Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dancmr spune:

Mi-as dori sa petrec Craciunul alaturi de cei dragi la o cabana intr-o padure de brad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari1783 spune:

Mi-ar placea sa-mi petrec Craciunul oriunde altundeva departe de casa,sa mai fac o iesire.Cum apropate toate rudele sunt la Timisoara,mi-as dori sa-l pot petrece acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drosuramona spune:

Cel mai mult mi-ar placea sa petrec Craciunul in Romania la Poiana Brasov, este o statiune montana excelenta alaturi de familia mea sa ne desfatam cu mancaruri traditionale romanesti iar la urma sa desfacem cadouri si sa bem o cana de vin fiert la caldura focului din semineu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratiumihaela spune:

mi-ar placea sa mi-l petrec undeva la munte in austria cu cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviap spune:

mi-ar placea sa pot petrece, alaturi de sotul meu,aceste sarbatori la munte,sa schiem,sa uitam de grijile cotidiene,sa uitam de facturi neplacute etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alelove spune:

Mi-ar placea foarte mult sa-mi petrec Craciunul la Paris, poate chiar la restaurantul turnului Eiffel, sa ma plimb pe Champs Elysees si pe malurile Senei si sa vizitez Louvrul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antedeum spune:

" Unde ti-ar placea sa-ti petreci Craciunul ?" "Si totusi unde il petreci ?" cred ca asa s-ar formula mai bine intrebarea......Sunt sigura ca toate mamele din D.C. isi doresc sa petreaca cit mai frumos cu copii si sotul lor undeva departe de tot si de toate, sa fie numai ei si atit. Sa aiba un bradut impodobit, multe cadouri in jurul bradului, copii fericiti pentru daruri, lumanarele aprinse, o sticla buna de vin , citeva lemne trosnind intr-un semineu, o masa imbelsugata, colindatorii la usa, flori de gheata la geam , minunatele colinde romanesti ascultate in surdina.....vai dar stati .......am adormit si am visat frumos.......Unde imi petrec eu Craciunul ????? Acasa, fara bradutul impodobit, fara cadourile din jurul lui, fara zimbetul fetitei mele ca a venit Mos Craciun, fara masa imbelsugata, fara sticla de vin, fara colindatori la usa...........Dar fericita ca am o fetita frumoasa si sanatoasa....aceasta este cea mai mare bucurie si darul ce m-i l-a dat Dumnezeu.....A , si poate totusi vine Mos Craciun si pe la noi cu NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo sa facem un cappuccino, sa ne catifeleze sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Craciunul acesta, ca si cel trecut este special pentru ca e al doilea an cand o avem pe Natalia, motiv pentru care mi-ar placea s-o duc acasa la Mos Craciun, in Laponia , desi stiu ca sunt putine sanse sa ajungem vreodata acolo; dar daca tot e intitualat asa topicul, ne permitem sa visam, nu?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_gus spune:

Buna tuturor si sarbatori cat mai fericite !

Cu siguranta cel mai important e ca de Craciun sa miroase a cafea buna :) indiferent de locatia in care vei fi.

Eu am un loc inedit unde as vrea sa ajung. Exista in Predeal o casa, destul de micuta dar asezarea e cu totul speciala: intr-un copac. E o viluta micuta, inconjurata de brazi, cu un interior intim superb. Acolo as vrea sa fac Craciunul, doar eu cu sotul meu ( pentru a sarbatori 3 luni de la casatorie ). Mi-as dori sa fie totul in jur alb, cabanuta de lemn sa fie inconjurata de zapada si sa ninga ca-n povesti. La caldurica din cabanuta sa deschidem cadourile si sa ne bem cafeluta si vin fiert cu scortisoara.

Liniste, alaturi de cea mai draga persoana din viata mea...cam asta mi-as dori de Craciun...si inca ceva: zapada si miros de brad, tocmai de aceea visez la aceasta locatie.

Urez tuturor participantelor ca visele si dorintele lor sa devina realitate !

O zi excelenta sa aveti !

Cu mult drag,
Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabyten spune:

Mi-ar place sa-mi petrec Craciunul anul acesta in Dubai, la soare.

Mergi la inceput