Prietene la bine si la greu - 85

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

deci pana la urma s-a intalnit cineva cu Ancutza?

a inceput sa ninga tare la Iasi.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

as zice ca Bucurestencele numara bani sau fac copii

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Ramonix, la Farmacia Tei din Bucuresti Prevenar 13 este 250 lei. se poate si comanda

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


saru-mana pt info. e bine de stiut, macar ca pret de comparatie, sa vad ce gasesc pe aici.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot


Ariadna vreau sa imi zici si mie ce preturi ai gasit la prevenar 13, aveam de gand sa il fac si lui Dominic din ianuarie si tare ma bucur ca am aflat de 13, ca pediatra noastra sigur ne vorbise despre 7.



Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi




pediatra mi-a zis ca asta e cel mai bun si cel mai nou prevenar si pentru cativa lei diferenta de pret nu vad de ce nu l-as face...
cel mai bun pret pentru prevenar 13 am gasit la sensiblu 298 minus 5% card de reducere ajunge pe la 283. Mai au la helpnet 304 pret cu card de reducere, si la dona dar este ceva mai scump ca la helpnet, parca 316, nu mai stiu exact. In orice caz, prevenar 7 mai ieftin ca la Institutul Matei Bals adica 278 ron nu exista pe piata, din pacate nu au si prevenar 13...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor fi realitate*****************


clar ca diferenta de pret intre 13 si 7 nu se merita a fi luata in calcul la alegerea lui. ai vazut ce a zis LILI de farmacia Tei, pt tine e ok sa le iei de acolo, ca nu te mai complici cu transportul.
Inseamna ca eu tot de pe la sensiblu il voi lua, daca nu reusesc cu vreun distribuitor mai ieftin.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!
La multi ani Iustin!!! Sa cresti mare, sanatos si sa iti bucuri parintii!!!
Ramonika noi am fost ieri la locul de joaca. Ne-am intalnit cu Sabina, Ariana si Danut. A venit si Annabelle sa ne vada. As mai povesti dar eu scriu un cuvant si tre sa sterg 2 de-ale Andrei.
Va pup pe toate.

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

as zice ca Bucurestencele numara bani sau fac copii

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


sau au iesit la bere . Nu azi era intalneala de la caru' cu bere??


Eu tocmai ce am venit de la o intalneala cu 2 tipe poloneze. Una dintre ele avea un copil de 12 luni si m-a pocnit plansu cand l-am vazut ce frumos s-a asezat la mami in brate, in fundulet si a scos singur tzitzi sa pape . Mi-a mai pus capac sotul tipei, cand mi-a zis ca el a asistat la nastere si a stat cu ea in rezerva 4 zile, in acelasi spital unde am nascut si eu si fara sa dea nici un ban, doar pentru ca tipa nu vb romaneste. Ma bucur pentru ei, dar cand ma gandesc cum ne-au tratat pe noi ...

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

deci, nu iese nimeni pe vremea asta ? nici macar la un vin fiert?
poate diseara dupa ce dorm copiii, la ceva cu dancing?
Sau maine dupa masa?


cu copiii garantat nu e de iesit, am fost noi la cumparaturi si am venit ciuciulete si inghetati bocna.


asa cum zice Lylyana, la farmaciatei punct ro prevenar 13 este 250 de lei, fata de cca 300 in toate celelalte farmacii




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Asa e referitor la bona. Chiar o iubeste pe Pinky si evident Pinky o iubeste pe ea. Cand am plecat la servici, mi-am alertat spioni. Toti mi-au spus ca se poarta foarte frumos cu fetita. LA inceput, cand veneam acasa, o dezbracam pe Pinky sa o caut de vanatai. Imi era frica sa nu-i aplice niste "corectii" cat eram eu plecata.
Ce sa zic? Lui Pinky ii merge mai bine cand se intoarce bona dupa vacanta. Vorbeste si rade cu ea. Doamna rade toata ziua. Mi-a spus neaparat sa-i fac programare la kineto in timpul zilei, ca sa vada si ea ce-i face si sa-i faca acasa. Ideea e ca dimineata este o alta kinetica. Kineticii cu care lucreaza ea (sot si sotie) sunt numai dupa-amiaza. CAnd lucreaza cu unul, cand cu celalalt.
Chiar se comporta ca o bunica cu ea.

Referitor la ce zicea Ari, asa e, din pacate. SUnt bone inconstiente si fara inima. Eu am mai spus aici pe forum ce am auzit ca sunt capabile sa faca. Le da somnifere la copii ca sa doarma si sa nu fie deranjate. Unele folosesc o lingurita de alcool. De corectii nu mai vorbesc. La fel si de urlete. Daca copilul refuza sa manance, mananca ele. Adica, tu te spetesti, sa faci o mancarica cat mai sanataoasa, cu ingrediente bio (care costa cat costa) si ... pe care sa o manance bona. Ca sa-i dea impresia copilui ca e noapte si sa se culce, il baga in pat si acopera patutul cu o patura/palpumica, fara sa se gandeasca ca si copilul ala trebuie sa respire. SI exemple sunt multe altele. ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

La multi ani, Iustin! Shtephy draga, sa iti traiasca puisorul si sa fii fericita in familia ta, sa va mearga mereu bine!

N-am citit nimic din urma, asa ca nu stiu ce s-a mai decis legat de intalnirea noastra, am vazut ca Monis tocmai ce a scris un mesaj, deci s-a contramandat? Sau s-a amanat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dozz

La multi ani, Iustin! Shtephy draga, sa iti traiasca puisorul si sa fii fericita in familia ta, sa va mearga mereu bine!

N-am citit nimic din urma, asa ca nu stiu ce s-a mai decis legat de intalnirea noastra, am vazut ca Monis tocmai ce a scris un mesaj, deci s-a contramandat? Sau s-a amanat?



Aparent s-a contramandat in mod natural, ca n-a mai zis nimeni ca vine . Hai, vii maine la o cafea? sa-ti povestesc ce n-am apucat aseara pe mess (am scris doar 2 randuri complet aiurea ).




Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput