Pufuleti 2010(173)-LMA Tudor,patriotul nostru!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

La multi ani Tudor! Sa fii sanatos, fericit, sa te faci mare si voinic, sa ii aduci numai bucurii mamei tale!

LML tuturor pufuletilor de 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata!!!!multumim de cafea decenuela....chiar ca e una din cele mai bune!!

multi ani traiasca multi ani traiasca...laaaa muuuulti ani.....cine sa traiasca...tudor sa traiasca...laaaa muuuuulti ani!sa fii sanatos si sa fii fericit!

la multi ani tuturor elor ce poarta numele de andrei andreea!

la multi ani raducu

lml iuria
lml luca
lml daniel
lml adrian
la multi ani andreas
la multi ani romania


doamne ajuta ca david este bine!tomaca pentru vesti!

wb baly si gmilady!

pentru pufi bolnaviori!

beatrice ma bucur din suflet ca sotul este sanatos...doamne ajuta!

alexutzzza iesi din butoi......sunteti o familie...trebuie sa fiti uniti si la greu...nu e vorba de intretinere ta......sotul te iubeste...nu e cazul de asa ceva sunt sigura......si plus e totusi ceva de moment......nu pentru toata viata

o zi frumoasa sa avem fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza


LA MULTI ANI!!!! Tudor, sa cresti mare, sanatos si la punga gros.
Mama mama ce sarbatoare azi...imi aduc aminte cum am facut oleaca de noapte alba anul trecut si cum am respirat usurate ca patriotul e bine inca mi se face pielea de gaina cand imi aduc aminte, ce vremuri minunate, pline de emotie....

asa...si multumim de urarile pentru ieri, nu am reusit sa intru deloc dar va las azi ceva bunatati ca sa ne recompensam.


Ma duc sa imi mai strag puiul in brate si sa ma bucur ca exista..

o zi frumoasa sa aveti

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

am uitat de Irinuca,scuze Nikole
La multe lunite Irina




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Sa nu descurajezi niciodata pe nimeni…care progreseaza continuu,indifferent cat de incet."

Stiati ca:
Firul de par creste cu circa 1,3 centimetri pe luna si are o durata de viata de aproximativ 3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

SA aveti o zi superba, chiar daca e urat afara..

PS. Va multumesc ca existati



Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

JUCARII SI NU NUMAI...





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Sa nu descurajezi niciodata pe nimeni…care progreseaza continuu,indifferent cat de incet."

Stiati ca:
Firul de par creste cu circa 1,3 centimetri pe luna si are o durata de viata de aproximativ 3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Xela, multumim frumos de intrebareMaia e bine, e o nazdravana, cumintica..nu sta singura deloc, dar sta cu oricine se joaca cu ea. In WE am fost la nasii nostri, era casa plina de oameni pe care nu-i cunostea si in afara de cateva persoane pe care nu le accepta prea aproape, n-a avut treaba. Stateam cu sotul la masa si ne intrebam pe unde e copilul, se juca cu oricine. Duce orice la ureche si zice un alo pe limba ei, stie ca la geam mergem sa vedem "ham-ham" si 'brum-brum'(masinile pe care le salutam de cateva ori pe zi), a inceput sa plece singura in explorarea casei(pana acum cateva zile venea dupa noi, dar nu pleca singura) am gasit-o in baie si impingand usa la camera noastra....e o dulce
Imi pare rau ca A e bolnava iar....mititica a trecut prin multe in ultima perioada...sanatate multa
Cand gasesti ceva timp liber, pui retete si de la papica de ziua A???te rog...am inceput sa strang idei pt ziua Maiei si trebuie testate pana atunci


maraie puiul

sa aveti o zi frumoasa

mami de fetita finuta
Ce fetita cumintica ai,fetita finuta si cumintica


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Sa nu descurajezi niciodata pe nimeni…care progreseaza continuu,indifferent cat de incet."

Stiati ca:
Firul de par creste cu circa 1,3 centimetri pe luna si are o durata de viata de aproximativ 3 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

am citit doar capitolul asta, dar am lacrimi in ochi...
imi aduc acum aminte si ma coplesesc toate...

odiseea, noptile, echografele, masuratorile, greturile, poftele... si 1 DECEMBRIE...

LA MULTI ANI! PATRIOTULE...
sa fii sanatos vesnic, sa te bucuri de viata si de frumoasa ta mama! voi doi meritati pe lumea asta totul...

deschizand forumul mi-am adus aminte ca imediat predam stafeta si de aici... cand trec lunile si de acum... putem spune, cand trec anii...

se pare ca furtunile si hopurile nu ne-au invins, asa ca putem spune in cor LMA... si bineinteles, LML si sarbataoritilor de 1, chiar tuturor ca merita...

imi sunteti dragi tare. si va citesc atat cat pot eu. de dupa cortina, pt ca nu mai pot sa tin pasul cu voi. e... greu. ma bucur pt fiecare acizitie, imi dau lacrimile cand citesc de pufi bolnaviori si ma rog pt ei. sunt alauri de voi in fiecare zi chiar daca nu va scriu si nu va ofer cate ceva dulce mereu. imi strang la piept copilul si ma gandesc la voi... suntem intr-un fel... mamicile tuturor pufuletilor: i-am vazut in prima zi de viata, i-am alaptat impreuna, am aplaudat fiecare noutate si am plans la fiecare suparare. nu e corect sa spun eu asta ca sunt rara avis, dar VA ROG, ramaneti mereu asa cum sunteti... pt ca sunteti o parte din sufletul meu!

sarut fiecare pufulete in parte si las mamicilor lor curajoase cate o ...

cu drag, ai vostri Plateea si Pastaia Infuriata...



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

repede, k iar pica netu de la vant:

LA MULTI ANI, TUDOR!!!

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

LA MULTI ANI PATRIOT SCUMP SI DRAG! SA FII SANATOS, FERICIT SI SA O BUCURI MEREU PE MAMA!

LML TUTUROR PUFILOR DE 1, LUCA-JIJI, IRINA, IURIA, DANIEL SI TEODOR!

zi f urata meteo vorbind, dar absolut superba la noi in suflet si aici pe forum...................subscriu la ce spunea decenuela

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

plateea, haidi bre, ce ai cu corasonu nostru de ne atingi asa?...stai tu linistita acolo cu pastaia nazdravana (esente tari in sticlute mici, nu?), mai da un mesaj din cand in cand, ca la noi este for ever prezenta.

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput