ii punem Magic disney ..sunt DVDurile acelea cu cursuri de engleza interactive, super dragute si foarte folositoare...vi le recomand din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Multumesc fetelor de reprimire ...sa stiti ca nu v-am uitat. Desi nu am mai scris de f multa vreme, v-am citit aproape zilnic.
Daca tot am intrat in vorba, sa va zic cate ceva despre noi, de fapt despre Daria...am hotarat sa amanam gradinita pentru la anul (oricum nu aveam sanse sa o inscriu la noi in cartier pe motiv ca nu are inca 3 ani) asa ca a stat la tara la ai mei si noi eram la ea de vineri seara pana luni dimineata. E destul de greu si asa, dar ne-am obisnuit. De azi s-a schimbat situatia...pt ca sotul nu are de lucru ieri am adus-o in Bucuresti si sunt fericita (eu, pt ca sotul are deja nervii pe moatze ) si abia astept sa ajung acasa sa stam impreuna. La partea negativa a faptului ca nu munceste, momentan nu vreau sa ma gandesc...
Altfel, Daria s-a schimbat destul de mult, este f incapatanata, nu prea vrea sa invete poezii/cantecele (desi incepuse promitator dupa 1 an jumate), este o alintata, neascultatoare, unu doi cand nu-i convine ceva scoate limba, isi pune mainele sub brat si eventual ne intoarce spatele sau ne mai da si una...asa ca sper ca schimbarea peisajului sa o ajute sa-si mai schimbe si comportamentul. Asta cu scosul limbii a invatat-o de la o pisicutza din Pisicile Aristocrate ...a fost suficient sa-l vada de 2-3 ori si a prins miscarea..

Cam cu astea ne "laudam" momentan...
Aaaa si totusi ca sa o laud putin...avem aproape o luna de cand a renuntat si la pampersul de noapte si in curand va urma operatiunea "biberonul cu laptic".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Fetelor, help!! cum se da linex baby?Pot sa ii dau in acelasi timp cu sarea de hidratare?

(slideshow)
Razvan 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

LauraD offf imi pare tare rau sa aud ca esti bolnava Sanatate multa si sa te refaci cat mai repede!

Ceska cum au spus si fetele, suntem alaturi de tine cu ganduri bune si iti transmitem multa energie pozitiva

Ginette multa sanatate sotului tau.
Si al meu se plange de niste dureri de 3 saptamani. Il doare in partea dreapta de sus de la incheietura piciorului pana la genunchi. A fost la un chirurg sa-l vada sa excluda varianta unui apendic inflamat sau vreo hernie, ceea ce a si facut-o, a facut o eco la care nu s-a vazut decat o splina marita si acum probabil va merge si pt niste analize de sange sa vedem dc iese ceva... nu stiu ce ar putea avea...oare o fi ceva la oase, reumatism ceva?

Ramo sper ca se simte deja mai bine Razvanici. baiatul frumos!
Si Daria a vomat saptamana trecuta intr-o seara de 3 ori, pe urma a fost ok, si urmatoarea seara a mai vomat o data...f ciudat, cred ca a avut o indigestie ceva...slava Domnului ca nu a fost enterocolita cu febra si altele...

Elle super ca ti-ai facut putin timp si pt tine Am prins si eu o oferta in luna nov si am fost la zumba si aerial yoga...a fost f misto . Am vazut-o pe Anna facand primii pasi singurica, felicitari! fetele cucuiete.

Vreau sa felicit si eu noile gravidutze Cati si Miky. Sa va dea Dumnezeu sarcini usoare, la termen si copilasi sanatosi!

Si nu in ultimul rand vreau sa-i urez cu intarziere Ayanei bun venit, sa fie sanatoasa, norocoasa, sa aiba parte de tot binele din lume si sa aduca numai bucurii parintilor si frumoasei surioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Fetelor, help!! cum se da linex baby?Pot sa ii dau in acelasi timp cu sarea de hidratare?

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)
Razvan 2+


Ramo din pacate eu nu te pot ajuta...nu l-am folosit pana acum...Poate este alta zuza pe faza care sa stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Fetelor v-am pupat...fug la fata mea ca tare dor mi-a fost de ea toata ziua. Parca trece mai greu timpul cand o am asa aproape dar nu pot sta cu ea. Si daca tot m-am bagat in seama sper sa devin mai activa de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


LA MULTI ANI, primului clopotel: ANA ANTONIA! Sa fii sanatoasa si sa ai o copilarie fericita!

LA MULTI ANI, tuturor celor care poarta numele Sfantului Ierarh Nicolae!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Ana Antonia
Sa ai parte numai de bucurii in viata alaturi de cei dragi tie.

Alinush multa bafta miercuri la interviu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Fetelor, help!! cum se da linex baby?Pot sa ii dau in acelasi timp cu sarea de hidratare?

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)
Razvan 2+


Ramo nici eu nu am folosit linex baby si nu stiu ce sa iti zic,multa sanatate Razvanelului scump,sper sa nu fie entero dar cam asa se manifesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

La multi ani tuturor care poarta numele Sfantului Nicolae!

Elle se facuse un picut mai cald si azi iar am avut -3 grade la pranz.
Ginnette multumim, multa sanatate sotului,of imi pare rau ca are dureri,sper ca analiza Adelutei va fi ok.
Lala20 multumim.
Laurici multa,multa sanatate mami draga,imi pare rau ca ai iarasi probleme.
Natalia multa sanatate printeselor,asa tuseste si Bia mea,doarme tare naspa.
Kolosalina felicitari pentru ca ati scapat de pampers, eu am incercat sa ii scot biberonul Biei si nu a mai baut laptic.Nu prea am fost multumita caci deja mananca ca naiba de aceea i-am dat iarasi biberonul.
Bianca a fost deasemenea tare incantata de noile jucari aduce de mos, sa vedem cat dureaza pana se plictiseste de ele.
Pup toate zuzicile si clopotei.

Mergi la inceput