Prietene la bine si la greu - 84

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Salutari si de la noi,

Ne inscriem si noi printre fulgusorii nemancaciosi, ca deobicei. Partea urata e ca l-am cantarit pe Andrei si are 8,4 kg, la un an. Daca ma uit la el, mi se pare bine dezvoltat, cu bulanase, un pic de burtica peste scutec, cand il strange, dar cand ma uit in grafice mi se pare cam slabut. Are vreo 72 cm.

Am primit si analizele, in sfarsit. CAm toate valorile sunt inafara valorilor normale. Deficit mare de fier. Alergic la lapte, alune, albus de ou, soia si.......cartof. Mie chiar imi vine sa rad de rezultate. Pana la urma e asa cum am zis. Voi vedea eu la ce e alergic. Am incercat sa-i dau branzica de vaca dar nu-i place. I-am dat cu lascute, mamaliga, fructe, nu stiu cu ce sa o mai combin.

I-a dat 12 pic de fier pe zi, si antihistaminice. AZi plec la pediatra sa vada rezultatele si sa vad ce zice ea.

Apropo de CIC, pe mine ma amuza o singura chestie. Pana acum soacra se tot lauda cum o sa il ingrijeasca ea pe Andrei (e pensionara la 55 ani). Acum cand i-am zis ca s-ar putea sa incep lucrul, a cam batut in retragere. Pai da cum o sa faca, cum sa-l lase pe socru singur bla bla bla...

Dana.n, si Andrei are treziri nenumarate, chiar si fara motiv. Au fost perioade cand doar se alinta la san, acum chiar am observat ca papa bine, peste noapte. Ma tot intreb daca nu de asta papa prost ziua. Am incercat si eu sa-i dau LP cu cereale, din biberon, dar nu prea vrea, si el e obisnuit cu bibe (ii mai dadeam cate 20-30 ml LP ce imi ramanea cand ii faceam cereale). Poti sa incerci, dar stii ca trezirile astea nu-s pe motiv de foame, pam-pam.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

monis ptr.info...cum mai papa Iulianul?(scz,daca ai mai zis)...ochi romanesc ?!..recunosc ca nu le am cu titulaturile...

Dana felicitari ptr. concurs!! La cat e de frumos,musai sa fie si norocos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

si eu intru pe fuga, sa zic asa:

- kidex o tampenie - nu va bateti capul, 3 standuri amarate cu jucarii si hainutze si carucioare. In rest 10 banci care sar pe tine ca vulturii, cei cu bancile de celule stem, AVon . Plus muzica ce rage la scena unde urla un MC despre niste chestii stupide . Nu va pierdeti timpul, stati mai bine cu copiii



Adica Babyexpo e mult mai fain decat kidex? Are mai putine standuri/firme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cristina de unde stii la ce e alergic? Ai facut niste analize speciale?
Ii dai ficatel, carne de vita, galbenus? Parca astea sunt cele mai bune pt deficitul de fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Ziua buna...daca mai poate fi buna cu vestile minunate de sus
Am citit ca Ancutza nu mai ajunge azi, eu eram pregatita sa iesim, dar daca nu-i, nu-i bai, alta data.

In alta ordine de idei astept cu nerabdare ca si voi un raspuns final al decizie guvernantilor, iar in cazul in care se va aplica si retroactiv si va fi cic doar 1 an, eu ii dau in judecata clar. eu sunt angajata la firma mea, unde mi-am suspendat activitatea pe 2 ani, pentru ca mi-am dorit sa-mi cresc copilul pana la 2 ani si pentru ca aveam dreptul acesta. daca dupa 1 an ma trimit la munca, unde sa ma duc? e grele tare

La multi ani Angi si sot de Angi!!!!!!!!!!!!!!
La multi ani Laurandi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sa fiti iubiti si fericiti, sa va bucurati de puiii vostri!

Andre cum e pozitia aia pe sold cu wrap-ul? ai cumva vreo poza, ca ar fi tare comoda, ma gandesc eu.

Monis, ochiurile romanesti stiu cum sunt,fierte in apa, dar omleta fara ulei cum e?

Lumi pupici pentru pisicioasa dulce, sa treaca repede raceala

Despre saniuta eu vreau sa i-o comand pe asta http:// www.nichiduta. ro/detalii-produs-1139/sanie-alpen-bambino-tm/ (scoateti spatiile)
Iar legat de busuioc, da, sunt mai multe feluri, cel care se pune in mancare si are o aroma speciala e diferit tare de cel clasic, cel de la biserica.

Cam astea fiind spuse, astept sa se trezeasca una bucata copchil sa iesim afara la zapada


de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Cristina de unde stii la ce e alergic? Ai facut niste analize speciale?
Ii dai ficatel, carne de vita, galbenus? Parca astea sunt cele mai bune pt deficitul de fier.


Da, i-am facut ceva analize pentru alergie. Ficatel si carne de vita papa, cu galbenusul nu prea ne impacam.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Miany Nu prea inteleg intrebarea cu busuiocul, zici de cel crescut de tine fatza de cel cumparat ambalat in magazin? Daca da, da, cel din magazin (cel putin la noi) este de sera. Nu stiu exact cat dureaza, pentru ca eu il cumpar gata plantat, atentie doar ca ii place vantul. La albus (stupid question) daca in timp ce ii scoteam galbenusul mi-a mai picat cate un pic de albus in mancare se cheama ca am introdus albusul? Monica Sunt mai multe pozitii pe sold, cauta pe youtube hipp carry si iti alegi varianta care ti-e comoda. Eu am ales de pe un site in greaca (cred) Dana Te pup cu drag, poate nu ti-ar strica un somn de ala adevarat si ar trece. Felicitari pentru locul 2, desi cum David pe locul 2? E loc 2 cu coronita? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Am si eu o rugaminte la voi,
Cine a fost hanic si cuminte si a salvat link-ul cu tortulete pt bebelusi (cu compozitia pt bb, nu aspectul)? Va rog sa mi-l spuneti si mie. (ar putea fi pus chiar si pe prima pagina)

Voi fi nevoita sa tin ziua li Andrei in doua zile diferite. Intr-o zi vor fii mai multi copii si atunci ma gandsc sa fac un tort special pentru ei.

Multumiri,

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

monica ms de lamurire cu privire la busuioc...deci cel pe care il cultiva bunica in gradina de care o fi?! si unde as putea gasi seminte ptr.din ala de pus in papa?

mda..deci ou fiert=ou romanesc...nu ne place asa decat in combinatie cu altceva(pasat)...

se pare ca nu stiu multe de-ale bucatariei...ufff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Miany Nu prea inteleg intrebarea cu busuiocul, zici de cel crescut de tine fatza de cel cumparat ambalat in magazin? Daca da, da, cel din magazin (cel putin la noi) este de sera. Nu stiu exact cat dureaza, pentru ca eu il cumpar gata plantat, atentie doar ca ii place vantul.

La albus (stupid question) daca in timp ce ii scoteam galbenusul mi-a mai picat cate un pic de albus in mancare se cheama ca am introdus albusul?

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!





mai, cineva mi-a zis ca ala cultivat in gradina la tara..nu e ca cel folosit in alimentatie...eu,recunosc,habar nu am ...deci,trebuie sa fac curent prin casa

cu albusul...eu i-am dat gol o feliuta subtire ..a fost cah..dupa care i-am pus cate putin in diferitele feluri de papa pe care i le-am facut..asa am facut noi "testarea"..


cristina imi pare rau ca Andrei prezinta alergii..despre ce link vb? ala de la Lumi sau altul?

Mergi la inceput