Pufuleti 2010(171) - David, ne gandim la tine!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ratusca Laptele HA este mai scump dar si mai "inconsistent" pt ca ii lipseste ceva ce ar putea fi alergenic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Ce inseamna ca fructele se oxideaza? Ishi schimba culoarea si mai ce?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Daca tot ati zis ca iaurtul vanilat e scump, am facut eu in casa: iaurt tnuva gras + esentza de vanilie + fructoza. A ieshit delicios... daca a mancat si Nataly toata portzia de 160 ml...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

La sf de zi apaar si io...citit citit tot, culcat matza...

LML Maria Isabela

LMA Paul de Onitza

Lalitica un brat de pt tine ...multa sanatate sotului si bebelui David.

Dulcineea intr-o zi va iesi si soarele pe strada ta. Ai putintica rabdare pana atunci fii optimista si iubiti-va mult..asta-i tot ce conteaza



31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

si mai vroiam sa zic...ca daca nu ati voi nu stiam de multe jucarii...c ajutorul vostru l-am descoprerit pe catelul vorbitor (pe care ni-l aduce Mos Craciun), Cuburile moi Clemmy (pe care le vom primi cadou de ziua noastra), primele mele carti ( Cris D.- Mos Nicolae), Gummy Bear..sa nu uitam nici de colacel..

Asa ca va rog Miremia si celelalte nu va opriti din a da info despre jucarii care mai de care. Ca aici in oraselul nostru nu prea gasim...dar facem rost..dam sfara in tara (sau peste hotare)..se rezolva



31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Ce inseamna ca fructele se oxideaza? Ishi schimba culoarea si mai ce?



_
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare





n-as putea sa-ti dau o explicatie chimica, dar stiu ca un fruct oxidat isi altereaza compozitia chimica, vitamina c se distruge si cica pot deveni chiar toxice.....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

o sa incerc si eu iaurt cu esenta de vanilie, dar fara fructoza, ca n-am. si o sa-i dau si lu asta micu

...noapte buna.....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Noapte buna somn usor

31.12.2009 Roxi de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Larisel uite www.zoka.ro/2009/02/oxidarea-alimentelor.html" target="_blank">aici despre oxidare.

Ma gandeam ca puteti incerca sa puneti vanilie adevarata in iaurt, poate o sa incerc si eu.

Roxy ma bucur ca ti-au fost de ajutor info noastre despre jucarii si ca ai reusit sa faci rost de ele.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

miremia


De unde iau vanilie-vanilie?




Mergi la inceput