Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

In ziua de Craciun mi-as dori sa fiu acasa,in Romania,inconjurata de toti cei pe care-i iubesc...l-as ruga pe Dumnezeu sa faca o minune si sa-i readuca in viata si pe cei ce astazi traiesc doar in inima mea...macar pt citeva clipe....sa ma pot bucura iar de zimbetele bunicilor mei,sa savurez din nou placinta aceea care se topea in gura,sa sorb din vinul negru pe care numai tataie stia sa-l faca asa bun,sa-i imbratisez si sa le spun cit de mult au insemnat pt mine si cit de mult ii iubesc....
Mi-as dori s-o vad pe mama in culmea fericirii...
Seara as vrea sa fiu in Caraiman...sa ninga ca-n povesti...sa am alaturi toti prietenii mei dragi, sa bem tuica fiarta cu piper si cuisoare,sa mincam cozonac si sa cintam la chitara pina raminem fara voce...
Si a doua zi s-o luam de la capat:)...

Dar cum totul era doar un vis,nu-mi ramine decit sa ma trezesc la realitate...o realitate diversa, dar totusi cea mai frumoasa: un baietel superb si un sot extraordinar care-mi vor oferi cu siguranta oricind si oriunde sarbatori minunate,asa cum va doresc si voua tuturor!

Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_serban spune:

ca in fiecare an imi doresc sa petrec craciunul in familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vios77ro spune:

ehe mi-ar place mie sa petrec undeva la munte , dar cum criza asta nesuferita a venit si pe la noi il vom petrece acasa , in sanul familiei. unde poate fi mai frumos decat acasa alaturi de persoane care ne iubesc ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Noua ne-ar fi placut sa-l petrecem la bunicii mei cu toata familia reunita, cu miros de cozonac si sarmale, foc in soba si sa impodobim cu totii bradul din curtea casei. Din cauza ca nu ma simt bine datorita sarcinii o sa stam acasa si o sa vina la noi nasii si cei doi copii ai lor si inca un cuplu de prieteni cu 2 copii si o sa ne multumim cu Craciunul petrecut in Bucuresti, desi dupa parerea noastra nici un Craciun petrecut in Bucuresti nu se compara cu unul petrecut la bunicii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doria10 spune:

As vrea sa petrec Craciunul undeva la munte, la o cabana, inconjurata de familie. Sa am parte de multa zapada, sa ninga in seara de Ajun, familia se stea in jurul bradului impodobit, copiii sa se bucure de cadourile mosului, in soba sa arda focul de lemne si toata cabana sa rasune ce colinzi.
Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simy_gaby spune:

Pentru mine Craciunul are o semnificatie aparte.
Pot spune ca este momentul in care sunt cu siguranta acasa, alaturi de familie, cu bradutul vesel impodobit, cu colinde, miros de cozonac, sarmale, carnaciori si julfe. Craciunul acesta insa este si mai special pentru ca in viata noastra a aparut micutul Denis-Razvan care in Ajun va face doua luni.Pot spune ca este Craciunul la care visez de ceva ani.Craciun Fericit tuturor!

Gabriela, Denis-Razvan(24.10.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradarling spune:

Craciunul as vrea sa-l petrec impreuna cu prietenii mei intr-un sat de munte, intr-o cabana inconjurata de zapada, ascultand multe colinzi toata noaptea.
Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumster spune:

Mi-ar placea sa petrec Craciunul cu cei dragi in Muntii Libanului, pe partia de ski. Este o destinatie deosebita pentru iubitorii sporturilor de iarna iar privelistea este incredibila. Nu degeaba este numita tara cedrilor.
Apoi as pleca spre plaja de la Mediterana si as practica un altfel de ski, cel nautic. Seara, o plimbare cu yachtul, cina si o cafea cum numai la ei poti gusta ar incheia o zi de Craciun perfecta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crystina06 spune:

Ce minunat ar fi sa ti se indeplineasca fiecare dorinta, ca atunci cand erai copil, iar cand ii scriai mosului, ca sa nu fie nimeni suparat, cei mari faceau tot posibilul sa-ti indeplineasca acea mica si frumoasa dorinta! Dar cu timpul toti crestem, iar o data cu noi si dorintele cresc, prind putere in sufletul nostru si ne coplesesc tot mai mult mintea, facandu-ne sa speram in fiecare moment la realizarea cu bine a ceea ce "visam" uneori cu ochii deschisi, si pentru care ne facem atat de mult curaj sa "luptam" mereu!
Si ca sa ma incadrez la subiect, revin la dorinta mea, care este aceea de a petrece cateva momente de neuitat, in zilele de Craciun de anul acesta, undeva intr-un loc linistit si placut, situat in sanul naturii, undeva la poale de munte, intr-un peisaj deosebit de romantic, peste care mii de stelute de nea stralucesc sub cerul noptii in miez de iarna, reflectand luminitele beculetelor divers colorate, din jurul brazilor atat de frumos impodobiti de Craciun! As prefera sa merg chiar si undeva in strainatate, desi pana acum am petrecut toate Sarbatorile in familie, dar m-ar incanta o asemenea iesire, sa cunosc oameni, locuri si obiceiuri noi, in cele cateva zile de vacanta, sa ma simt minunat alaturi de cel iubit, sa povestim celor apropiati, prietenilor despre ce am descoperit nou, si ce ne-a incantat cel mai mult! Chiar imi plac mult calatoriile si popasurile in locuri noi si frumoase, iar cum pana acum nu am mers undeva decat vara, mi-as dori mult sa am parte de un Craciun minunat petrecut intr-un astfel de loc, ar fi ca in paradisul regasit alaturi de cel drag!
"Sarbatori fericite" cu zambete pe buze, tuturor alaturi de cei dragi si iubiti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerasnebun spune:

mi-ar placea sa imi petrec craciunul in familie cu toti cei dragi langa mine. sa stam in jurul unei mese impodobita cu mancare traditionala (supa, sarmale friptura, cozonaci) sa mai fie un brad in jurul nostru sa se auda colinde si clopotei. peste tot sa se vada mii si mii de luminite. afara sa fie zapada. dupa masa sa iesim la o plimbare cu saniuta si la o bataie cu bulgari iar apoi seara sa ne incalzim langa un semineu cu un fin fiert cu scortisoara si sa mancam cozonaci.

oricum ar fi acest craciun mi-as dori sa fie in familie si sa vina mosu cu muuulte muuulte cadouri

Mergi la inceput