Fluturasi de martie-aprilie 2011 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi
antonia mea a fost un copil f cuminte
si inca este
dar m-a chinuit ca a mers f greu
abia la 1 an si 4 luni
si a lins o groaza de terase si restaurante
pe unde am fost cu ea
ca am carat-o peste tot cu noi
dar am lasat-o
si intr-adevar
de la 1 an si 6 luni
a fost multttttttt mai usor
si antonia se uita la desene singura
se joaca singura
ca inca mai face si prostioare
se arunca de pe fotoliu
din cutia cu jucarii
etc.
eu o mai las si nesupravegheata
da in majoritatea timpului stau si cu ea
ca face prostioare inca
sare in pat si se loveste
etc.

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 22+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neatza burticilor!

Ally, dupa cum ti-am zis si la tel, eram sigura ca bebe este nu bine, ci foarte bine. Ti-am spus ca tu ai in burtica un dolofanel. Lasa sa creasca mare si sanatos, e cel mai important.

Simo felicitari pentru concediu.

Madutza sa ai un week-end frumos la munte. Si noi plecam maine seara la Predeal si sambata trebuie sa ajungem la Zarnesti.Pupici pentru tine si Cristi

Lalely nu iti face griji, ca vei primi. Poate ai in jurul tau persoane care sunt superstitioase. Am si eu astfel de persoane, dar e drept ca am si primit si i-am si cumparat.

Chiar am primit un costumas foarte frumos de la Disney de la una dintre matusici. E genial. O sa il fotografiez sa vi-l arat.

Strumphy intru mai rar, ca mai fac una alta prin casa si trece timpul, dar reusesc cat de cat sa va citesc. Ce super ca ai si semineu si auzi cum trosnesc lemnele si tu bei un ceai cald ....... super, super.

Dorinuta cum de nu iti iese culoarea???? Eu nu am avut probleme, mie imi iese exact ca inainte.

Happy ai terminat caciulitele? Pupici pentru tine si Andrei.

Miki ce e cu tine, de nu ai aparut sau am citit eu pe sarite???? Pupici pentru tine si Vlad. Apropo el cum se mai simte?

Roxy ce mai faci?

Yasmi ma bucur ca azi vine mama ta.

Cami, Picky, Viss, Pisuc, Scrish, Anaxena, Iony, Deea

Catank ce faci? CUm te mai simti cu picioarele ( galmita aceea mai e)?

tuturor. Ma duc sa intind rufele si apoi ma duc sa imi caut croseta, sa vad daca voi gasi pe aici prin cartier.



Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 26 Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma plicti.... tre sa urc pana sus la mami....dar imi e o lene sa ies si sa urc 4 etaje....

e posibil ca bebe sa stea doar in partea dreapta?? acolo il simt cu totul si are niste lovturi si intorsaturi asa dureroase..... zici ca vrea sa iasa prin burta afara...


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

hello fetele

sunt f bine dispusa. fetitaa mea face tumbe- tumbe, nu cred ca dani a fost atat de activ in luna 6a cum e pitica mea...mie unu bebe care misca non stop mi se pare ca nu poate fi decat un bebe sanatos...sunt incantata cand o simt miscand si parca....o face foarte mult


ieri am fost la primul meu iubit (de cand aveam 15 ani)si la sotia lui care au o fetita de un anisor. am fost la ei pt ca mi-au spus ca au niste hainute de bebe mic sa imi dea. mi-au dat o cutie cu multe hainute superbe, majoritatea nepurtate si sunt f fericita pt ele. Mi-au dat si o cadita cu termomentru de reglare a apei, nu e roz cum as fi vrut eu, este de un verde fosforescent dar o sa o pastrez si o sa o folosim. imi place ca are forma in asa fel incat bebe se sprijina foarte bine ( la dani am avut cadita simpla si nici nu puteam sa ma intind dupa sampon ca imi aluneca din mana.

Tot la ei, am vazut un pat care mi s-a parut foarte foarte bun , va dau link sa imi spuneti ce parere aveti. ei si-au facut singurei niste aparatori mari din burete si fetita lor parea sa stea foarte comod in el http://www.barzamagazin.ro/products/2341-patut-pentru-copii-max.html

va urez o zi minunata :)

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimineata burticilor,noi acum am facut ochisori si direct la papa ne-am bagat toate burticile

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

antguess

laura buna dimi. ce ai papat bun??

ce linste e si azi.....


mami de fetita cu codite 3+ si luna a 7-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

bb_yasmi unt,gem,ceai si saratele

_
23 saptamani minunea data de dumnezeu

Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."

Omul se roaga de Dumnezeu sa il scape de necazuri si Dumnezeu se roaga de om sa mai lase pacatul. Acum, judecatii voi, cine de cine sa asculte mai întâi, Dumnezeu de om sau Omul de Dumnezeu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

bb_yasmi

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata burtici! si LA MULTI ANI PENTRU 1 DECEMBRIE!!!...cu intirziere din partea mea

Burtici sunt la fel de ocupata, si stresata din cauza vremii.
Tot in buc sunt, ...astazi am plecat fara masina la Institut unde lucrez....deci am asteptat tranvaiul...cu umbrela in mina, cu laptop/ul in cealalta si cu un rucsac in spate....plus mers pe jos 3 statii de tranvai pe jos...ca ma saturasem cit am asteptat dupa el...in momentul in care a trebuit sa schim...deci vai de mine.

Scap destul de tirziu astazi...zi de zi...maine sper sa ajung acasa la mine. Dar... mi-am facut o programare la dr dermatolog sa/mi scot totusi alunita...sa vad daca reusesc....o am la orela 18 si vreau sa si ajung acasa tot in acea seara....masina inghetata, vremea aiurea, km multi am de facut.....offffff

Nu am cu ce ma lauda...tocmai ce aveam 3 kg plus si acum dimineata am revenit la 2,5 kg. ......macar burtica e maricica.

mandreacpiciorarele imi sunt infasate uneori cu fasa elastica sau ciorapi medicinali....seara cind le desfac imi sunt picioarele butuc...dimineata zici ca le am de zina....gilmele sunt tot acolo, parca sa zic ca nu au mai avansat...m-am mai menajat, ..cu prind ocazia, cum ma asez pe unde pot...

Cam atit despre mine, revin in week, sper sa ajung cu bine ori maine seara ori simbata dimineata...in functie de ce rezolv la medic...si daca ma lasa vremea...nu vreau sa ajung in sant....cum am vazut la tv.

pup tuturor.... si va doresc tot binele din lume de la burtica cea mai mica pina la burtica cea mai mare

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

djlaura...suna foarte yammi..:)
pofta buna

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput