Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***279***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anaan, pt acumulator si Sophiphi facuse o pasiune cu cateva luni in urma, il mai lua in mana si cateodata si dadea cu el de parchet...huzband sarea ca ars (orice, dar aparatului foto, laptopului si mobilului nu i se pot face rau, sunt protejate prin lege:))) dar io ziceam sa nu dea importantza si-o sa se lase pagubasa. La noi cu cat facem mai mare tevatura pe o tema cu atat i se pare mai important obiectul respectiv, asa ca incerc sa nu par agitata cand ia ceva ce nu-i voie dar i-am lasat din gresala la indemana. Sophia inca nu se da cu kuru' de pamant, dar si ea miorlaie si se uita urat daca e impiedicata sa faca ceva, inca reusesc s-o impac/distrag/ofer alternative, nu stiu pentru cat timp:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

manu felicitari din suflet; o sa va descurcati cu siguranta cu 2 pui, ati avut momente grele si le-ati depasit cu brio, asa ca un alt puiut este o fericre si cu siguranta o sa fie totul perfect.
bianca doar nu credeai ca esti 'ultimul mohican" care ajunge la crize de nervi; mutzu meu cand il apuca.... aolicaaaaaaaa, ne punem mainile in cap; urla si se agita si se zbate... dar noi il cam lasam in pace; adica ii explic o data care e treaba si dupa caz incerc sa-l distrag; dar exact cum zice si anaan, nu-i ofer de fiecare data o alternativa, pentru ca vreau sa si invete ca exista totusi niste limite. niciodata nu-l ignoram complet, nu vreau sa receptioneze gresit mesajul, sa gandeasca ca nu ne intereseaza de el, dar o tura, maxim 2 de explicatii ajung; dupa aia... lasat sa se calmeze; dupa caz dureaza mai mutl sau mai putin; in ultimele 3 zile, cred ca a testat toate limitele posibile; probabil i-a fost rau si de aia, dar n-am cedat deloc; mai e o chestie: cand se enerveaza incearca s afac fix tot ce nu are voie, asa ca de obicei il cam mutam dintr-o camera in alta, ca sa nu neisterizam si mai tare.
am si eu momente cand simt ca cedez..... dar din fericre pana acum m-am abtinut si n-am tipat la el niciodata; acum sa vad cat ma mai tine....

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
GANDACEL DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Buna dimineata,Dodo, multumim pt. cafea.Dyana, ai grija de tine.Manuela, felicitari pt bebe!Eu am inceput sa nu ii mai dau atentie doar daca plange cu lacrimi, ca el plange si fara lacrimi, mai mult miorlaie.Daca se miorlaie inseamna ca ii trece.Mai nou se miorlaie, daca nu are succes, vine si ma pupa sau zambeste.Nu se mai tavaleste pe jos.Nici eu nu ii interziceam nimic, dar m-am gandit ca e mai bine sa stie ca sunt lucruri la care chiar nu are voie.Cat a fost soacra la noi a fost mai cuminte, mai ascultator, deci stie ca pe mine ma face cum vrea el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Manuela, felicitari! Daca ai incredere in Dumnezeu sigur vei reusi. Inca un copil este o binecuvantare.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Intru scurt sa raspund la tema
1.Ce n-ar trebui sa fac, dar fac (o singura chestie!):
Sa mananc dulciuri seara tarziu

2.Cui mi-ar placea sa-i trag un pumn in nas:
Noului sef, nu mi-a facut nimic, dar ma enerveaza mecla lui

3.O porecla pusa cuiva:
Ciocolata, unui dentist sirian

4.Ce mi-ar dori sufletul sa primesc cadou de Craciun:
Habar n-am, nu m-am gandit, eu stiu ce cadouri vreau eu sa le iau celor dragi, insa ce mi-as dori eu.... hm, probabil o excursie la Disney Land in Paris

5.Ce mi-ar placea sa fac mai des:
Sa merg la petreceri, in cluburi, sa fac sex (ultima nu ca nu se poate, dar ba n-am timp, ba ne jenam de Ianis, ba n-avem chef)

6.Daca as avea capacitati iesite din comun, as vrea: sa fiu invizibila, sa citesc gandurile celorlalti, sa zbor, sa calatoresc in timp( alegeti o singura varianta, nu va lacomiti!):
Sa pot fi in acelasi timp in mai multe locuri, de mica mi-am dorit chestia asta; sau sa iau timpul in plus cand trebuie sa astept si sa-l pun atunci cand sint grabita; sau sa strang caldura "cu sacul" vara si s-o amestec cu frigul iarna

7.La ce as renunta fara regrete:
La fumat

8.Un zgomot care ma scoate din sarite:
Molfaitul la masa; motocicletele razante in miezul noptii

9.Ce ar trebui sa fac, dar nu fac (asta-i pentru simetrie!):
Sa fac exercitii


Multi Adei cu picioare lungi ca ale mamei si blondinului Gulia ce se joaca asa frumos impreuna

Ieri am fost si am votat pro-democratia in parlamentul Rep.Moldova, iar dupa aceea ne-am dus in Herestrau la locul de joaca, a fost fain, dar am cam inghetat

Acum fug cu Ianis afara, caci nu mai are stare, se catara in canapea si de acolo pe geam, l-am dat jos de 1000 ori






Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ela, gand la gand cu bucurie! Azi chiar voiam sa-ti dau o strigare, ca ne-ai cam parasit in ultimul timp si uite ca ai aparut cu tema gata facuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Floric, la cadouri potrivite pentru fetite nu ma pricep; stiu doar ca acum e in mare voga Hannah Montana( o enervanta si jumatate, dupa mine, dar lor le place). Sunt tot felul de prostii cu fantastica asta ( rechizite, gentute, tricouri, jucarii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Floric, la cadouri potrivite pentru fetite nu ma pricep; stiu doar ca acum e in mare voga Hannah Montana( o enervanta si jumatate, dupa mine, dar lor le place). Sunt tot felul de prostii cu fantastica asta ( rechizite, gentute, tricouri, jucarii).


Multam. credeam ca a trecut virusul Hanna. dar daca e inca in voga...m-am scos ca oricum era (sau inca este) innebunita.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

N-a trecut, ca am eu doua vecinute foarte mondene pentru varsta lor (7, respectiv 8 ani) si-s innebunite dupa HM. Aaa, si le mai place Selena Gomez, dar nu stiu daca si asta-i branduita ca HM, adica sa gasesti tot felul de prostioare cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Manu, felicitari! Si lasa grijile pe mai tarziu, cand o cere Radu motocicleta, deocamdata ramai cu emotiile

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput