Nov-dec2010,Bv Siuta! Hai anes!Hai lorin!!(164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

am aparut si eu pe aici

le pup pe toate fetele
ati semnat petitia?credeti ca vom reusi sa facem ceva cu ea?

noi suntem bine, un pic constipat dar ii dau un sirop de la erba vita si vad ca acum iesim afara singurei, sper ca am rezolvat problema asta pt ca aveam zile in care urla de durere din cauza burtici ca nu iesea afara

noi suntem maricei avem 5400 gr si 57 cm si trebuie sa ne ducem la cumparaturi pt ca aproape nu mai avem nimic de imbracat
singura noastra iesire in publicul larg a fost la Baby Expo si a fost tare cumintel a dormit tot timpul.

le felicit pe toate fetele care au nascut si le tin pumni la cele ce urmeaza

va pup pe toate

mami de Ianis Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim pentru capitolul nou !

Azi nu mai naste nimeni?

Am fost si eu pana la doctora mea, mi-a recoltat ultimele secretii de col, asteptam rezultatul marti. Si tot marti merg la spital la ea, ca e de garda, sa vedem bebelina, s-o cantarim, sa una-alta. Mi-a zis ca deocamdata colul se prezinta bine, deci nu-i graba, stam cumintele.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

salut

Noi am scapat de buric l-am gasit in pampers azi dimineata de aseara insa vrea sa manance la o ora maxim scanceste tot timpul si mai ales nu doarme atipeste cate 20-30 min si dupa asta e fresh si eu tre sa o iau de la capat . I-am dat infacol ca am crezut ca sunt colicii dar parca nu ajuta, la voi ce a dat rezultat impotriva colicilor?

Fericita mamica de scorpiuta Alexia
Doamne ai grija si de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Suzi, Colieful si Infacolul am inteles ca ar fi foarte bune.Se pare ca si la noi au cam aparut colicii, momentan am in casa doar Sab Simplex. Nu plangem, dar cheraim si nici nu ne odihnim ziua foarte bine.

Elfica, da am cumparat cea de-a treia pompita, batista bebelusului care se conecteaza la aspirator si se pare ca este cea mai tare. Daca ai stii ce muculoi gigant am scos?!!!!

Ati fost la Kidex? Intentionati sa mergeti? Asteptam impresii....cum este in comparatie cu Baby Expo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona-maris spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunset_zuzi

salut

Noi am scapat de buric l-am gasit in pampers azi dimineata de aseara insa vrea sa manance la o ora maxim scanceste tot timpul si mai ales nu doarme atipeste cate 20-30 min si dupa asta e fresh si eu tre sa o iau de la capat . I-am dat infacol ca am crezut ca sunt colicii dar parca nu ajuta, la voi ce a dat rezultat impotriva colicilor?

Fericita mamica de scorpiuta Alexia
Doamne ai grija si de noi

Sun,al meu raspuns la intrebarea ta: rabdarea.Iarta-mi cinismul, dar am incercat infacol,espumisan,bonnisan, gripe baby water,babydrink tea,babycalm tea...si nu am vazut minuni..Ieri nu i-am mai dat nimic din toate astea si a fost mai bine
Geniusamb ce tare cum ne-am intalnit! Stiu ca ne-am vazut la bebei in ziua cand te-ai externat...si ma uitam la ce silueta esti...voiam si eu, dar si acum,dupa o luna sunt.Suntem bine, colicii sunt sg problema, multumim de grija.Voi? Baietelul tau seamana cu tati,l-am vazut cand masura holul,cand ma-m internat
Miruna, deci bebe Iustin e si mai fat frumos decat al meu:creste intr-o luna cat altii in 6
Doura,multumesc.ce e mai frumos decat bebeii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

nu am reusit sa depun banutii in cont pt k agentia care e langa mine nu are caserie. si altfel nu se poate m-au trimis la mama naibii, pt k altfel nu se poate. am incercat si la transilvania si cica nu pot sa depun bani intr-un cont de la o alta banca asa k.... ramane pe data viitoare dc se va mai da vreo comanda.




Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 35+ cu Natalia Maria

AMR 28 zile pana la marea intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Felicitari noilor mamici, sa va traiasca bebeii si sa fiti sanatosi.

Gravidutelor le urez nastere usoara si incredere ca totul va fi bine.

Dragele mele,
incerc sa revin pe forum, dar nu stiu cat succes voi avea.

Dupa cum stiti, ursuletul Radu Mihai a venit pe lume in apa, dimineata la ora 7.54, dupa un travaliu de 8 ore (fara epidurala si fara epiziotomie), avand 3500 g si 52 cm.

Nasterea a fost asistata pe durata travaliului de d-na dr. Oprea Magdalena, iar la expulzia in apa a participat si d-nul dr. Zaher, moasa Ana (Elfica o cunosti si stii cat e de pasionata de munca ei) + o intreaga echipa de asistente si neonatologi.
Dragul meu sot a fost alaturi de noi si ne-a facut primele fotografii (le-ati vazut in contul picasa al ursuletilor. Am mai facut, dar sa vedem cand la postam. Calculatorul meu e varza si imi ia prea mult descarcarea/incarcarea lor). Mi-as fi dorit ca cineva sa-i fotografieze si lui figura.

Le multumesc tuturor celor de la Isis care au facut posibil acest eveniment.

Povestea mai pe larg imediat ce am timp mai mult.

Acum suntem acasa, puiul papa si doarme bine. Bineinteles ca ce intra trebuie sa si iasa (la greu) .
Mamici experimentate deja, imi spuneti si mie cate scaune ar putea avea ursuletul in 24 ore?

Am primit si vizita unui pediatru, care ne-a laudat tonusul si reflexele. Trebuie sa urmarim evolutia icterului, care ar putea fi mai agresiv din cauza incompatibilitatii de Rh .
Ne-a invatat sa facem si decalotarea si merge incet, incet, fara sa planga micutul.
Ne-a aratat si ceva miscari pt. masaj, dar trebuie sa ma pun la punct cu tehnica asta.

Eu ma refac excelent. De fapt nu am decat o usoara jena din cauza micii fisuri de mucoasa. Resimt mai mult starea de usoara oboseala datorata trezirilor peste noapte. Va trebui sa ma obisnuiesc si eventual sa mai trag un pui de somn ziua, impreuna cu manzul.
Puiul si-a facut un program destul de clar, 2-3 ore somn, 1 ora alaptare+schimbat scutec+stat de vorba .
Buricul asteptam sa cada, e aproape uscat. Vom vedea cand ne paraseste.
Am laptic, ma mai dor sanii, se mai intaresc, am avut si rani pe mameloane, dar bebe suge bine si totul e suportabil.

Hai ca m-am intins, dar nu stiu cand mai apuc sa scriu.

Mami de ursulet acvatic (26.11.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Simona al meu mai mult decat Fat Frumos e fomistul sef... l-am alaptat ca la carte si a mai bagat si supliment de lapte 100 ml. Noroc ca am laptic... imi mai trebuie biberoane gigant...ieri radeam si ii spuneam sotului ca ii pun tetina la sticla de lapte din frigider si gata

Beatrice sa vezi ce ma bucur eu cand scot mega mucisori! Ieri am avut o super captura, zici ca gasisem diamnte nu mucisori... insa dupa cateva ore iar produce... zau daca inteleg de ce si de unde...

Vasari, lasa ca recuperati voi. Oricum fetitele sunt mici si delicate... nu vezi ca numai baietii se lupta pe aici in kilograme!

Lidia, bebelul tau cred ca ne-a depasit si pe noi la greutate!!! Mi-a ramas in minte fatuca lui de sarmaluta cu obrajorii dolofani... l-am studiat bine, fiind printre primii

Si acum sa ma plang... sa vedeti ce program are bebe Iustin...

5.15 trezire, papa, caca, papa, caca
6.30 nani
8.00 trezire, papa, caca, papa, caca, caca, caca,
9.30 nani
9.45 trezire
10.00 nani
10.20 trezire, papa, caca, papa, caca, caca
11.30 nani
12.30 trezire, papa, caca....etc etc.
14.30 nani

Papa si caca sunt puse exact cat a prestat . Degeaba i-am pus cos de gunoi in camera, imi trebuie tomberon! Logic ca am trecut la cei mai ieftini Pampersi pana isi va regla scaunele... Am ajuns sa il schimb si in 2 minute sa il schimb iar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

SIMONA, IMI PARE RAU, INSEAMNA CA TRAGETI LA GREU DE PE URMA COLICILOR!

EU CONTINUI SA AM PROBLEME CU FISURILE ANALE. PE 9 MERG IAR LA DR. FAC UN SEMI-TRATAMENT, PT CA ALAPTEZ SI NU VREAU SA INTRERUP ALAPTAREA NICIO ZI, DE TEAMA CA AS PUTEA SA-MI PIERD LAPTELE, ACUM CAND IMI VINE SI MIE 80 DE ML. POATE BEBE TRAGE MAI MULT, CEL PUTIN ASA SE SPUNE CA NICI POMPA POMPELOR NU TRAGE ASA BINE CA BEBE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

nu am reusit sa depun banutii in cont pt k agentia care e langa mine nu are caserie. si altfel nu se poate m-au trimis la mama naibii, pt k altfel nu se poate. am incercat si la transilvania si cica nu pot sa depun bani intr-un cont de la o alta banca asa k.... ramane pe data viitoare dc se va mai da vreo comanda.




Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 35+ cu Natalia Maria

AMR 28 zile pana la marea intalnire


Daca la comanda de colacei te referi, am platit eu 2. Iti pot da unul daca vrei .

Andreea, mamica de Anastasia si bb2

Mergi la inceput