Dovlecei veseli cu cadouri in ghetute (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hai sa spun si eu cum l-a primit Zgati pe Mosu

Aseara i-am luat ghetutele si l-am luat in baie sa le spalam. I-am explicat ca la noapte vine Mosu si unde gaseste ghetute curate in geam pune cadouri. L-am imbracat in pijama si ne-am dus la nani. El imi tot arata ghetutele in geam si imi bombanea ceva pe limba lui .
De dimineata m-am dus la el si m-am prefacut mirata ca "uite, a venit Mosu, ia uite ce de cadouri ai primit". EL a fost tare incantat sa vada jucariile in geam si tot repeta dupa mine "cada -cada" si gesticula si arata spre geam. Asa ca le-am luat de acolo si a desfacut la ele cu mare sarg.
A primit un ceas puzzle de lemn (tac-tac zce el la ceas), 2 seturi de animale domestice si salbatice din plastic (de care s-a aratat cel mai incantat) si un covoras gen Aquadoodle (cu o carioca ce se umple cu apa si scrie pe acel covoras fara a exista riscul sa murdareasca ceva, dar a fost cam total dezinteresat desi zilele astea am tot scris cu degetelul pe geamurile aburite ale masinii...)
Nu stiu ce si cat a inteles el din toata treaba cu Mosul dar cert este ca expresia de pe fata lui cand a vazut jucariile in geam a fost minunata si nu se poate explica in cuvinte.
(l-am filmat dar nu stiu de ce nu pot sa pun nici macar pe youtube filmuletele)

Dupa-amiaza mergem si la bunici sa vedem ce a lasat mosul si pe acolo

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Aseara am fost si noi in Carrefour si am cumparat avionul minuneu pt Craciun. Am facut maaari eforturi sa nu-l vada ca l-ar fi cerut si chiar vreau sa fie surpriza.
Ca idee, cel din Auchan de il vazusem eu nu era chiar acelasi lucru, adica nu avea sortator de forme si era pacat pt ca lui Zgati chiar ii place genul asta de activitate. Ajunsesem cu el la casa si printr-o minune am vazut ca e diferit (sincer pe mine ma tot frapa faptul ca are aripile mov si nu galbene cum erau in pozele lui Alex si ale Irinei si asa m-am uitat mai bine la el )

Mely, inca o data imi dovedesti ca esti o mamica minunata si ca ai doi copii formidabili. Mie personal nu mi-ar fi trecut in veci prin cap sa fac asa ceva (bine nu e cazul inca but still). De unde te inspiri? Foarte foarte fain dar mi-ar fi placut sa vaza okiu meu si poze cu voi

Ma bucur sa vad ca dovleceii si-au revenit din diversele boli si sper sa nu se mai prinda de niciunul nimic.

Dupa cum vedetei azi sunt intr-o stare mai pink asa (bia ) ca mi-au iesit corabiile din apa

Monica de Zgatie cu Blog
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna fetele mele dragi!!

Nu stiu cum sa va multumesc pt cuvintele frumoase!!

Urez si eu La multi ani puiului Nicholas de Diana!

La multi ani tuturor sårbatoritilor de azi!Si sper ca au primit in ghetute cele mai frumoase cadouri!

uka esti minunatå!!!Mi-ai facut o surpriza atat de minunata de nu am cuvinte så iti multumesc pt aceste mici gesturi de suflet.


Eu am umplut bufetul cu bunatati.Vå invit cu drag!



Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 26+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Uka da så stii ca si eu doresc varianta originala pt ca e varianta cea mai reusita pt felicitarile de craciun catre cei dragi.

Dar nu mai stiu daca am parola si adresa.

Iuliana, mami de cretulin Bruculin(14.08) si 26+ cu cu fundita

Vine,vine Mos Craciun!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Azi dimineata am fost asa de entuziasmata de surpriza ukai si am uitat ce era mai important. Sa cresteti mari si sanatosi Nicholasilor de iulika si diana.

Si eu vreau adresa si parola ca nu le am.
Am vrut sa va pun niste poze pe picasa dar nu ma descurc si nici nu am avut timp sa studiez problema.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Raluk, cum sa-l certi pe Relu pt asa cadou? Poate sta mami si mergi cat timp doarme Alex somnul ala de 1h. O sa-ti faca tare bne si implicit si lui Alex.

Mary, ce idei faine. Si eu am vrut sa fac ceva decoratiuni din hartie dar nu am model.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Va multumim tare mult pentru aprecieri ,dar cred ca trebuia precizat de la inceput ca modelele le-am luat de pe un site cu decoratii homemade.

N-am eu chiar asa imaginatie , dar ne bucuram sa preluam de acolo idei si sa le punem in practica

2 copii si o mamica asteapta cu nerabdare zapada !

Doamne,fie voia Ta!!!
Mos Craciun exista !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Am uitat sa spun Cristinei ca m-am distrat asa bine la filmuletele ei...Andrei e tare dulce!

Mely..chapeau...ce inventiva esti!

Monica ce bine ca esti mai pink azi...era cazul!

Raluk...frumos cadou! Eu te rog sa iti faci timp si sa te duci la bazin. Si eu vreau de saptamina viitoare sa ma duc cu Isabela. La Cluj este un centru cu bazin pentru pici, apa fara clor si conditii super (inca nu am fost sa vad, e din auzite) sper sa merg cel putin o data pe saptamina. Isabela plange crunt in doua situatii: cand o scot din vana si cand o iau din parculet, incerc sa o pun in carucior sa mergem spre casa.

Nu v-am spus ce cadourile Isabelei: a primit marionete (ca inca am rabdare sa ii fac teatru de papusi sau sa ii citesc pe voci diversele cartulii), un calut de lemn, o papusa bebe vorbitoare, un catel (cam isteric daca ma intrebati pe mine, de la cumnata mea) si ceva hainute de la ai mei. Cel mai tare s-a bucurat de ciine. Nu va spun ca a dormit cu el (si e maricel). Cam multe...ca ma ramas fara idei de Craciun.

Ma duc sa imi fac o cafea, imi pocneste capul, la Cluj de ieri sunt variatii de presiune de ma termina!

Isabela Maria il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna ziua!



La multi ani celor care isi serbeaza azi ziua numelui!



La multi ani Brucu scump! Sa cresti mare, sanatos si sa fii mereu voios! Un pupic dublu pentru mamica ta cea minunata! Sa ii aduci numai bucurii, pui drag!



La multi ani Nicholas de Diana! Sa fii sanatos si mereu voios! Te imbratisez cu drag!



Sper ca ati avut o zi minunata cu daruri multe de la mosu'.

Va pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Meli

Maria e groaznic prin ce treceti! Pai si la fosta locuinta aveati problema asta, nu? Doamneee ce frica mi-e de soareci!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13


nu, dincolo a fost unul ratacit. l-am aspirat si gata. aici e invazie.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel aka Piski

www.bebestepz.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput