"Buburuze de 2009 in actiune (35)" Vine Mosu'

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
cu cat ma limpezesc cu atat ma supar si mai tare pt ca reiau traseul, in minte si mai descopar magarii in care nu am cazut....in fine
picky treaba cu martorul sta cam asa....martorul e unul dintre cei ce da examen...tipa care a fost martor a urmat la examen, cu acelasi examinator...iti dai seama ca nu isi pune pielea in joc pt mine, nimeni...daca nu e intrebata nu are voie sa zica nimic, e ca o papusa pe care o plimbi....contestatie sa fac e pierduta din start pt ca nu am dovada, nu am filmat. ce-am vorbit noi fata hai??? sa stai cuminte, nu??? si tu ce faci????
simina imi pare teribil de rau pt tatal tau... asta e cursul vietii, mama lui de curs
cris mama lor de caniniiiiiii.....si Darius e chinuit de unul....ma maraia noaptea, ziue e cu curul in sus....offffff, imi vine sa il scot cu patentul
dana sigur va fi mai bine......Dana cealalta ne ameninta de nu mai stiu si eu cand ca vine pe la noi si tot degeaba
getik ft dragut, ii place lui Ary?....cum stai cu margelitul??? ai luat pauza????
ano cum adica??? la voi e primavara???? aici a fulguit asnoapte ft putin...ciudata vremeeeeee
lavi de aceeasi vreme mizerabila am parte si euuuuuu....dar noi iesim, doar daca ploua stam arestati la domiciliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata si de la noi,

Alexa pai Stefi a ta e vorbareata rau, si ma uimeste ca a inceptu sa lege propoziti . Stef a mea inca e la categoria incepatorilor cadn inca invata cuvinte noi dar sa le lege intre ele inca nu..poate ca si un fratior/surioara mai mare are influenta multa. Geo ce sa-i faci, sunt gelozii pe care le manifesta pe tine dar nu si pe surioara ei..din contra o iubeste foarte mult dar e suparata pe tine ca nu mai este ea pe primul loc. Uite si la noi cand vine Emmy o solicita foarte mult Stefi si crede-ma ca a doua zi Emmy nu stie cum sa urce mai repede in masina sa mearga acasa..iar Stefi ramane dezamagita si zi de zi ma intreaba de ea..cand vede o fettia in magazin se tine scai de ea ca o compara cu Emmy...dar pana la urma ce vina au puiutii mici ca isi doresc un partener de joaca mai mare?! Cat despre problema ta de saantate, asa e intotdeauna, ptr copii ne lasam pe noi, dar eu iti dau acelasi sfat pe care ti l-au dat si fetele. sanatatea ta e ff importanta ptr ca esti parinte iar copilul are nevoie de tine, asa ca pune cativa banuti deoparte si ptr tine si mergi la un control
Dana ce ma bucur ca ai dat si pe la noi, am crezut ca ne-ai uitat Ma bucur mult ca sunteti ok, si tin pumni ca Biancai sa-i iasa caninul fara prea mari dureri. Ce repede a trecut timpul si bebe a crescut , deja e mare . V-ati gandit la nume? Ana ce mai face? cum ii merge cu sarcina si cum se mai simte Darius? Dzeu sa-l odihneasca pe tatal tau in pace, chiar tragic ca s-a intamplat asta exact pe 31 dec, dar uneori viata e cruda
Cris multam de cafea, si imi pare rau ca Miru inca are dureri de la canini, chiar nu a spart niciunul? Apropo ati reusit sa scoateti masina din curte ptr a merge la cumparaturi?
Anna ce frumos ca au aparut si la voi primi fulgi...la noi au inceput ploile vladut ce mai face?
Ema ai dreptate in privinta martorei, in ziua de azi nimeni nu-si pune pielea la bataie ptr altcineva si mai ales ptr un strain. Asta e, faptul e consumat, nu te mai agita, tine-ti mintea libera ptr examenul de sala din luna asta si relaxaza-te ca vin sarbatorile ..ca daca te mai gandesti mereu la asta iti faci numei nervi si nu cred ca-l mai intalnesti pe acel politai sa-l dai cu capul de parbriz Of si Dariusica se lupta inca cu acel canin? sa speram ca iese repede si nu-i mai chinuie asa pe puiuti

Stefaniei i-am pus Micky Mouse si sta tolanita intre perne cu suzeta in gura ...a redescoperit-o si o foloseste cand are chef ..asa ca mi-a dat si mie putin liber sa va scriu.
As vrea sa a apuc de curatenie ca e casa murdara rau, mai ales ca ieri ca sa ma lase in liniste sa fac treaba i-am dat suc de mi le-a intins pe tot parchetul..am ster eu dar mai sunt parti in care lipeste si numai pete-pete..dar fac maine ca azi vom fi "teleportate" de acasa, ca daca sotul schimba tevaraia nu o sa avem acces la nimic


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Copii vostrii fac asa?!

Stefi a inceput sa faca crize de nervi si isterie daca nu i se da ce vrea... da' stiti cum face ?Sa va dau exemplul de ieri:

Dupa ce s-a trezit din somn, adica pe la ora 19, direct la frigider s-a dus ca vrea Kinder, ok i-am dat, dar in momentul cand am tras de el ca sa-l desparte de celalate parchetele cred ca l-am rupt in ambalaj, asa ca at cand l-am desfacut erau doua bucatele, una mare si una mai micuta. Ok i le-am dat, a papat-o pe cea mica iar pe bucata cea mare vine si mi-o da mie, ca de nu o mai vroia...dar nu era asa ea vroia alt kinder ca nu-i convenea ala ca era putin I-am explicat ca altul nu-i mai dau si ca daca mai vrea il papa pe acela...e si atunic a inceptu scandalul, tipete, urlete, s-a pus in fund pe jos si a inceput sa planga disperata, s-a dus apoi la firgider si plangand incontinuu incerca sa-si deschida singura frigiderul...ee si at m-am enervat eu, i-am spus calma pe un ton mai ridicat ca ori papa bucata care e pe farfurie ori nu o mai papa deloc si iau si kinderul din frigider si le arunc la gunoi si nu in cosul din casa ca sa le scoata ea ci direct in sac A incetat imediat sa mai faca crize si se uita blocata la mine ca nu prea credea ce-i zic..i-am mai repetat inca o data ca sa ma fac inteleasa mai bine acum ca nu mai tipa si urla. Asa ca vazand ca eu sunt foarte catedorica, se duce catre farfuria unde era bucata de kinder si printre suspine si cu obraji plini de lacrimi incepe sa infulece din ea , uitandu-se cu coada ochiului la mine sa vada daca reactionez. Am lasat-o sa-si pape bucata si apoi, cand ea mi-a zis "data(gata)" am spalat-o pe fata si i-am zis sa-mi dea pupa ca sa o iert. Si totul a revenit la normal ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic Dar asa se intampla ori de cate ori vrea ceva si nu i se da..acum 2 seri mi-a dat farfuria cu mancare pe jos si s-a spart, nu am tipat, nu m-am suparat ci doar i-am zis frumos ca i-a facut buba si acum va fi pedepsita..stia deja ca i-a facut buba la farfurie si nu a comentat nmic cand a fost pusa in patut pentru 10 minute..stia ca a gresit si si-a asumat vina, dar de multe ori numai crize face, ca poate, poate obtine ceva si noi nu ne lasam impresionati si nu-i dam deloc.

Voi cum procedati cand puiuti vostrii fac astfel de crize?(daca fac)

Ati vazut stirile despre mamicile care sunt dispuse sa se programeze la cezariana ana la sf lunii decembrie ca sa beneficieze de cei 2 ani platiti? e scandalos si nu stiu daca pot sa le numesc mame ca risca saantatea puiutilor ptr niste bani


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Dana uitasem sa te intreb, bebe din burtica s-a intors? Ca eu astept de pe o zi pe alta sa se intoarca nu de alta dar doctorul a zis ca atunci cand se va intoarce vor fi sanse mai multe sa vada ce ascunde intre picioruse [:D. Stefi de pe la 25-26 sapt s-a intors in burtica, asa ca sper ca si bebe mic sa se intoarca in zilele urmatoare. Si inca ceva vreau sa te intreb. tu unde simti miscarile bebelului?! Eu le simt foarte jos la operatie si ieri aveam impresia ca vrea sa iasa ca simteam acela miscari chiar la vagin Am intrebat doctorul si mi-a zis ca la bebe 2 e normal ca miscarile sa fie joase, dar..nu prea sunt convinsa Asa ca astept si un raspuns de la o alta viitoare mamica de bb2

Ema daca ar fi dupa mine as sta cuminte dar din pacate Stefi si restul treburilor nu-mi dau voie..eu mai in gluma mai in serios ii tot zic sotului ca e posibil ca de ziua lui in ianuarie sa-i fac cadou un bebe mic si chiar ma gandeam zilele astea ca nici macar de bagajul ptr spital nu m-am apucat, nici sa scot din cutii hainutele mici..nici nume nu am gasit..deci cred ca bebe mic sigur o sa ne faca intr-adevar o surpriza si o sa ne ia pe nepregatite Acum ce o fi o fi, doar sanatos/a sa fie


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata fetele am intrat si eu la o gura de nu ammrecuperat nik sunt chiauna.
ary sa adaptat super bine la noul patut ,nu a mai facut febra excesiv dar mai face si aeu sunt cu smotruuuuuuu asa ca iertatima ca am abandonat pentru moment,dar revin sper ca mai pe seara, ca am ajutor vine nepoatamea la mine si facem braduuuuuu
ema da am luat pauza de margele ca nu le-am dat
si nu pot sa bag nunca inutila in ele si raman cu ele


ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana am vazut la carrefour trenulet pe sina din aceea circulara la 99 ronla noi s-a toput zapada deja macar sa inghete ca sa nu mai fie noroiul asta..
ema fata,nu te mai gandi ca-ti faci inima rea,concentreza-te asupra urmatoarei examinari sa fi pregatitasi la bestiuta sa ii dai pupcicul nostru ca sa nu-l mai doara caninul
picky nici macar unul nu a spartdar nici mult nu cred ca ne mai tine ca e umflata toata gingia si sus si jos,si chiar ma mir cum de mai suporta eain nici un caz nu am eusit nimica cu masina,dar au aununtat la meteo ca vor cobora foarte mult temperaturile si speram la un inghet ca sa putem reusi sa mergem la piata dumincala noi crizele erau mai nasole,cu lasat de capatini de faianta din bucatarie,sau trantit jos si tipat ca din guar de sarpe,mai ales cand eu zicem ca nu e voie si in sec 2 bunca o lua si o pupa ca "vai saraca ce mai plange" pana le-am dat interzis la vizite si acuma asculta de mine ca nu e voie si cu asta basta.Am recurs si la ignorat total in mijlocul crizei si se potolea singuraasa e,nu-i ok ce se intampla in tara,dar vad ca li s-a dat si 2 variante,totusi eu zic ca e ceva multumitor pana la urma decat deloc.
getik ia sa-ti vedem bradusa faci poze da?

brotacul tero-sectoristMIRUNICA TERORICA

A VENIT IARNA


BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

Intru si eu pe forum si surpiza bate vantul pe aici
Pe unde umblati fetelor?!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 24+...
Asteptam sa vina Mosu' cu cadouri da' pana atunci ne pregatim
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky o asteptam pe dana.....cu sufletul la gura ....ce rea si afurisita sunt
noapte buna fetele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello gagici

Picky, nu v-am uitat deloc doar ca stau foarte prost cu timpul liber si eu nu pot intra decat seara ziua ia Cosmin calculatorul la servici si nu mai avem decat unu.

La ultima ecografie , la 24 de saptamani BB era intors, dar ti-am spus la noi s-a vazut foarte clar putica la eco 4d la 22 sapt, si eu il simt foarte jos exact asa cum descrii tu dar a spus dr ca nu sunt pb, eu aveam un mare stres cu lungimea colului, dar e ok .

multi

mamica de BIANCA MARIA 28.04.2009 si+ 26

AM IMPLINIT 1 ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor si noi in clubul chinuicilor de dintii, an zis cum oprind pe zana maseloasa ii dau omama debataieeee de nu se vede,nechinuie piciiii.
ary este ff veselenu vrea decta in tarc sa stea cu jucariile sau calare pe el, tot incearca o madea sa sparga dar parca iese cu cracii.
piky si eu fac la felcu ary cand i se pun piticii, o las sa urle pana trece,mai stai locului pentru bb mik te roggggggg
cris nu amfacut bradu ca nu am avut cand,dar maine seara nu mai scapa, miruniciu sa iasa repede canini.
ema calm nu te mai enerva,poop dariusica sa iasa caninu afurisit.
fetelor restu poop nu mai scrie tastatura ca are margelute sub taste si tre sa mesteresc sa le scot

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput