Prietene la bine si la greu - 85

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Laura_andreea apropos de ce zici, am cumparat 3 prune din tari straine din super market si am uitat 1 printre fructele din bucatarie. Dupa 2 saptamani era fix la fel, ca si cum atunci o cumparasem si nici macar nu statuse in frigider .



Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun


Sa vezi cum arata vinetele dupa ce le coc Cumpar frumusete de vinete iar dupa copt ramane o umbra din ele...in schimb lasa apa la greu.
Acum m-am invatat si aduc din tara vinete bio de la bunica...le coc si le bag la congelator.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am scris si eu la capitolul trecut.

IUSTIN

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
nu suporta sosetele in picioare mai mult de 10 min...si gresia in bucatarie e cam rece, ca ea pe acolo vrea sa se catere..nu stiu ce sa-i mai fac..

Pune-i ciorapei lungi. Pe aia nu are cum sa-i dea jos.

sigur nu-i da jos...da decat cu capul de parchet cand se dezechilibreaza tot tragand de ei

Mi-ai amintit d'ale Iarinei & Rares... cand copilul vrea ceva cu tot dinadinsul, tot ca el ramane.

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Hello hello,
pe repede inainte va pe toate si pe toti bubulacii. Am mai citit asa printre randuri, am aflat vesti extraordinare de la smaranditza , despre Lavi curajoasa si multe pe care nu le pot nominaliza acum. Am avut o saptamana extra plina, cu musafiri, nepoata care mi-a pus capac (nu cred ca as face fata cu al doilea copil asa mic) apoi prieteni din strainataturi cu care am vrut sa petrec cat mai mult timp, apoi party lui Dominic si asa s-a scurs timpul. Azi e ultima zi cu prietenii de departe si cu fetita lor, asa ca de maine revenim pe forum.
Mii de scuze ca am ratat, din nou, sarbatoriti, va rog primiti si din partea noastra, cu intarziere, cele mai bune ganduri.

si pentru cu azi este prima aniversare a lui Iustin, tare ma bucur ca apuc sa felicit (macar pe el) in timp real, sa ii urez o viata lunga si plina de zile senine, sanatate si iubire. Ramo, sa te bucuri toata viata de comorile tale, ca in ziua in care le-ai nascut.

Ariadna vreau sa imi zici si mie ce preturi ai gasit la prevenar 13, aveam de gand sa il fac si lui Dominic din ianuarie si tare ma bucur ca am aflat de 13, ca pediatra noastra sigur ne vorbise despre 7.

Inca ceva si fug la papa, Dankutza , sa stii ca bona ta e mai mult decat o bunica. Bunica paterna a lui Dominic nu a facut pana acum un asemenea gest pentru el si locuim in aceeasi casa. Jos palaria in fata bonei.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

IUSTIN

M-am linistit cand am vazut ca si alti copilasi dunt in aceasti stadiu ca Mihai , imi era frica ca iar imi zice pediatra ca e retard copilul meu. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Ramonix, la Farmacia Tei din Bucuresti Prevenar 13 este 250 lei. se poate si comanda

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

IUSTIN DRAG, FULGUSOR IUBIT Sa-ti fie viata lina, presarata de noroc, plina de sanatate, bucura-ti familia cu surioara ta scumpa, sa iti dea Bunul Dumnezeu tot binele din lume!!!Te pup cu drag Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Iustin Sa fii fericit si implinit!!!

Mihnea e bine. A mai avut un scaun prost dimineata dar atat. E cumplit de marait si nu vrea sa manance nimic nimic.
Dimineta, dupa ce am refuzat sa-i dau san de la 2 noaptea trecuta (de fapt nu i-am dat la 6 ca nici nu s-a trezit pt papa si apoi, la 9 i-am dat direct mancare, stiind ca refuza papa altfel) Ei bine: ou-cahh, cascaval-cah, magiun -cahh. Banana- 2/3 restul cah.
Acum doarme si eu pregatesc un pilaf cu carnita de pui pt el. Poate o papa macar asta. Intre timp nu-i dau san ca numai asta papa.
In ultima vreme, desi manca relativ bine, prima lingura din orice mancare e o lupta. refuza, se zbate, plange. Daca reusesc sa i-o strecor intre buzite si da de gust deschide gura frumusel si papa tot. Asa ca am hotarat ca fara san pana dupa masa de pranz ca eu nu mai pot sa ma lupt asa cu el... mi se pare ca e incorect sa il fortez, fie si cu 1 lingurita... chiar daca apoi papa cuminte.

revin ca e papa pe foc


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot


Ariadna vreau sa imi zici si mie ce preturi ai gasit la prevenar 13, aveam de gand sa il fac si lui Dominic din ianuarie si tare ma bucur ca am aflat de 13, ca pediatra noastra sigur ne vorbise despre 7.



Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi




pediatra mi-a zis ca asta e cel mai bun si cel mai nou prevenar si pentru cativa lei diferenta de pret nu vad de ce nu l-as face...
cel mai bun pret pentru prevenar 13 am gasit la sensiblu 298 minus 5% card de reducere ajunge pe la 283. Mai au la helpnet 304 pret cu card de reducere, si la dona dar este ceva mai scump ca la helpnet, parca 316, nu mai stiu exact. In orice caz, prevenar 7 mai ieftin ca la Institutul Matei Bals adica 278 ron nu exista pe piata, din pacate nu au si prevenar 13...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

LA MULTI ANI IUSTIN



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

se vede treaba ca bucurestencele sunt la intalneala, sau se pregatesc..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

Mergi la inceput