FIV in Ungaria 121

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

zap,din pacate nu am cum sa renunt la PRG sub nicio forma...la o valoare a prg de 5 nu as avea nicio sansa sa obtin o sarcina.
la Fivurile anterioare am avut Utro si abia mi-a urcat la 12 PRG.
cat despre injectare...fac deja de 10 zile si vad ca merge bine...recomand cu caldura acele gri pentru Prg IM...daca este introdus serul foarte incet...nu se formeaza hematoame si nici nu doare...cel putin pana acum pe mine nu m-a durut si nici semne nu am-cu exceptia galmei facuta de sora lu Mengelle,care mi-a trecut in 24 de ore,mi-a ramas doar vanataia....sa vedem ce-o fi pe viitor.



3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Sami ma bucur ca esti mai bine
Rugaminte la tine: imi trimiti si mie pe mail schema cea minunata. Plsss

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura40 spune:

Buna fetelor!
Eu am programare pentru prima intalnire la Zadori in 7 dec.Am facut un fiv in octombrie la Timisoara la Gynatal la dr,Dorneanu esuat.
As vrea sa intreb fetele care au fost la Zadori de cate ori face eco la monitorizare si daca la vreauna dintre voi a facut assisted hatching.
Cati embrioni se transfera(maxim)?
Va pup si astept raspuns (daca vreti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

laura 40 - eu am facut FIV la Zadori anul acesta in Mai (din pacate nereusit). Eu stiu ca daca ai avut 2 esecuri, insista pt 3 embrioni. Am facut si assisted hatching iar pt monitorizare am fost de 5 ori pana la punctie. Daca te mai pot ajuta cu alte lamuriri.

samira - cu siguranta este fiv-ul norocos.

alla - imi pare rau pt cele intamplate. Dupa atatea probleme va fi un final fericit

corina si restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naty76 spune:

La multi ani!celor care poarta numele de NICOLETA sau NICOLAE.
pe toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui asb77

laura 40 - eu am facut FIV la Zadori anul acesta in Mai (din pacate nereusit). Eu stiu ca daca ai avut 2 esecuri, insista pt 3 embrioni. Am facut si assisted hatching iar pt monitorizare am fost de 5 ori pana la punctie. Daca te mai pot ajuta cu alte lamuriri.

samira - cu siguranta este fiv-ul norocos.

alla - imi pare rau pt cele intamplate. Dupa atatea probleme va fi un final fericit

corina si restul fetelor
Te salut si pe tine si pe toate fetele .
Multumesc pentru ca mi-ai raspuns.
Am inteles, deci mergi de cate ori e nevoie cam odata la 2 zile.Indiferent de cate ori mergi la eco platesti tot 102.000 Ft sau de fiecare data ???Ca intru la faliment asa.
Am avut un esec dar si eu vreau tot 3 sa transfer de aceea am intrebat si vreau si AH.
Tu ce tratament ai facut ?Ai avut si sa congelezi?Cam cat te-a costat tot?
Sa ne auzim cu bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Alina ma bucur ca nu renunti. Cind iti da vesti despre bebe.
Multumesc ptr. urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna unguroaicelor,
De mult ma tot pregatesc sa postez la topicul asta, in sfarsit acum indraznesc.
Sunt una de-a voastra, fara trompe in urma a trei sarcini extrauterine, si cu o incercare esuata la activ (sarcina biochimica din pacate) in iunie, la Budapesta.
As avea nevoie de ajutorul fetelor care au facut FIV la Szeged, indicati-mi va rog o farmacie din Szeged de unde se poate procura Merional. Stiu ca teoretic acesta se gaseste la orice farmacie in Ungaria, eu insa am patit-o chiar in Budapesta sa se uite la mine farmacistele ca la o alta minune cand am intins reteta, ba chiar au incercat sa ma conviga ca nu voi gasi nici Gonal nici Merional la nici o farmacie din Ungaria fara a face comanda in prealabil. Fiind sambata n-am mai stat la discutii si alergat la Deli (farmacia recomandata de PK), unde am ajuns din fericire cu zece minute inainte de ora inchiderii, nici nu vreau sa ma gandesc ce faceam daca ramaneam fara medicamente, mai aveam o zi de stimulare si stoc zero, nici prin cap nu mi-a trecut ca farmacia Deli inchide sambata la ora 14.
Deci va rog, daca ma poate cineva ajuta, aici sau in privat, am nevoie de adresa unei farmacii din Szeged de unde ati procurat medicamentele binecunoscute fara sa aveti surpriza ca nu exista pe stoc. Planuiesc sa fac un drum pana la Szeged inainte de a incepe stimularea, si as vrea sa merg la sigur. Multumesc.
In plus doresc sa trimit un salut special Samirei, stie ea de ce. Samira, astept cu nerabdare sa ne anunti reusita. Nu mai e mult .
Si celor care se afla in plin tratament sau in asteptare, si celor ca mine care probabil citesc dar nu au scris pana acum, va tin pumnii si va doresc mult mult noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

adc, la Szeged gasesti la :

Kabay Patika,
6722 Szeged
Tisza Lajos körút 95, Ungaria
06 62 420-763

sau la orice farmacie Pingvin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

alla, samira, cate un si o pentru fiecare

Mergi la inceput