Fluturasi de martie-aprilie 2011 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf uite aici reteta:http://www.retete in imagini.com/Retete/Mancaruri/Macaroane-cu-varza-dulce-calita.html

mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st


Strumphy, am vazut si eu bradutul. SUper . Si imi place semineul vostru, da, nu pricep cum e: n-are cos de tras fumul, horn din ala care sa iasa afara? Ca mie ala nu-mi place la seminee si de aia am si refuzat sa fac la casuta noastra. Ca e prea masiv si ocupa loc din camera, plus ca trebuie sa ai un meserias ca lumea care ti-l face, altfel, am auzit si situatii in care nu trage fumul si tot intra in casa. Noi pana la urma n-am facut si-am zis ca o sa luam unul electric, care seamana cu ce aveti voi. Totusi al vostru e cu lemne .
Ai dreptate cu burtica mea, e cam tuguiata. Asa a fost de la inceput.

in sapt 20+ cu minune de vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


ba da , are cos , cum sa nu ? unde crezi ca iese fumul ? nu in casa desigur e cos ce iese pana sus la etajul 2, prin pod, trage fumul in sus super, hornul, nu iese pic de fum in casa , deloc ... si in drum spre afara , caldura incalzeste si dormitorul meu si camera de la etajul 2 din pod (mansarda) deci nu e numai de frumusete acest semineu, e si cu scop , sa ne incalzeasca
cat despre semineu electric, nu recomand, are soacra-mea intr-o camera si aerul e super naspa, de nerespirat... dar are si semineu mare in living cu lemne si carbuni , e mare , frumos... si e numai fain ... e super, poti sa respiri si plus ca mirosi a lemne arse, ceea ce imi place la nebunie
cat despre cos (horn) nu ocupa mult spatiu deloc, nu ai vazut in pozici cum e ?

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Neatza

De prin ce luna credeti ca e ok sa incepeti stransul e adeverinte, etc, pt concediu maternitate?

Ar fi prea devreme pentru mine? Eu sunt in 26 sapt

26 +



eu zic ca e devreme. dar, ce anume vrei sa strangi de pe acum??


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

mai yasmi, ce ma enerveaza astia cu reclama lor ilegala nu poti frate sa scrii ceva ca imediat iti baga aia pe gat

baga un pm ceva sau si acolo considera reclama ilegala?

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

scuze strumf . ute acum am modificat, scrie retete in imagini fara spatiu.


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

strumphi sa ne arati si noua paturica dupa ce o termini. Si eu o sa-i fac la a mea da mai incolo dupa ce mai capat putina experienta

mie mi-a zis dr de familie ca din sapt 31 pot sa intru in prenatal. mi-a zis si ce am nevoie da am uitat oricum peste 2 sapt tre sa merg dinou la ea si atunci o sa-mi notez

_
fericita cu o minune de in burtica alintata gombotica Alesia Maria 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

acum am vazut, simpla reteta ... nu stiu cum o fi la final de gustoasa, dar rau n-are ce sa fie ... mie varza in general imi place , dar nu am mai facut varza calita de mult tare ... mi-e dor de varza aia buna calita de la bunica

ma duc sa mai caut prin bucatarie prin dulap sa gasesc niste biscuiti si sa imi fac un ceai, ca ma simt iar umflata, ieri nu prea am baut apa, ca na, am fost ocupata si aseara am recuperat din cantitatea de apa ce nu am baut-o ieri toata ziua dar am si mancat niste masline verzi sarate si branzica si acum sunt ca un balonas ceaiul o sa ma rezolve ... sa vezi ca numai la baie stau dupa si ma duc din 5 in 5 min

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anamiira nu a nevoie de nimic pt a intra in prenatal. mergi la dr de fam si it da un certif medical cu un cod specific pt prenatal. sau de la dr ginec dar apoi tre sa mergi tot la dr de fam ca sa il stampileze. eu intru de saptamana viitoare in prenatal, si nu am inca 30 s.


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

fetelor voua vi s-a intamplat sava arate cantarul in aceeasi zi mai mult cu 2 kg? eu am papat aseara niste varza murata, asa mai multa si am facut prostia sa ma cantaresc inainte de culcare si m-a speriat
dimineata a revenit la normal da tot am fost usor deprimata

_
fericita cu o minune de in burtica alintata gombotica Alesia Maria 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

da , la mine ...si eu am facut la fel, m-am cantarit seara si m-am speriat si plangeam pe umarul lui Nick si ii spuneam ca nu ma mai joc dar stiu de ce, daca mananc sarat si seara tarziu asa se intampla, evit de o vreme sa mai mananc foarte sarat si seara tarziu dar aseara chiar aveam pofta ai de masline si branza si iaca acum ma simt super umflata

_
Mind the Bump!24+Sophia Nicole

Mergi la inceput