Unde ti-ar placea sa petreci Craciunul ?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lils1974 spune:

Craciunul mi-ar placea sa-l petrec la munte alaturi de familie, sau undeva unde se mai pastreaza traditiile pure romanesti (maramures, moldova etc); Iubesc foarte mult Sfnta sarbatoare de Craciun, pentru mine acest lucru inseamna reunirea familiei, sa fim cu toti in jurul bradului sau la gura sobei , sa miroasa in casa a cozonac, prajituri , mar copt si scortisoara , vin fiert, sa muscam cu pofta din sorici, sa mancam tobita , caltabos....ah .. imi ploua in gura...si dupa un pranz copios sa fugim cu saniuta , sa ne jucam cu zapada iar afara sa ninga cu fulgi mari cat batista ...si seara sa ne intoarcem iar la gura sobei si sa depanam amintiri sau sa primim colindatori...sa ne incarcam bateriile pentru noul an , si sa nu uitam ce inseamna aceasta sarbatoare :IUBIRE , Pace si liniste sufleteasca.
Craciun Fericit! indiferent unde-l petreceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrfreya spune:

Mi-ar placea sa-mi petrec Craciunul la Paris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grafiction spune:

Salut,
mie mi-ar placea sa petrec craciunul in Alaska, daca e frig, sa fie frig :) M-as da pe sanie tras de caini si as pescui de sub gheata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cara112 spune:

Sunt o mamica fericita si implinita ,de aceea cel mai frumos loc unde mi-as petrece ziua de Craciun este langa bebelusul meu care va implinii atunci 3 luni , in sanul familiei cu taticu ,cu bunicii ,cu strabunicii cu matusi , cu unchi, verisorul de 3 luni ,o intreaga familie fericita sa vom bucuram impreuna de primul lor Craciun unde Mosul pentru ca au fost cuminti si ne incalzeste inimile o sa vina cu sacul plin de cadouri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildhoney spune:

Oriunde e frumos atata timp cat esti cu cei dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue65 spune:

Mi-ar placea sa petrec Craciunul cat mai departe de oras, intr-o cabana, alaturi de prieteni si familie, sa stam la gura sobei si sa-l asteptam pe Mos Craciun plini de bucurie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanarotundu spune:

Eu mi-as dori sa petrec acest Craciun alaturi de toata familia si iubitul meu la munte. Mi-as dori sa fie multa zapada pentru ca ai mei n-au mai fost de mult iarna la munte. Daca nu se poate, atunci macar sa ne adunam in jurul bradului de acasa la o cafea buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mad_donut spune:

Anul acesta imi voi petrece Craciunul in acelasi loc ca anul trecut, in acelasi loc in care am fost inca de la primul meu Craciun, la casa de la tara a bunicilor. Ziua de Craciun este singura data cand intreaga familie, venita din toate colturile lumii reuseste sa se reuneasca la aceeasi masa, si atunci se creeaza adevarata magie a acestei sarbatori. Nu imi pot imagina Craciunul fara casa veche si mult prea mica pentru numarul de membrii ai familiei, fara rasetele celor mici, fara oamenii de zapda din curte si fara masa bogata si plina de voie buna, pentru ca atunci cand vad toate acestea simt ca a venit cu adevarat Craciunul, si ca am primit un dar de pret de la Mos Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roby93 spune:

mi-ar place sa petrec craciunul in familie in laponia tara lui mos craciun!mi-ar place sa castig un NESCAFE dolce gusto picollo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rocs90 spune:

As dori sa petrec Craciunul la Londra - orasul meu preferat, desi nu l-am vizitat niciodata. Perioada aceasta este superba acolo din cate am vazut in filme, fotografii, interviuri.

Mergi la inceput