Licurici de ianuarie-februarie 2010 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Cadia e superba, te rog sa mai imi spui si mie amanunte ca am emotii. Te lasa cea mare sa alaptezi?ca mie de-asta imi e frica. Face liniste? eu sunt stresata ca nu ma voi descurca. cum dormiti?


Sigur te vei descurca, dar daca poti ia-ti un ajutor de nadeje (mama, socrela, matusa) pentru ca s-ar putea sa ai nevoie la treburile gospodaresti sau chiar sa sta cu Vladutz cateodata cand vri sa fii mai linistita.Sa nu mai ai emotii (si iooo am avut muuulte) pentru ca vei fi CEA MAI FERICITA FEMEIE SI MAMICA DIN LUME. ITI GARANTEZ.

Clara ma lasa sa alaptez dar nu mereu, cateodata ma trage de mana sa merg sa ma joc cu ea si se enerveaza si plange.Atunci o pup si pe ea, o mangai, ii povestesc cate ceva, ii spun poezii, ii cant.Adica ii distrag atentia.Clara are multe momente cand e maraita, plange sau tipa din joaca chair langa bebe dar Eliza n-are nici un stres.O sa vezi ca astfel se vor invata unul cu altul mai repede si mai usor. E normal sa se intample asa, nu-l infrana pe Vladutz de la nimic decat daca vezi ca vrea sa-i bage degetele prin ochi...Explica-i tot timpul ce faci si antreneaza-l si pe el sa te ajute.O SA VEZI CA VA FII TOTUL SUPER OK, DAR VA FII GREEEEEU.

Pentru "trucurile" astea pup muuult si dulce ALINUK+NATY

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse si broscutza Eliza Violeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

SA COMPLETEZ: va fii greu dar SUPERB

ROXANA, daaaa...zambeste mult.

Hai ca v-am zapacit fetelor cu cat am scris, dar azi am zi de concediuClara e la mama (vine maine) si Eliza baga mare la somn.Cine stie cand mai apuc eu sa mai intru, peste vreo sapt, asa ca trag tare acum

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse si broscutza Eliza Violeta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Superba Eliza!
M-a luat cu emotii si cu amintiri placute, de pe vremea gagalicilor mele mici. Daria era mai mereu in preajma Karinei. O sa te descurci Patricia. Asa cum a zis si Claudia iti trebuie un ajutor si sa-l lasi pe Vladut in preajma fetitei. La noi a stat mama pana pe la 7 luni. Apoi incet, incet m-am descurcat singura.

Revin...

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Si Clara e o creata delicioasa!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

La mine va veni mami dar nu pentru prea mult timp.

Cadia m-ai facut sa plang.

Fetelor eu am ganduri de-alea naspta cum aveati voi cele care ati facut deja al doilea copil, ma gandesc ce se face vlad fara mine daca mi se intampla ceva la nastere , imi amintesc ca si voi va gandeati la asta

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 34 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Patricia, te rog sa te linistesti, nu vei pati nimic. De Vladut va avea cine se va ocupa pt 3 zile cat vei fi tu in maternitate. Tre sa fii increzatoare, sa te rogi si totul va fi bine. Vei fi cea mai fericita mamica! Mai e putin si va veni prentesa mica. Cum o va chema, v-ati gandit?

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Pai ne-am gandit dar nu ne-am hotarat. Preferate sunt Irina si Anastasia, dar suntem deschisi la sugestii

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 34 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cadia, este superba Eliza si e tare vioaie zici ca e mai mare si Clara s-a marit mult, ma-au emotionat pozele cu burtica si Clara


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Pai ne-am gandit dar nu ne-am hotarat. Preferate sunt Irina si Anastasia, dar suntem deschisi la sugestii

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si samburel mic de 34 saptamani



"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


Imi plac tare mult numele alese de tine , mai imi plac Theea si Ioana. Oricum, numele destinat printesei tale e pus de o parte si o sa-l simti


de steluta norocoasa (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ne-am hotarat pentru un apartament, nu e perfect, dar merge
E in acelasi bloc cu apartamentul mai ieftin pe care vroiam sa il luam, dar il luam cu inima indoita.
Numai ca asta e la 2 (celelalt la 5), e mai ieftin (am negociat 103.000 Euro) si mai frumos facut (au spart cate ceva si pare mai spatios).
In fine, joi facem antecontractul.
Am oscilat intre asta si altul, mult mai mare si mai frumos impartit dar 1. mai scump (155.000 Euro) 2. la etajul 7 (eu am obsesie sa stau la etaje inferioare, am rau de inaltime) si 3. fara geam la baie (alta obsesie a mea).

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput