Copilasi de Iulie-August 2004*CraciunFericit!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani!!! Nicoletelor si Niculailor!! Sa va fie viata frumoasa!!

La noi a fost jale majora azi dimineata la ghete.. au promit fiecare niste mughty beans, dar piesa de rezistenta a starnit lacrimi de durere; o masa de fotbal din aia mica...si Vic a inceput sa planga ca trebuie sa o imparta...vai vai vai ...si ca Mircea nu o sa il lase sa se joaceee....adevarul este ca de la o vreme eu tot incerc sa le cumpar jucarii colaborative sa-i invat sa partajeze.

Eu cu lumina m-am resemnat, am si eu intreruperi aproape zilnice iar sambata asta mi-am luat generator (e ditai grupul electrogen), am tema de casa sa ma gandesc la o automatizare. Singurul dezavantaj este a e foarte zgomotos, trebuie sa ii fac afara un fel de cotet izolat fonic.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Da, pai asta e problema cu judetul Ilfov - curentul se intrerupe zilnic. Si eu m-am gindit la generator, dar pina acum nu ne-am luat - bravo Andries! Noi in weekend am avut alta problema - din cauza ploilor abundente simbata a trebuit sa chemam vidanja intrucit fosa era plina pina-n git. Dar cum a plouat incontinuu, duminica la prinz era full din nou asa ca vidanja a venit din nou si a mai scos inca 5 mcc de apa...
Plus ca centrala cred ca a patit ceva intrucit nu mai incalzeste cum trebuie - o programez pe 30 de grade ca sa-mi faca in camera "martor" 20 de grade! Si se pare ca cei care mi-au montat-o nu ii pot da de cap...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, bine ati venit inapoi!! sper din suflet sa treaca urmele urate cat de repede. pupam!!
Ioana moama ce de zapadaaaa! NU vrem si nio
Gabi, sper sa se rezolve faza cu centrala. ce surpriza frumoasa pe baieti, sa se joace ei cu jucariile.. super!
Andries, buna ideea cu share-uitul jucariilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

de la noi pentru toate prietenele noastre de aici, pentru gandurile bune!
si in plus pentru Carmen, care m-a sustinut moral zilele astea!

Am fost la pranz la medic, mi-a dat reteta, inca 5 zile de antibiotic oral, stat in casa toata saptamana, ceai de tei plus batai serioase pe spate pentru desprinderea secretiilor (cred ca tapotament se cheama manevra).
Nu venisera inca analizele, asa ca a ramas sa vorbim maine la telefon.

Dupa ce imi revin un pic, va promit ca va povestesc ce am putut sa vad pe acolo.

O veste buna este ca ne functioneze gazul/centrala la casa, inca ne lipsesc unele chestii dar casa e locuibila. Nu ne mutam inca pentru ca eu trebuie sa mai fug la birou saptamana asta si de la tata fac 10 minute pe jos si pot sa il las pe Matei o ora-doua cu el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta multa sanatate va dorim

Noi am avut surpriza surprizelor azi.
Dupa ce Mos Nicolae ii lasase Giuliei scrisoare sa se spele pe dinti sa o poata trimite pe Zana Maseluta ... intru acum seara`n casa si Giulia ma intampina serioasa sa-i scot urgent dintele ce se misca un pic pt ca in spate aparuse cel nou.
Am avut un atac de panica interior, ne-am imbracat, i-am facut instructaj si am mers la primul cabinet de langa noi.
A stat Giulia ca cel mai matur om de pe Terra, doc i-a explicat excat ce-i explicasem eu pe drum.
Mie-mi venea sa lesin Giulik era alba ca peretele. Dat cu Lidocaina, pus clestisor si gata. Bulioane in siroaie
Am pus dintocul in punguta d`aia cu spil sa ne laudam maine la gradi
Am scris scrisoare Zanei sa ne lase dintele amintire, dar sa-l verifice sa vada ca e alb curat ingrijit.

Na, m-am lungit, ma scuzati voi, aici dovada:
http://family.webshots.com/photo/2255530610059491989BwNpTa

edit; ma uitai pe poza, luceste muciera Giuliei de la galbenele, ca acu` 2 zile era ca Rudolf :(

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Deci..am avut un Mos urat..Luca de azi d ela pranz a facut otita!..si de la 4 urla efectiv! ..isi face cruci si zice Doamne Doamne ajuta-ma ca nu mai rezist..nu l-am vazut niciodata asa! Asta dupa ce am initiat tratamentul de la 4,antibiotic, antiinflamator, solutii otice..si tot plange de durere..
ieri in schimb a fost frumos! a venit la Carturesti Mos Nicolae,care arata super!!! Socul major a fost cand Mosu i-a spus..Ce faci Luca??? ..hi,hi..era un amic de-al nostru care are o trupa de teatru..asa ca Luca este ferm convins ca exista!!! Am primit si noi beanzurile alea..gormit atomic!! A mai venit Mosu azi la doua randuri de bunici, nasi..etc..nu l-a interesat nimic..normal fiind bolnav..In schimb aseara a fost tare suparat ca nu i-a lasat Mosu' nici un biletel ..a cautat in toata casa!!! ..si ma gandisem sa scriu unul! Asa ca azi dimineata a gasit si biletul!

Gabi nu inteleg cum sa se umple vidanja???Ce legatura are cu ploaia?? Merci mult pentru aprecierei..si multumesc ca te-ai uitat pe poze...pt feedback!
Ioana si voi cu beanzuri din astea??..pe poze ma uit maine..
Cristalinule ce tare faza cu bunicii!!!Ai multa treaba se pare..hai sa ai spor!
Robi bine ati revenit...te inteleg cel mai bine..traiesc zilnic printre nesimtirea si mizeria din spital..dar cu siguranta nu as putea lucra forever..Am nimerit la un medic super!!! Mi se pare cea mai tare pediatra intalnita de mine in RO!!..si ce stie si cum vorbeste cu parintii si copii...Si apropo de ce intrebai tu Daria..profilaxia rahitismului se face pana la 1 an dupa care pana la 4 ani in lunile cu R si dupa deloc..pt ca nu mai este necesar!Mi-a sous si de ce Ampicilina si Gentamicina sunt folosite la toti in spital...de frica..mai bine sa fie,sa nu protesteze parinti..etc..La intrebarea mea de ce-s toti (ma rog 90%) tigani..mi s-a spus ca ceilalti isi aduc copii doar la control si nu ii interneaza,pe cand tiganii asta vor..

ma duc sa ma destresez cu ciocolatele primite de Luca













































































































































































































































































































































































Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Oliv, oofff, saracul Luca!! bine ca e mai ok. imi pare rau ca nu am mai ajuns la carturesti . a fost lume multa?
Daria hihihi felicitari pentru primul dinte cazut.
Robi, sper din suflet sa fie totul bine si sa va mutati cu bine. multe imbratisari!
am pus si eu ceva poze noi, sa vedeti maimuta gatita pruna http://picasaweb.google.com/108606992022426331786/Decembrie2010?authkey=Gv1sRgCL_g2uyg3OK0kgE#5547826945022679282
pupici tuturor, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Robi bine ati revenit acasa,tinem pumnii ca Matei sa-si revina cat mai rapid!!
Olivia insanatosire grabnica lui Uka si tie nervi tari...este bine ca mai sunt si pediatrii cum spui tu,sa ne mai povestesti si noua din ce mai spune ea
Daria super curajoasa a fost Giulik,felicitari...ce i-a adus zana maselutza?....noi azi avem program de scos al doilea dinte acasa,daca nu reusim avem joi programare la dintolog....a mea trece printr-o perioada fricoasa...ii este frica sa-i tai si unghiile de la picioare,desi niciodata nu s-a intamplat vreun incident..
Roxi super eleganta maimutica...mi-a placut tare mult poza in care sunt amandoi in pijamale
Cristalina tot fara bona sunteti?..
Noi aseara am facut bradul si am impodobit casa pentru sarbatori...io nu-mi propusesem asta dar cei de la primarie m-au obligat...in fiecare an cand vin sa aduca bradul in cartier ni-l aduce si noua moshul pentru ca se foloseste de scara lor...
hai sa avem o zi buna,ma duc sa beau un ceai ca-mi da tarcoale o viroza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Zana s-a pregatit din timp cu o gentuta faina cu Ariel si i-a lasat dintele si inca un lantic sclipiricios
Super dulci constantenii Da` io mai asteptam o poza

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roberta

Olivia, sanatate multa lui Luca! Ii dorim sa-i treaca repede.
E drept ca e multa mizerie in spitale (cred ca fiecare dintre noi avem povestile si experientele noastre, de la neplacute pana la horror) dar ma bucur de fiecare data cand aflu mai sunt si oameni inimosi, bravo lor!

Daria, vezi ce copil model ai!? Pai Maria la un simplu periaj urla si vomita de ne stie tot targul!!!
Sa nu te mai aud ca zici ceva ca scot batul (ala pe care a uitat mosul sa-l aduca la fete..."Vezi mami, ti-am spus eu ca suntem cuminti! Uite, nu ne-a adus mosul bat!")

Roxana, superdulce Eva...hehehe
Imi place cand stau cumintei cu talpile goale pe pat...:))

Ioana, tot fara bona . Cu ai mei in vizita ma simt de parca am 4 copii. Azi am tras o cearta cu ei de zile mari...

Gabi, nu se poate sa fie de la nebunia asta cu curentul!?
Va urez sa ii dea de cap cei care au instalat centrala, sa nu va apuce zapada asa.

Inca nu a ajuns costumul de Mos Craciun, costa 5 milioane de lei si ar fi culmea sa nu am cu ce sa-l imbrac pe mosu'.
Am un mare stres pentru ca Mariuca a zis ca o doare in gat, sper sa nu o apuce mai tare si sa nu pot sa le aduc la serbarea de la institut, ca n-as putea spune ca sunt altruista , pentru ele m-am stresat.

O zi frumoasa sa avem!


Mergi la inceput