Fluturasi de martie-aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

fetelor eu o sa ies avem sedinta la soacra mea
ca vrea sa ne mutam la ea

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata burticute

ieri n-am intrat ca am fost cu mami meu la cumparaturi. am cumparat de toate pentru bebelina: hainute de toate felurile, sosetute, paturica cu gluga, pantalonasi....o minunatie toate atat de frumoase si multe erau ca imi venea sa le iau pe toate.

anaxena si mie mi-a zis cineva de carucioarele bertoni ca ar fi ok.
dar nu inteleg de ce tot ziceti voi, de fapt bb_yasmi zicea ca sunt grele. pai eu merg cu el in carca? nu inteleg chestia asta. este chiar asa de greu de impins un carucior si eu nu stiu... acum daca mai stau sa caut si sa aibe nu stiu cate kg..... eu m-as multumi sa aibe de toate, sa fie practic, stabil, rezistent ca de impins il imping eu, nu-i problema, ca doar nu fac maraton cu el.
merg sa vad ce-ati mai scris ca doar putin am citit.

anaxena ma bucur ca te-ai linistit si bebe este bine, colul este bine, ti-ai luat un pitic de pe creier

toate burticutele.

S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi acum am citit ca ai zis ca la o prietena i s-a rupt caruciorul...pai cum i s-a rupt?? asa pur si simplu? sau i-a dat drumul pe scari?

nici nu stiu....eu de la inceput am zis ca nu vreau sa iau un carucior scump si mai stiu eu cum si in ce forma.... si mie ce mi-a placut foarte tare erau numai de la 18 mil in sus si nu vreau asa.

S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

roxy, ma bag sa iti spun si eu ceva legat de greutatea carucioarelor, desi eu pana acum nu am avut bebe si carucior, dar sa stii ca un carut care e greu e foarte greu de manevrat ... eu am fost in magazine sa pun eu mana pe ele, sa le invart, sa vad cum merg, sa vad cat de usoare sau greel sunt... am dat de unele foarte greel si erau goale, gandeste-te cum o sa fie cand mai pui si pe bebe in el , alte 5-6-7 -8 kile si tot asa... te-ai gandit cum faci la scari, la ce etaj stai ? pe mine nu ma intereseaza de scari la bloc ca stau la casa , dar o sa vreau sa ies in oras si trebuie sa il car pe scari la metru, up and down, si nu e funy deloc sa cari 20 kile in spinare sau maini...
eu mi-am ales unul usor ca fulgul, are 5 kile si se manevreaza super usor, se intoarce super, se roteste, se strange usor si rapid si e super usor ... si o sa ma usureze si de bani , dar nu conteaza am luat in calcul tot ce am spus mai devreme, trebuie sa te gandesti ca o sa te rupa de spate daca stai la bloc si nu ai lift , daca rotile sunt naspa numerge, nu se invarte la dreapta sau stanga usor si ok...si tot asa mai departe...

cauta comentarii pe net despre fiecare carucior in parte de iti place, du-te in magzine si pune mana pe el si invarte-l , dreapta, stanga, fata -inapoi, incearca sa il iei in maini sa bvezi cam cum ar fi dacaar trebui sa il cari ceva scari ... cat de mult spatiu ocupa ca s-ar putea sa il bagi si in portbagaj daca va duceti undeva in afara localitatii si tot asa mai departe...

deci concluzie finala: nu cumpara fara sa probezi ca dupa o sa-ti musti degetele de alegerea facuta si o sa iti cumperi altul mai usor si o sa dai iar bani pe altceva cu care sa te impaci bine din toate punctele de vedere

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina06 sa iasa bunut puiutul chinezesc ... sa imi dai si mie reteta ... sper sa nasca la timp mada23 ./... e o scumpa

yasmi da ce fel de carut ai gasit?
ca eu cred ca am sarit postarea
sunt obositaaaaaa

anamira lasa draga mea
s-a digerat mancarea si e bine acu


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina.n aiz is ca ai vazut oferta de la Primii pasi cu landou si carut la 800 lei. unde?

fetelor a nins aseara si azi-noapte la noi stiti cum?? superb si tare, totul era alb, nu se vedea nimic.

S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ROXY ASA ZICEAM SI EU LA ANTONIA DESPRE CARUTpana ne-a luminat finutul nostru
draga mea
in primele 6-9 luni
cari pe bebe in landou in vizite, de la masina la medic etc. pt ca el doarme f mult .... daca landoul e greu iti pica mana,... nu numa tie ca femeie ci si sotului ...
daca e carutul greu
exact cum zicea strumph daca stai la bloc vei injura la maxim
eu asta am inteles ca e cel mai important la un carut sa fie usor
vei fi nevoita sa faci plimbari singura
sa il urci pe trotuar
etc
e usor gol
cand e bebe
ai pe langa bebe geanta lui bebe
geanta ta
si poate si niste cumparaturi
deci poate \cel putin inca odata greutatea lui bebe
bebe are repede 5 kg
deci la cat are un carut
cu inca cel putin 10kg
cat de usor iti va fi
proaspata mamica
sa manevrezi un carut greuuuuuuuuuu

nu lua aiurea
mergi si testeaza
eventual pune ceva greu in ele
sa le simti si altfel la mana
crede-ne
ca doar avem experienta
si nu numa yasmi zice ca nu sunt bune cele grele
toate fetele
de la al doilea bebe
au aceeasi parere
eu am un no - name
e f usor
si nu s-a stricat nica la el
iar antonia
acu
la 1 an si 9 luni
sta inca in el
sper ca te-am ajutat cumva
daca nu tu faci oricum ce vrei cu banii tai
dar nu ii irosi

SA ITI FIE DE BINE CU CUMPARATURILE FACUTE

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza pai crezi ca eu merg cu metroul? sau cu autobuzul? nu.
oricum, ma mai gandesc, mai vedem modele....


bb_yasmi am vazut modelul acela espiro 2 in 1 si mi-a placut. zici ca astea ar fi mai ok?

S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami asa o sa fac, ma mai uit. stau la bloc dar nu cobor pe scari ca am lift, n-ar fi asta o problema.


S-a intamplat minunea mult asteptata28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s


strumphitza pai crezi ca eu merg cu metroul? sau cu autobuzul? nu.
oricum, ma mai gandesc, mai vedem modele....


S-a intamplat minunea mult asteptata28+


pai atunci gandeste-te cum il strangi , cum il bagi in portbagaj, cum il ridici la trecerile de pietoni unde nu ai acces special pentru asa ceva , cum il cari 2-3 scari sus-jos la o intrate in bloc/ magazin ... plus ca sa stii, daca e greu abia il impingi si o sa gafai exact ca la maraton
eu am fost prin magazine si am dat de unele super frumoase si smechere ca modele si cand am pus mana pe ele , au mama, numai l-am impins 1 metru si l-am invartit putin in loc stanga- dreapta si am si spus, asta nu!! si m-am intors la carutul meu de 5 kile ca asta chiar face toti banii , nu mai vreau sa ma duc sa mai incerc nimic altceva, am ales , am probat, am vazut, mi-a placut, acum ramane sa ma duc numai sa dau comanda

deci tu faci cum vrei , dar dupa cand ti-o fi greu si o sa injuri ca te-a rupt la spinare sa nu spui ca nu ti-am spus, nu numai eu, noi toate care tot batem fierul aici ca un carutz trebuie sa fie cat mai usor

te pup si sa faci alegerea corecta , sa nu te zgarcesti ca stii tu ce se intampla dupa si vorba aia "dai un ban dar stai in fatza"

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput