Epilepsie(6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

Stefanut este chiar foarte prezentabil.
Dariuta la 3 ani si 9 luni are 103 cm si 14.5 kg. O consider cam slabutica insa este o domnisorica finuta si "bine lucrata la sala".
Vio ce face Irina balerina?
Julianne unde esti?
Hai sa pregatim meniul de sarbatori!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hai cu noi asteptam retetele tale.
In ultimii ani nu prea am fost prietena cu bucatareala. Totul pe viteza, singurele mancaruri experimentate au fost pentru Dariuta mea iubita.
Acum am chef sa ma dau in stamba ...
mi-am propus sa redevin o sotie pe cinste, o FEMEIE ADEVARATA...
de aproape 4 ani sunt o mamica panicata si mult prea devotata, au uitat ca viata inseamna si altceva.
De un an nu mai tin jurnalul Dariei. Ma saturasem sa monitorizez crize si iar crize.
Din 2011 voi scrie din nou. Il voi umple cu vesti bune si optimism.
Va sarutam pe toate si toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

adi eu am renuntat de mult la jurnalul de crize al lui robi, lucru care nu prea convine medicilor da eu o luam razna numai cand il vedeam pe masa tin minte si acu nenorocita aia de coperta cu mickey mouse

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiardelean spune:

Buna dimineata,fetelor
gata cu curatenia?????????????????????
lasati praful sa vina la noi, si el face parte din viata noastra.
azi am curatat zapada de cu dimineata, am fost de serviciu sa-l duc pe Alex la scoala.
stiti ce bine mi-a prins!!!!
La noi ese zapada si se circula cu greutate. Acum ma necajesc la zapada dar tineti minte cand eram copii? Alex nu se mai satura de zapada. Dariuta esteracita si tuseste.Leucocitele i-au iesit crescute cam prea mult.... sa speram ca este de la raceala.O tratez cu naturist, fara antibiotice . sper ca fac bine si ii va trece. Si analiz la ficatel nu arata bine , sa trecem la altele....
voi ce faceti?
cata, vreau sa tin urnalul pentru lucruri bune. Si pe mine ma cearta neurologul.... orarul crizelor?????????????????????? stati sa va spun ca ............... asta este in minte le am dar nu-mi vine a le scrie. ce stiu ei?
si eu daca Daria ar fi sanatoasa, asa sfaturi v-as da .....cand am fost la psiholog si a inceput cu... sfaturi si nemurirea sufletului, i-am spus : aveti copil bolnav? stiti ce simt eu, concret?
NU
atunci de ce va bagati?
meseria o fi bratara de aur, dar pana nu o porti nu sti cat cantareste...
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

noi ieri am fost la o evaluare in aprilia, mai aproape de noi ca la spitalul mare tre sa sun pe 10 ian.dimineata robi a facut 2 crize una dupa alta deci la amiaza cand am ajuns la spital nu mai era bun de nimic abia se tinea pe picioare ca ii facusem deja un diazepam.am ajuns pe hol si o tanti a iesit afara si a strigat"oprea" si eu ma indreptam spre ei la care tanti imi zice"ouu, pai nu si tu, numai copilul, ne vedem peste o ora" desi am incercat sa o conving ca nu l-am mai lasat niciodata cu cineva si nu stiu cum reactioneaza, ca a facut crize, ca tre sa faca kk nici nu mai stiu ce i-am zis la aia si tot nu m-a lasat sa intru, am asteptat afara langa usa de mi-am tocit papucii inainte-inapoi. robi a iesit peste o ora murdar de culoare verde pe fata, probabil ii dadusera o carioca sa vada ce face cu ea si au vazut si ele ca sunt comestibile si avea o jucarie in buzunar, cred ca i-au bagat-o ele ca sa o caute si n-a mai gasit-o robi a declarat-o disparuta, in lumea lui nu se ascund lucruri in buzunare ci doar dupa pat mie nu mi-a zis nimic adica daca sunt multumite cat de cat de robi, mi-au zis doar ca ne mai vedem pe 21 si 27 la aceeasi ora pt alte 2 evaluari.
Azi e bine robi, s-a trezit vesel a facut kk la oala ca l-am pus eu cand am vazut ca ia pozitia de meditare si a mancat lapte cu biscuiti.mai tarziu iesim la plimbare.
va pupam


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

adi iaca imi place postare ta e oleak mai optimista bravo tie si du-o pe daria la zapada, aici sunt vreo 10 grade, nici o sansa de ninsoare, a fost o perioada de frig ger si acu parca e primavara.
voi fetelor pe unde sunteti?
ca sa va citez la prezenta:
vio
elena
julianne
magda
leti
pe cineva am uitat sigur...


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Va pup dragele mele dintr-un orasel de poveste,acoperit cu zapada atat cat sa ne-ajunga pentru sanius sau un mos vesel.
Pe Irina am tinut-o afara pana i-a inghetat nasucul,deja e asa mic ca mi-era teama sa nu cada de la frig

I-am achizitionat niste bandaje pentru articulatii care s-o-mpiedice sa-si raneasca manutele.

Mi-ati lipsit muuult!!!

Va pup pe toate si pe toti puiutii frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

vio ce frumos vreau si eu poze cu irina la zapada

POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Cata,n-am facut poze,nu sunt o campioana in facut poze
Data viitoare insa nu mai ratez.

Adi,ai fost la psiholog?
Sa inteleg ca nu te-a ajutat discutia cu el?

va pup si va doresc o noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

neatza nu da nimeni o cafea ca am ramas fara si nu ies la magazin pe frigul asta
va pupam o zi fara crize tuturor
de alex mai stiti ceva?


POZE ROBI
www.youtube.com/watch?v=vS256hpwOSw" target="_blank">video pentru robi
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Un grapefruit este o lamaie care a avut o sansa si a profitat(Wilde) Robi imi doresc din tot sufletul sa fii un grapefruit si sa profiti de tot ce e bun pe lumea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vio_irina spune:

Cata,iti dau eu o cafeluta la ibric,aromata si numai buna de calduta!

Eu astept sa se trezeasca balerina mea care doarme cu gura cascata parc-a venit de pe front... merg pe varfuri prin casa...Fla a plecat la scoala.

Sa stii ca sunt f. bune bandajele acelea,ii poti cumpara si lui Robi.
Nu stiu nimic de Alex,poate intra Ioana sa ne spuna cate ceva.

va pup

Mergi la inceput