Prietene la bine si la greu - 84

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

am postat in doc pe mail schema medlife...e un fel de a spune 'schema"

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Miany Facand acum papica ma gandeam la ce tampenie am scris, nu am vrut sa spun ca il "umfli" pe David, vroiams a spuna ca sunt eu pusa pe gatit mai mult si mai multe si sa nu mai fiu la fel de restrictiva, sper ca nu ai inteles gresit, da? Dana De la ce ti-e asa rau? Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

LA MULTI ANI mami Lauradi, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi. Pe mai astepta pe aici cu vesti bune

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

andre da,am pus si albusul..i l-am introdus cam de o luna,so..
ms de raspunsuri...cat despe kg (ale copiilor ,nu ale noastre) nici david nu sta grozav are in jur de 9,2-9,3 cu aproximatie ;in ultimele 3 luni a pus f. putin...incerc si eu sa nu ma agit ca nu a avut o perioada prea 'mancacioasa'( cu exceptia a 2-3 saptamani in care a mancat ca la carte ,in rest a fost cand cum)..chestii ingrasacioase nu i-am prea dat,iar de consumat energie consuma de numa-numa...asa ca raman in expectativa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lauradi

Vad ca apar variante cic tot mai aiurea...

_
*Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare*
Magda,mami de topmodel categoria pana Liviu-Rares Andrei 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

eu m-am apucat de facut curatenie daca tot n-am prunc acasa...sa nu mai stau in w-e cu aspiratorul si mopul in mana..dar in ritmul in care forumesc nu stiu cand termin...

andre stai calma ,departe de mine gandul asta...banuiam ca vrei sa te "diversifici"

Dana imi pare rau de starea naspa..si eu am avut o perioada in care ma simteam sfarsita..am luat niste minerale si e mai bine; cat despre Lp,nu pot sa zic decat sa faci ce-ti dicteaza inima si mintea(in ordinea in care vrei tu)

mi-am dat drumul la muzica sa am spor ..ca in vremurile bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Dana De la ce ti-e asa rau?

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!




Andre, nu stiu, cred ca sunt slabita, obosita. Ieri ma durea totul, toate incheieturile, aveam ameteli, dureri de cap. Adevarul este ca eu nici nu prea ma hranesc bine. Nu am pofta de mancare cu toate ca iau si vitamine. Am ajuns sa cantaresc mai putin decat aveam inainte de sarcina.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Acum am vazut si eu ca am castigat locul 2 la concursul Clipe de vara. A fost o surpriza frumoasa...nu ma asteptam ca de pe locul 8 sa ajung pe 2. Se pare ca este norocos David.

Multumesc tare mult celor care ne-au votat poza.



Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

si eu intru pe fuga, sa zic asa:

- kidex o tampenie - nu va bateti capul, 3 standuri amarate cu jucarii si hainutze si carucioare. In rest 10 banci care sar pe tine ca vulturii, cei cu bancile de celule stem, AVon . Plus muzica ce rage la scena unde urla un MC despre niste chestii stupide . Nu va pierdeti timpul, stati mai bine cu copiii

- omleta se poate face si fara ulei, pt cine doreste. La fel, se poate face ochi romanesc (pediatrul cu asta mi-a recomandat sa merg acum la 1 an)

- Dana, nu stiu ce sa zic de lapte... Si Iulian a avut nopti proaste si m-a facut si pe mine sa ma intreb uneori ca si tine, despre lapte. Dar umblam acuma la faza cu somnul si vad ca a experimentat si cate 6-7 ore de somn legat, deci eu trag concluzia ca nu are nici o legatura laptele. Nu se poate sa nu-i ajunga cateva nopti si apoi brusc sa-i ajunga. Vezi si tu, poate nu la lapte e problema... Pup mamica obosita
Felicitari pt locul II

- Miany, slingul este f bun, despre sanie nu stiu

- la revedere, intru mai tarziu


am pus 4 poze sa vedeti Bucurestiul imbracat in gheata





Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

si daca tot sufar de "tastarnita" (e patentata expresia?!)..

va zic ca sosul de carne l-am ingrosat cu faina de mei ..a fost bestial!! cred ca o sa folosesc si ptr. noi..nu se simtea deloc lipsa sarii...

aaa..aveti idee cam cat timp dureaza pana sa iasa "busuiocul"..mi-am plantat intr-un ghiveci niste seminte...

si inca una: e vreo diferenta intre busuiocul gasit in comert si cel crescut in gradina..adica sunt specii diferite ?! asa mi-a sugerat cineva..recunosc ca habar nu am daca sunt mai multe tipuri au ba


mai, ce face muzica asta!!! cred ca las butoiul deoparte...



Mergi la inceput